Wednesday 2nd July 2008


Race 1 450m M 15.52
BATHURST GBOTA BRANCH MAIDEN STK
1 DANA TIGER M RODNEY MCDONALD
2 AYWON M ANTHONY FRAZER
3 ARCTIC AURA M RAELENE MCNAMARA
4 SLIPPING MORRIS M RICHARD KIRBY
5 KARA’S PRINCESS M CAROLYN HORE
6 MISS INCA M GEOFFERY CASE
7 SO PROMISING M ROBERT HARRISON
8 GEM’S MAGIC M BRUCE CAMPTON
9 SPILL WAY M DANIEL GOOLEY

Race 2 520m 5 16.12
FENGORE PLANT HIRE STAKE
1 AWESOME LADDIE 5 GLEN GINN
2 MOSTLY HOT 5 BRIAN MITCHELL
3 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY
4 LESLIE JOHN 5 BRADLEY O’NEIL
5 SWEENY 5 BARRY COYTE
6 DOLPHIN DANCER 5 DANIEL KELLS
7 MISS SKAIFE 5 ROBERT HARRISON
8 LITTLE BANQUET 5 GILLIAN APPS
9 MY GIRL LUCY 5 STAN STANFORD
10 IRINKA JERRY 5 BRUCE GENTLE

Race 3 450m 4/5 16.32
VICTORIA HOTEL STAKE
1 BLACK WARHORSE 5 NOELENE WALSH
2 GLEN’S WISH 4 GLEN GINN
3 SELENE 4 SHANNON KIRBY
4 VAL OPAL 4 GEOFFREY WILLIAMS
5 SPICE SILVER 5 CHRIS CARL
6 CONVICT STOCK 4 SHANNON KIRBY
7 LOCHINVAR LASS 5 STAN STANFORD
8 COMFORTABLY NUMB 5 JASON WILSON
9 SILENT LIES 5 SHANNON KIRBY
10 MIRACULUM 5 EDWARD SANCHEZ

Race 4 618m 5 16.55
THE PROFESSIONALS REAL ESTATE
1 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER
2 FOREST RAINBOW 5 MARK WICKS
3 JUNIOR CRUISER 5 STAN STANFORD
4 RIMSKY REASON 5 EDWARD SANCHEZ
5 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
6 LADY TUCKLAN 5 GEOFF GUDGEON
7 ROAD REBEL 5 CHRISTINE MULHOLLAND
8 IRINKA LUDLEE 5 RAYMOND SMITH
9 RIGHT MOMENT 5 MICHAEL CURTALE
10 BELL’S BEST 5 SHANNON KIRBY

Race 5 450m FFA 17.12
FISH & SONS PRODUCE STAKE
1 ILUKA BOY 4 MICHAEL CURTALE
2 SUPREME OSTI 4 LORRAINE ROY
3 DULCIE LIMES 4 PAUL ROACH
4 MOORBEL JACK 3 GLEN GINN
5 VENUS KEEPING 4 NOELENE WALSH
6 PINGA 3 ALAN HARPER
7 BELLS FAIR 2 MARK VELLA
8 TWO POINT SIX 4 CAROLYN HORE

Race 6 520m 4/5 17.32
YOUNG TO BATHURST FINAL
1 KAY’S DESIRE 5 JEFFREY STEDMAN
2 ALINGY 5 BRIAN WALES
3 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
4 FLOUNDER RO 5 STANLEY HANNAN
5 AWESOME KAY 5 JEFFREY STEDMAN
6 MUZZLE MUZZLE 5 JONATHON MCALISTER
7 WALTZING WILLOW 5 LORRAINE ROY
8 SKYLEE OSTI 5 LORRAINE ROY
9 RIGHT MOMENT 5 MICHAEL CURTALE
10 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT

Race 7 450m 5 17.47
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 FLYING ESTHER 5 STEVEN BUTLER
2 IRON BARK FOREST 5 GEOFFERY CASE
3 DOUBLOOM 5 BARRY COYTE
4 LETHAL GRIN 5 GREG FORD
5 MOONLITE ELLE 5 DAVID MEIERS
6 ROYAL ARCHER 5 EDWARD SANCHEZ
7 LUCKY WOL 5 GLEN GINN
8 IDDY BIDDY MOO 5 GREG FORD
9 OPHIR GEM 5 BARRY COYTE
10 SAM’S TOWN 5 EDWARD SANCHEZ

Race 8 520m 4/5 18.03
KELSO CELLARS STAKE
1 PERFORMA 4 DANIEL PICKERING
2 FOREST TOWER 4 MARK WICKS
3 YOUTAR DAGGY 5 GEOFFREY CURTALE
4 REMEMBER TO CALL 4 RAYMOND GOLD
5 JUICY LUCY 5 ALAN HARPER
6 COTTON JENNY 4 BRYAN MAXWELL
7 IIGLOO OSTI 4 LORRAINE ROY
8 FOREST STORM 4 JANICE HODGES
9 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
10 IF IN DOUBT 5 ANGUS MORGAN

Race 9 450m M 18.22
WESTERN ADVOCATE MAIDEN STK
1 TASER M BELINDA HARLEY
2 DANA CUZZY M RODNEY MCDONALD
3 BLUE RIDGE M SHAUN KIRBY
4 IRINKA PATTY M RAYMOND SMITH
5 FLY LIGHTNIN M HERBERT MOORE
6 JACK BRISTOW M DANIEL PICKERING
7 RODRICK M NOELENE BOLTON
8 MARK FOY M EDWARD SANCHEZ
9 SPILL WAY M DANIEL GOOLEY

Race 10 450m 5 18.38
SKY/2KY STAKE
1 MACBAI THE SEA 5 SHANNON KIRBY
2 FLORINA 5 SHANNON KIRBY
3 MISS ADDIS 5 MARLENE HARRISON
4 CRIME LEE 5 ALAN HARPER
5 STRAIGHT NO ICE 5 CAROLYN HORE
6 ORBIE 5 ANN ANDERSON
7 REGAL COUNTRY 5 GEOFFERY CASE
8 MAY CARNEY 5 KENNETH GRAY
9 HOTLINE 5 SHAUN KIRBY
10 FINE ACHIEVER 5 DANIEL PICKERING

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments