Saturday 18th April 2009


Race 1 520m M 13.25
BATHURST GBOTA BRANCH MAIDEN STK
1 NIGHT EATER M JASON PLATTS
2 OUR BLACK RAIN M DANIEL PICKERING
3 Vacant
4 MISS FALZON M RAYMOND GOLD
5 ABBY’S REVENGE M PETER CHAPMAN
6 Vacant
7 CHILLA M DEREK KERR
8 VERY CONVENIENT M DEBRA BELL

Race 2 307m M 13.45
ORANGE GBOTA BRANCH MAIDEN STAKE
1 STOLE A BREAK M LIANNE COOK
2 YOU FANCY CYBER M DEREK KERR
3 CINDY’S SERENADE M GRAHAM WRIGHT
4 MR. MAGICAL M GAIL HOBBS
5 Vacant
6 KOOKABUNNA MAY M STEVEN BUTLER
7 ARCTIC AURA M RAELENE MCNAMARA
8 SINGLET M LESLIE WHITTON

Race 3 450m 5 14.05
HARCOURTS REAL ESTATE STAKE
1 VALLEY HI 5 CLEMENT MASTERS
2 HATTAH PRINCESS 5 OWEN NEWTON
3 SLIP BUY 5 KEVIN HORSEMAN
4 MISS MCENTIRE 5 LYNN MANEY
5 ACTIVE SUNSET 5 JOHN MATHIAS
6 REAL DIVA 5 TRACEY TURNBULL
7 YOUTAR CHOCO 5 CHRIS CARL
8 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS

Race 4 520m 5 14.25
FISH & SONS PRODUCE STAKE
1 NOAH’S MARK 5 WAYNE HOGAN
2 JACK NOSE 5 LISA CURLE
3 CHANCES WE TAKE 5 NICHOLAS TREMAIN
4 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
5 BONTY QUEEN 5 RONALD SEYMOUR
6 MIGHT FLY 5 CLIFFORD RUSTEN
7 REMEMBER GANDHI 5 RICHARD BOARD
8 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN

Race 5 700m 5 14.45
SOUTH BATHURST BUTCHERY NOVICE
1 VENICE FANTASY 5 STEVEN WESTMAN
2 TATTS AND JACK 5 LISA CURLE
3 Vacant
4 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN
5 HAZZA SPOT 5 WAYNE HOGAN
6 Vacant
7 TOP CLASS ANGEL 5 JASON PLATTS
8 GO THE BLITZ 5 WAYNE HOGAN

Race 6 450m M 15.05
WESTERN ADVOCATE MAIDEN STAKE
1 COCOMINGLA M STEVEN BUTLER
2 FIONA’S CHOICE M DAVID COYTE
3 COOL WINGS M CAROLYN HORE
4 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
5 Vacant
6 PAT’S AIRBORNE M DEREK KERR
7 BLUESKY MEGAN M LIANNE COOK
8 GLEN ABBY STRIKE M CLEMENT MASTERS

Race 7 307m MX 15.25
KELSO CELLARS MIXED STAKE
1 JOALDY 5 LIANNE COOK
2 RING OF PEARLS M DEREK KERR
3 MYALLA FEVER 5 STEPHEN CLEARY
4 LADY MARMALADE 5 TRACEY TURNBULL
5 Vacant
6 MYALLA STORM 5 SANDIE BROWN
7 PEARL WREN 5 IAN STANFORD
8 MAGICAL MOLLY M GAIL HOBBS

Race 8 520m 5 15.45
CONGRATULATIONS DANA BEATRICE ST
1 RICOCHET KID 5 ANDREW MATHIAS
2 HER SONG 5 EARL ANDERSON
3 DOWELL STREET 5 STEVEN BUTLER
4 ZERO KOKAS 5 RAYMOND GOLD
5 GANDHI’S HEART 5 RICHARD BOARD
6 TEDDY’S DOLL 5 NICHOLAS SALOUM
7 HOT FUZZ 5 TRACEY TURNBULL
8 WE THREE KINGS 5 NICHOLAS TREMAIN

Race 9 307m 4/5 16.05
G & S BOARD CONCRETING STAKE
1 PAT THE LEOPARD 5 CLIFFORD RUSTEN
2 SCANDALOUS MISS 5 RAELENE MCNAMARA
3 GO AHEAD TED 4 EARL ANDERSON
4 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
5 Vacant
6 PAPER STATE 5 LESLIE WHITTON
7 MAVRIKI WOLF 4 GEORGE VLAHOPOULOS
8 PEGGY’S CHOICE 4 ANGUS MORGAN

Race 10 450m 4/5 16.25
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 VALLEY PRINCE 4 CLEMENT MASTERS
2 WICKER MAN 4 TRACEY TURNBULL
3 Vacant
4 BLUE SKY LIBBY 5 LIANNE COOK
5 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE
6 Vacant
7 MEDWAY BOY 4 GEORGE VLAHOPOULOS
8 BIG TOLL 4 EARL ANDERSON