Monday 23rd May 2011

Greyhound Box Draw For Bulli – Monday 23rd May 2011

Race No. 1 Stake07:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHICAGO24537FSHM J Fox (Newport)
2PAYDAY3412522.94P J Byrne (Badgerys Creek)
3WHERE’S MAKAYLA11638FSHP J O’Neil (Orange)
4HARDAWAY SHIRAZ25424NBTR R Marsden (Condell Park)
5PORKY SEVEN3414222.52M Wright (Appin)
6SAN FERNANDO52233NBTM S Matic (Canyonleigh)
7MAJIC MIREEKA5183422.83S J Huggett (Badgerys Creek)
8MYSTIC ICON2231222.79M J Sullivan (Bargo)
9BAKER’S PUZZLE37534NBTS D Fitzgerald (New Berrima)
10ELECTRIC SMASH6254823.37R F Holt (Penshurst)
Race No. 2Www.ranvet.com.au Stake07:30PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOXIC DREAM21562NBTA Rowe ()
2BOND REWARD1726522.86M Spiteri (Appin)
3SHOWTIME52351FSHM (Appin)
4SUNRO CLAPO12324FSHD J Irwin (Maudsland)
5SANDON SWELL1321722.68M Jones (Bulli)
6JENMAR EXPRESS1354222.76J R Brown (Pheasants Nest)
7TIA KILIFI24311NBTD J Wells (Shanes Park)
8ROSE BABY44122FSHA Lord (Cawdor)
9APACHE ICON37473FSHM J Sullivan (Bargo)
10MANLY’S SHARK16546NBTG J Erwin (Ambarvale)
Race No. 3Cabra Vale Diggers Stake07:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BALUGA BOY3456426.91E Azzopardi (Fairfield West)
2AXELS72651FSHM J Fox (Newport)
3DYNA ICEMAN31333NBTB J Wheeler (Boorowa)
4PLAYING GAMES6326726.67M S Mcmahon (Smithfield)
5IRON BAR LENNY52114FSTDA J Lord (Cawdor)
6SILLY GULLY18168NBTJ Magri (Austral)
7AUSBRED BULLET14181NBTB A Mahoney (Rossmore)
8MIRO BOLT78413NBTA Rowe (Goulburn)
9TEARS FOR MUM51518NBTP J Dennis (Mt Druitt)
10LAPTEK TOM68472NBTD J Wells (Shanes Park)
Race No. 4Do It At Diggers Maiden08:09PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING KEROMA5FSHA Azzopardi (Londonderry)
2TREMLETT52NBTC J Nutt (The Oaks)
3DANCE IDOL83224NBTK Lewis (Raby)
4KINGIES FANTASY6FSTDJ Micallef (Berkeley)
5GREAT INNINGS4NBTJ Magri (Austral)
6BAZINGA42357FSTDA Livermore ()
7CHILL AWAY184FSTDR C Neville (Mascot)
8DYNA CATH57NBTB J Wheeler (Boorowa)
Race No. 5Sportingbet Super Stayers Ser.08:30PM (NSWtime)
Mixed event over 659 Metres at Bulli Of $2,620 Prizemoney.
1st: $1,620 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALTARIO5142338.41G J Erwin (Ambarvale)
2HICKORY DICKORY46364FSHN Brown (Catherine Field)
3EBONY DEVIL67615FSTDM A Chalker (Gordon)
4APIDRA42213FSHB E Smith (Uranquinty)
6SAFFRON BOND1311538.19L Aldous (Werrington)
7RIGOLETTO52546FSHB O’Neil (Wellington)
8ZOOTA61275NBTN Brown (Catherine Field)
Race No. 6Cvd Campbelltown Rsl Stake08:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE POLLY44543FSTDD J Wells (Shanes Park)
2SCANTY MISS14534FSHA Jones (Orange)
3ON THE NOZZLE26645FSHD J Wells (Shanes Park)
4MR. SNIFF4351629.18P J Byrne (Badgerys Creek)
5CARTER ROYALE25135FSHD Carter (Nowra)
6ALEISHA ALLEN14425NBTB J Wheeler (Boorowa)
71131228.96R J Webster (Cawdor)
8HE’S GOT GAME5212529.06A Lord (Cawdor)
9GO CYRIL GO64454NBTS Lewis (Leppington)
10PRECIOUS NATIVE85234FSTDM Tubinas (Moorebank)
Race No. 7Sky Radio Stake09:12PM (NSWtime)
Mixed event over 472 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VAIDOSA15471FSTDC Campbell (South Nowra)
2BIG DADDY’S GIFT23624NBTR Birrell (Appin)
3TITANIUM PADDY2355626.72P J Byrne (Badgerys Creek)
4GLEN WALTERS6614426.40M N Wright (Appin)
5MAGNIFICENT TIME2211126.63R Birrell (Appin)
6ELECTRIC RED7376426.58P Falas (Carlton)
7SCENIC GOLD13117FSTDG J Minter (Mayfield)
8JACKLIN BROWN6545526.37J Boersma (Warilla)
9TEARS FOR MUM51518NBTP J Dennis (Mt Druitt)
Race No. 8Ranvet Final09:29PM (NSWtime)
Special Event event over 472 Metres at Bulli Of $34,800 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $5,000 3rd: $2,700 Unplaced: $300.

No.NameFormBestTrainer

1MAIN DRAG24134FSHE Castle (Sawyers Gully)
2MOJITO1217126.28A L Dailly (Anakie)
3PENTHOUSE21622NBTS L Hood (Pearcedale)
447111NBTR J Kay (Lowood)
5NOBLE PEDRO1445126.17M Wright (Appin)
6BRALYN COUNTY57143FSHB J Northfield (North )
7WHAT SIZE2434126.33J Thompson (Pearcedale)
8HE KNOWS UNO12122FSHM Patterson (Iluka)
9FANCY DEAN1122226.23W J Lutiger (Bringelly)
10KNOCKA KNOWS ALL7328526.27R J Kay (Lowood)
Race No. 9Windsor Leagues Club Maiden09:50PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HAZY CHARM6243FSTDY A Harris (Colyton)
2DYNA FILL33NBTB J Wheeler (Boorowa)
3WEST BANK42347FSTDR G Hamilton (Koonawarra)
4PARISETTEFSHC J Nutt (The Oaks)
5TADMORE RAIDER33644FSHJ Haines (Corrimal)
6DIG DEEP SIMONE55823NBTL Deguara (Bargo)
7LIMPOPO4FSTDJ W Aldous (Werrington)
8KEALEN’S STAR72574FSTDM P Jones (Austinmer)
Race No. 10Racing Next Monday Night Stake10:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING AVALON25275NBTJ Boersma (Warilla)
2SPRING GUN52411FSHG J Board (Orange)
3DEVILLE126.57N Wheeler-W (The Oaks)
4KNOCKA BLUE41326.62R C Neville (Mascot)
5MEGASTAR SPARGO48424NBTA J Lord (Cawdor)
6CIRCUIT BREAKER2373226.51R F Holt (Penshurst)
7YOUR BEAUTIFULF811FFSHJ Micallef (Berkeley)
8DYNA DIGGER41234NBTB J Wheeler (Boorowa)
9LAPTEK TOM68472NBTD J Wells (Shanes Park)
10TEARS FOR MUM51518NBTP J Dennis (Mt Druitt)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments