Friday 1st March 2013

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 1st March 2013

Race No. 1Platt Family Maiden12:20PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KIMMY ROSE HI86363NBTT W Thompson (North Lismore)
2JET BLACK BONUS72363NBTE Harris (Whiteman Creek)
3SURFIN’ SIENNA7NBTP Simpson (Stratheden)
4HALF PENNY24232NBTT J Morgan (Benowa)
5KARINYA SULTAN24652NBTH R Fletcher (Casino)
6JET VALE53837NBTG Northfield (Leeville)
7DAINTY FOOTSTEPS43267NBTS G Staples (Ellangowan)
8RUMBLE SWEETLY525FSHD Turley (Codrington)
9ANOTHER STOMPER44FSHG W Cluss (Woodview)
10KARINYA HALWES42868NBTB Morgan (Greenridge)
Race No. 2Richmond Valley Water 1-3 Ht112:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1USAIN FORCE68356FSTDR D Herr (Jimboomba)
2DIAMOND EARNER35544NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
3BEST JEWELS48348FSTDD J Gilroy (Dulguigan)
4NAGGIN DRAGGIN65861NBTD A Turley (Codrington)
5FOREX ALLAN2116123.34C L Northfield (Stratheden)
6SWEET WHIZ6537123.92B J Caden (Ellenborough)
7AL ROSE HI3172723.76T W Thompson (North Lismore)
8C’MON HONEY6183523.97P J O’Malley (Leeville)
9FREDRIKA MAGIC5475623.22C Carter-King (North Casino)
10SCOONER8886FNBTS C Ellem (Casino)
Race No. 3Carline Mufflers Maiden12:55PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BATTLE TRAIN4FSHR E Streatfield (Glenreagh)
2LATROBE LORIANFSHP Simpson (Stratheden)
3VEI’S FLASHFFSHS D Robinson (North Casino)
4SKY ABILITY7FSHD Lowe (Casino)
5COMPLICATIONSFSHP N Lavis (Tregeagle)
6GLAMOUR ROW42NBTP J Simpson (Stratheden)
7GUNNA DO KIDFSHJ Fredericks (Spring Grove)
8SURG SCARFSHB K Yates (Cessnock)
9LUKE ROSE HI54456NBTT Thompson (North Lismore)
10MISTY MEANOR55674FSHP A Fraser (Coffs Harbour)
Race No. 4Dean Coggan Building 1-3 Ht201:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH COURT8572223.37S G Staples (Ellangowan)
2SCOTT ROSE HI2167723.40T Thompson (North Lismore)
3PIXIE MAGIC43588NBTF L Currey (Leeville)
4SASSY’S THUNDER14146NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
5BRIDGE WATER45164FSHT A Weekes (Molong)
6BOGAN MISS1123.32P N Lavis (Tregeagle)
7DAYSEAS ROXY1523723.96C T Walker (Warwick)
8MACK’S CHERRY84336FSTDS D Robinson (North Casino)
9TAPPA GALLA58646FSHT J Morgan (Benowa)
10JACKIE’S JOY65887NBTG J Northfield (Leeville)
Race No. 5Walkers Towing Stakes01:32PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KIKEM RIDDLER88587NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
2PLAYFUL ELLY61283NBTP N Lavis (Tregeagle)
3HOT BONUS2235123.28E Harris (Whiteman Creek)
4PROPER LILLY12313NBTC L Northfield (Stratheden)
5LIS VALE8651223.27G J Northfield (Leeville)
6SARAH’S SILENCE7586623.23T Hickson (South Kempsey)
7TAMAM SHUD1335223.39A Lang (Stratheden)
8SWEET CHANTILLY5868123.60J Madigan (Junction Hill)
9JESSICA’S LAST4113523.00C L Northfield (Stratheden)
10LYRICAL GENIUS8322823.16S D Robinson (North Casino)
Race No. 6Casino Diy Hardware Stks01:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HELLMUTH74554FSHR J Plimmer (Londonderry)
2BRALYN TARLIE22255NBTJ Fredericks (Spring Grove)
3DREAM TIME GIRL86467NBTP N Lavis (Tregeagle)
4MADE IN ROSES51254NBTE Salmoni (Doubtful Creek)
5COSMIC COIN21766FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
6UNDER DONE66323FSTDG Cowan (Grafton)
7START ME UP4675436.16G R Fennelly (Merrimac Qld)
8KIKEM GALAXY26272FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Tony’s Workshop Stakes02:07PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ERIN NORRIS1624227.77C L Northfield (Stratheden)
