Sunday 8th March 2009


Race 1 400m M 17.54
SALLY HANSEN
1 JOY’S DELIGHT M PAUL HODGSON
2 SABRE SONIC M JOHN MOORE
3 HENRY WINKLE M BARBARA CHENEY
4 IRIDESCENT M JOHN MOORE
5 SINGLET M LESLIE WHITTON
6 TEE CEE M ROBYN GOODWIN
7 MAGICAL PRINT M GAIL HOBBS
8 ALIE’S SECRET M ANGLEO RAPA
9 SURF SENSATION M GLENN RUSHTON
10 LIAM’S GONE WILD M JENNIFER BROWN

Race 2 400m 5 18.17
www.ranvet.com.au
1 WILD NERO 5 ANDREA SPINELLO
2 LIGHTNING LOVE 5 HARRY MARKOU
3 COLLISION BEAUTY 5 FRANK ATTARD
4 SHAMUS O’SHAW 5 RUTH MATIC
5 FINE THOUGHT 5 MARK WILCOX
6 PRETTY BOY TROY 5 CHRISTINE OLDFIELD
7 SMASH REPAIR 5 JOHN HEAD
8 AGE OF LOVE 5 LEWIS GALEA
9 SPIDER MAC 5 RONALD ALCOCK
10 LONE STONE 5 WILLIAM LEYSHON

Race 3 472m 5 18.37
LINMICK DISTRIBUTORS
1 HYPED UP 5 DARRIN CROSER
2 RESONATOR 5 OWEN LANGLEY
3 AVANTI ELITE 5 ELLEN O’BRIEN
4 ROCKET SHOT 5 ALLEN HANSEN
5 BUDAPEST 5 BRIAN MCKIVAT
6 SUB CLASS 5 ROBYN GOODWIN
7 SALMAN BALE 5 SHAUN EVANS
8 UNCOMPRISING 5 DARREN SULTANA
9 VINTAGE VIBE 5 JENNIFER BROWN
10 CORA BALE 5 SHAUN EVANS

Race 4 472m M 18.56
tab.com.au
1 MY UNCLE JOCK M MICHAEL FAIRBAIRN
2 DUNGARVEN OAK M ANTHONY HARDAKER
3 BLAZING BETTY M STUART OGILVIE
4 ACCLAIM OSTI M CHRISTINE PROCTOR
5 NATIONAL CLASS M ROBYN GOODWIN
6 DEE TOWN MASSIVE M ROBERT COOPER
7 INEBRIATED M ROBERT SHEPHERD
8 MANTRA JEWEL M CHRISTINE OLDFIELD
9 MR. HAMMER HEAD M STEPHEN KUTNJAK
10 SLIPPERY GIRL M PETER TOGIAS

Race 5 659m 4/5 19.19
GIVE ME FIVE @ STUD
1 GOLD SLAMMER 4 JAMES MCFARLANE
2 QUIET OBSERVER 5 JACK SMIGULSKI
3 Vacant
4 FILIBUSTER 5 KEITH ANDERSON
5 OH BELIEVE 5 RODNEY STEWART
6 Vacant
7 ARIEK PEARL 5 STEPHEN KUTNJAK
8 MISS SCORPIO 5 MARY SPITERI

Race 6 472m 5 19.39
APPIN MARCH 28
1 WILD MACHINE 5 JAMES KEARNS
2 SHOWBAGS 5 ROBBIE BYRNES
3 TOORALOO 5 KEITH ANDERSON
4 AWESOME CHIEF 5 STEVEN KONKOLICS
5 SMART CONQUEST 5 PAUL GALEA
6 MISCHEIF PETE 5 ANDREW ROWE
7 TROUBLE MAKER 5 FRANCES SCERRI
8 DENTAX BALE 5 BRENDAN WHEELER
9 UNIQUE FURY 5 DAVID ATTARD
10 FIVE SHOTS 5 LESLIE WHITTON

Race 7 472m 4/5 19.59
SPORTS FACTORY STK
1 JOE FELLA 5 ANTHONY HARDAKER
2 WILLIE BE WILD 5 JOHN AUL
3 ZAMBOLA BALE 4 BRENDAN WHEELER
4 MAKE MINE SHIRAZ 4 STEVEN KONKOLICS
5 DROP ZONE 4 CHRISTINE PROCTOR
6 INTRIGUING 4 MAJELLA FERGUSON
7 GOLDEN LESSON 4 VICTOR BARTOLO
8 CHOOSE TO DREAM 4 MAJELLA FERGUSON
9 VICTOR ASSASSIN 5 MARY WRIGHT
10 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE

Race 8 515m 4/5 20.16
CAMDEN GBOTA BRANCH
1 IT’S A PEDRO 5 LYNETTE JEPPESEN
2 HEART OF EGYPT 5 PETER RAY
3 STEELINE TIM 4 SYDNEY SWAIN
4 AWESOME HUSTLER 4 STEVEN KONKOLICS
5 ZINGALONG TEDDY 5 NORMAN CURBY
6 MUTT LANGE 4 PAUL STUART
7 CHORBY JONES 5 BRIAN MCKIVAT
8 KING ARIEK 5 CHRISTINE PROCTOR
9 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
10 MALAK BALE 5 SHAUN EVANS

Race 9 472m 5 20.33
www.skychannel.com.au
1 MR. BOLT 5 DARREN SULTANA
2 MAIN ROAD 5 CHRISTINE PROCTOR
3 MY HALF BROTHER 5 MICHAEL FAIRBAIRN
4 CRIPPEN 5 DAVID BROADRICK
5 NOVEMBER PEARL 5 CHRISTINE OLDFIELD
6 WHERE’S RUSTY 5 CAROLINE PSILOS
7 AH WELL 5 BRUCE CAMPTON
8 NEASSA BALE 5 SHAUN EVANS
9 LIKE IT’S OWNER 5 JOHN CALLAUGHAN
10 BROOKE MADISON 5 WAYNE HUNTER

Race 10 400m 5 20.53
BULLI WED APRIL 1
1 HOT AND WILD 5 JAMES KEARNS
2 LORD SNOOTY 5 DAVID BROADRICK
3 AWESOME CROWN 5 DARREN SULTANA
4 MYSTIQUE VICTOR 5 ALLAN MUIR
5 JETHRO ROCKET 5 JOHN AUL
6 OTHER MOB 5 FRANK ATTARD
7 PATRICK DUDLEY 5 RUTH MATIC
8 SMOOTH CUSTARD 5 WILLIAM TURNBULL
9 TRYIN 5 ANDREW ROWE
10 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON