Wednesday 25th February 2009


Race 1 400m M 19.02
SALLY HANSEN
1 MISS MAYBELLINE M JAMIE SAUNDERS
2 DI’S HOME M CHERYLE RAGEN
3 ALIE’S SECRET M ANGLEO RAPA
4 STEP UP BOY M TERRENCE BRAND
5 THUNDER OZZ M ANDREW DRAPIEWSKI
6 DUNGARVEN OAK M ANTHONY HARDAKER
7 LIAM’S GONE WILD M JENNIFER BROWN
8 BLAZING BETTY M STUART OGILVIE
9 SUNSET MONA M ANDREW DRAPIEWSKI
10 SKY TWISTER M JOHN CHAPMAN

Race 2 472m 5 19.22
www.ranvet.com.au
1 REGGAE BOND 5 ANTHONY MESSINA
2 PREMIER CLASS 5 JAMIE SAUNDERS
3 LIKE IT’S OWNER 5 JOHN CALLAUGHAN
4 HYPED UP 5 DARRIN CROSER
5 SALMAN BALE 5 SHAUN EVANS
6 DANGEROUS 5 KEITH WILTON
7 BLACK ANT 5 IAN HILDITCH
8 MY HALF BROTHER 5 MICHAEL FAIRBAIRN
9 BYRON BAY 5 JASON CAMERON
10 MISS TWO BLUES 5 ANTHONY SPENCE

Race 3 472m 5 19.45
LINMICK DISTRIBUTORS
1 KING ARIEK 5 CHRISTINE PROCTOR
2 NOVEMBER PEARL 5 CHRISTINE OLDFIELD
3 MCGARRY 5 IVAN ZUCCHIATTI
4 DELLA BALE 5 BRENDAN WHEELER
5 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON
6 ON REPORT 5 MARIE BURTON
7 CRIPPEN 5 DAVID BROADRICK
8 WINSOME REWARD 5 MARY SPITERI
9 TIGERTRON 5 ALAN CROKER
10 STONEY ROAD 5 VALETTA MCDONALD

Race 4 472m M 20.05
tab.com.au
1 SUB CLASS M ROBYN GOODWIN
2 ANTHONY’S GIRL M FRANK DAROS
3 SNOWSILL BALE M KEITH WILTON
4 CHEVY IZMIR M FRANK DAROS
5 GO CAMDEN M DOUGLAS ROGERS
6 VANE MAN M DENICE WARREN
7 GOT THE FLOOD M JAIME LLOYD
8 DAYTONA NORBERT M MICHAEL SMITH
9 SMOKY IZMIR M FRANK DAROS
10 GENERAL ORLOV M MARIE BURTON

Race 5 472m 5 20.25
GIVE ME FIVE AT STUD
1 NEW FEARS 5 SAM SIMONETTA
2 ZAMBOLA BALE 5 BRENDAN WHEELER
3 BELLE’S BLUE BOY 5 ROBERT JACKSON
4 JOE FELLA 5 ANTHONY HARDAKER
5 SMART CONQUEST 5 PAUL GALEA
6 BLACK GUN BOY 5 LEON JAKOBASIC
7 MY BOY COOPER 5 LORETTA RICE
8 LUCKY PADDY 5 PATRICK BYRNE
9 THIRTY THREE 5 JASON LAURENCE
10 BLUE BIJOU 5 ROSE BIRRELL

Race 6 515m 5 20.45
APPIN SATURDAY 12PM
1 HANDY DANDY 5 WAYNE O’BRIEN
2 AH WELL 5 BRUCE CAMPTON
3 GOLDEN WHITE 5 NATALE VENUTO
4 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN
5 WHITE URN 5 STUART OGILVIE
6 CAPTAIN KURTIS 5 GARY ADAMS
7 SIMANI 5 MARIE BURTON
8 MISS SCORPIO 5 MARY SPITERI

Race 7 515m 4/5 21.05
SPORTS FACTORY
1 HARVEY FLYER 5 MARIE BURTON
2 CRANE CREW 5 JASON CAMERON
3 LIDSDALE TRUDY 5 NATALE VENUTO
4 SUPREME SPIDER 5 RONALD ALCOCK
5 AGE OF AQUARIUS 5 NOEL OVINGTON
6 CHORBY JONES 5 BRIAN MCKIVAT
7 MOUNTAIN OF LOVE 4 RUTH MATIC
8 COOL PADDY 4 PATRICK BYRNE

Race 8 400m 3/4 21.25
TWILIGHT SUN MARCH 8
1 MUSKERRY BELLE 3 DANIELLE MATIC
2 RAGING DOLLAR 4 FRANK SANOTTI
3 DAYTONA ASSASSIN 3 MICHAEL SMITH
4 DROP ZONE 4 CHRISTINE PROCTOR
5 ESTHER 4 JUNE MARTIN
6 FLYING JASPER 4 JASON BOERSMA
7 RAW TALENT 3 ANTONIO TEOFILO
8 HOT CUSTARD 3 WILLIAM TURNBULL

Race 9 400m 5 21.45
www.skychannel.com.au
1 TROUBLE MAKER 5 FRANCES SCERRI
2 PRETTY BOY TROY 5 CHRISTINE OLDFIELD
3 BURREL BLAZIER 5 ANTONIO TEOFILO
4 KACHING KACHING 5 MICK PLAYER
5 HURRICANE CHAOS 5 ROSE BIRRELL
6 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
7 HEY TYLER 5 BRADLEY GRIFFITHS
8 SPIDER MAC 5 RONALD ALCOCK
9 AGE OF LOVE 5 LEWIS GALEA
10 SHAMUS O’SHAW 5 RUTH MATIC

Race 10 400m 5 22.04
BULLI SUN MARCH 8
1 CHIEF LEE 5 CHERYLE RAGEN
2 JACK’S CROWN 5 VINCENT CRAVIGAN
3 AVANTI ELITE 5 ELLEN O’BRIEN
4 CLASSY FELLA 5 RONALD ALCOCK
5 MISS VADAR 5 COLIN SWAN
6 LAURIE’S MATE 5 CASIE O’NEIL
7 LORD SNOOTY 5 DAVID BROADRICK
8 TIGER BOND 5 ANTHONY MESSINA
9 CAPTAIN MARINA 5 KENNETH LEWIS
10 SMOOTH CUSTARD 5 WILLIAM TURNBULL

Race 11 472m MX 22.27
RANVET FINAL (RACE 11)
1 BEV’S MAGIC M ANTHONY MESSINA
2 SNOWSILL BALE M KEITH WILTON
3 PADEE OH M VICTOR ELLUL
4 DAYTONA NORBERT M MICHAEL SMITH
5 UFOLOGY M VICTOR ELLUL
6 CORA BALE 5 SHAUN EVANS
7 BALI’S BOND M ANTHONY MESSINA
8 NEASSA BALE 5 SHAUN EVANS
9 POWER OF KOS M FRANK DAROS
10 STRYKER’S CHOICE M ANTHONY PAGANO