2REGENT ROSE5655427.66T R Salmoni (Doubtful Creek)
3HOT CHARM1821527.96R W Andrews (Stratheden)
4FLYING QUALITY2752127.61T R Salmoni (Doubtful Creek)
5DIN’S THUNDER2634527.55G W Cluss (Woodview)
6SASSY DIOR1213127.93J Madigan (Junction Hill)
7BEER SHEVA4323527.59D A Turley (Codrington)
8DILAN VALE2366727.73G J Northfield (Leeville)
9LUNAR RUMBLE1553627.52S J Kavanagh (Dungay)
10DANCING MALAWI3667627.61A L Bradley (Casino)
Race No. 8Andy & Barbs Campover Cooking02:22PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PACIFIC PRINCE45756FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
2ROSE’S DOUBLE8485436.20T R Salmoni (Doubtful Creek)
3JACKIE’S TROUBLE6F64135.99L A Walker (Busbys Flat)
4WARNING ROSE8772835.71T R Salmoni (Doubtful Creek)
5ELITE KARANNE1861136.32D King (Ballina)
6FLYING TINSEL3351336.38T R Salmoni (Doubtful Creek)
7KENNINGTON OVAL16545FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
8TRICETTE3556136.47T O Tzouvelis (Ormeau)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Anthony Hogan Optometrist Stake02:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUTH VALE5775227.97G J Northfield (Leeville)
2TERESE65711NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
3LUCKY AS EL46142FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
4BO ZORRA4623327.94R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
5MADDY ROSE HI12321NBTT W Thompson (North Lismore)
6TYLER ROSE HI1227627.60T W Thompson (North Lismore)
7ENCOSTA KAHN471127.61P Simpson (Stratheden)
8KINGSBRAE NOCKER1152127.60C L Northfield (Stratheden)
9SPIRAL FORCE5363728.07R D Herr (Jimboomba)
10QUICKER THAN YOU55586NBTA W Provest (Yorklea)
Race No. 10Gary & Carol Townsend 1-3 Ht302:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YOU AYE5181323.35S D Robinson (North Casino)
2MYSTERIOUS SON75364FSHD J Titmarsh (Bracken Ridge)
3RAPID APPROVAL42731NBTB J Ford (Goolmangar)
4GEE EF CEE1245523.23T O Tzouvelis (Ormeau)
5ELLY ROSE HI3533623.57T Thompson (North Lismore)
6TILE CUTTER73545NBTP Lavis (Tregeagle)
7INTEGRITY BEAVER3214323.01R Andrews (Burpengary)
8YOU’RE FUNNY33244FSTDG Cluss (Woodview)
9CAVILL AVENUE8556523.18P J Simpson (Stratheden)
10PURE ICE GIRL6787723.72S C Ellem (Casino)
Race No. 11Shaw Family 1-3 Ht403:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAYLA ROSE HI68167NBTT Thompson (North Lismore)
2ROSIE NITRO84546NBTP J O’Malley (Leeville)
3GIMME MONEY31831FSHT J Lockhart (Falls Creek)
4DARK MISSILE741423.61S Robinson (Dyraaba)
5SWEET BETH36468NBTG J Northfield (Leeville)
6EL MATADOR68744FSHR J Plimmer (Londonderry)
7ANNIE KARANNE25633FSHD King (Ballina)
8BUNBURY6143223.62T R Salmoni (Doubtful Creek)
9SOLVE OUR TITLE18887FSHL A North (Clarenza)
10ELITE WITHIN84755NBTG W Cluss (Woodview)
Race No. 12Tattersall Hotel Casino 1-3 Ht503:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TANIE ROSE HI5123.98T W Thompson (North Lismore)
2GITCHA MONEY ONF564523.36T R Salmoni (Doubtful Creek)
3DARK WATERLOO6264423.45T R Salmoni (Doubtful Creek)
4THREE BELIEVER53366FSHP Fraser (Coffs Harbour)
5POOR MAN’S BOOTS3312522.99S P Zammit (Willow Vale)
6BELLE’S MARY43321FSHF F Jamieson (Wadalba)
7ENGLISH CRICKET5424623.47D Turley (Codrington)
8WHITE PONY33513NBTS D Robinson (North Casino)
9LADY FRUITLOOP7488723.51S C Ellem (Casino)
10FREDRIKA MAGIC5475623.22C Carter-King (North Casino)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments