Thursday 12th March 2009


Race 1 375m M 18.40
TOP END MEATS SPRINT
1 FRATTON PARK M SHANNON BERMINGHAM
2 TEXAS BEN M N MILLINGTON
3 BREANDA BOY M ROBERT DANNATT
4 TASHY’S GIRL M CLINT TRENGOVE
5 DREAM DAYS M ROBERT DANNATT
6 MILPARINKA MISS M LORRAINE ROBERTSON
7 ASTON PEDRO M FREDERICK SWEET
8 TWO PACK M SCOTT SLATER

Race 2 375m M 19.05
BROKEN HILL STURT CLUB SPRINT
1 RISING INTENT M UNAVAILABLE
2 ULTIMATE SHOW M ROBERT DANNATT
3 CHEROKEE CHIEF M R MILLINGTON
4 WHERE’S DIAMOND M SCOTT SLATER
5 Vacant
6 SLIPAWAY VICTA M DONNA GAITER
7 DEAL US ACES M N MILLINGTON
8 DETERMINIST M ROBERT DANNATT

Race 3 375m M 19.30
BEST WESTERN OASIS MOTEL SPRINT
1 QUEE BLACK M ROBERT DANNATT
2 ROCK ON INTENT M UNAVAILABLE
3 FAST EDDIE M PETER HATZI
4 DEAL ME JUST M JAMES COFF
5 Vacant
6 OPERATIC M CLYDE DEEBLE
7 RALPH AND DAVE M ROBERT DANNATT
8 BUCK’S BANDIT M KERRY PROWSE VIC

Race 4 525m 5 19.50
CRYSTAL MOTEL STAKE
1 SLIPAWAY PEGGY 5 DONNA GAITER
2 SCRATCHIE ARIEK 5 FREDERICK SWEET
3 Vacant
4 ABBY BELLE 5 SHANNON BERMINGHAM
5 Vacant
6 ICENI WIZARD 5 TEGAN GRAY
7 Vacant
8 MOUNT BUNDY 5 SUSAN GRAY

Race 5 375m FFA 20.10
SCOTT HOOKER APPRECIATION SPRINT
1 LYN’S SPECIAL 3 CLARENCE PARFREY
2 TELEGA DOLL 3 UNAVAILABLE
3 MIGHTY ICE 3 JAMES COFF
4 C’MON MA 1 LORRAINE ROBERTSON
5 ATOMIC CLOCK 3 ROBERT DANNATT
6 TASHY BOY 1 CLINT TRENGOVE
7 BARD FA LIFE 3 KAYLENE HATZI
8 GOTTA BE HAPPY 1 RAYMOND COLE

Race 6 375m 4 20.30
SHIRL & BOB ROBERTSON APPRECIAT
1 CARLISLE JOE 4 LORRAINE ROBERTSON
2 BERNMAR EDITH 4 FREDERICK SWEET
3 Vacant
4 ROWDY RON 4 N MILLINGTON
5 ICENI GODDESS 4 TEGAN GRAY
6 Vacant
7 MISS MARY JANE 4 ROBERT DANNATT
8 GOLOVIN 4 DONNA GAITER

Race 7 375m 5 20.50
WAL & CLAIRE APPREICATION SPRNT
1 FORCEFUL INTENT 5 UNAVAILABLE
2 MONEY NIP 5 DONNA GAITER
3 KEIRA ARIEK 5 ROBERT DANNATT
4 RUSTIC LOOT 5 KERRY PROWSE VIC
5 PETE’S FERG 5 CLAIR HOPLEY
6 ICENI ARCHER 5 SUSAN GRAY
7 OKAY BLUE 5 PETER SLATER
8 PANTHER MENACE 5 PETER HATZI

Race 8 375m 5 21.10
BROKEN HILL EQUIPMENT SERVICES
1 IRISH LOOT 5 KERRY PROWSE VIC
2 POLLY’S CHOICE 5 CLINT TRENGOVE
3 SHAMROCK MISS 5 DONNA GAITER
4 SLIPPER’S BAND 5 KAYLENE HATZI
5 MILPARINKA FLYER 5 PETER HATZI
6 LIMBO’S LOOT 5 KERRY PROWSE VIC
7 DEVIL’S GENERAL 5 CLARENCE PARFREY
8 SLEEK CLASSIC 5 ROBERT DANNATT

Race 9 375m 5 21.30
BOB DANNATT APPRECIATION SPRINT
1 TWILIGHT PURSUIT 5 CLARENCE PARFREY
2 HARRY’S ABBY 5 CLINT TRENGOVE
3 STREISAND GOLD 5 KERRY PROWSE VIC
4 ASHIE’S BOY 5 PETER SLATER
5 LIGHTNING INTENT 5 UNAVAILABLE
6 PRAIRIE PRINCESS 5 UNAVAILABLE
7 LITTLE WHEEL 5 RAYMOND ROBERTSON
8 HUMBER HAWK 5 R MILLINGTON

Race 10 375m 5 21.50
NSW GBOTA SPRINT
1 MERRI TEDDY 5 KAYLENE HATZI
2 MATT LEE 5 N MILLINGTON
3 NORTHERN LOOT 5 R MILLINGTON
4 AWESOMATIC 5 KAYLENE HATZI
5 GLENOLLIE 5 PETER SLATER
6 MAYBELLA 5 DONNA GAITER
7 BUTCH’S BUDDY 5 UNAVAILABLE
8 ICENI PHANTOM 5 SUSAN GRAY