Friday 24th April 2009


Race 1 411m M 12.23
RANVET MAIDEN
1 TENDER TEARS M PETER SIMPSON
2 MAYBE TEDDY M MAVIS WILKINSON
3 WILL WE KNOW M MICHAEL ENSBY
4 SOBBING PRINCESS M SYDNEY SCOFIELD
5 AWESOME LIZZY M COLIN KNOWLAN
6 KOORINGA CURLY M MITCHELL NORTHFIELD
7 JASNEY’S STAR M NICK TZOUVELIS
8 AWESOME BLUE BOY M COLIN KNOWLAN
9 KOORINGA BAZ M MITCHELL NORTHFIELD
10 MISS METZ M JAMES THOMPSON

Race 2 484m M 12.47
MCDONALD’S PHARMACY MAIDEN
1 SMOKELESS SMOKE M C CARTER-KING
2 AWESOME CAIRO M JOHN FALVEY
3 HASTY FLIGHT M PETER SIMPSON
4 SPECIAL GLITTER M GEORGE CLEGG
5 GLOWING GEM M MELVYN PEARSON
6 LILLIE MONSTER M ATHOL BRADLEY
7 LANDICAN LANE M TONY MILLEN
8 MARK ETHON M MAVIS WILKINSON
9 DREAM SUBJECT M GEORGE CLEGG
10 WRENCH STATE M TROY SHARPE

Race 3 484m 5 13.07
RAAF STAKE
1 CURIOUS PLEASURE 5 JOHN MARTIN
2 SUNSET RIDE 5 ROBERT HUMPHREY
3 ABSOLUTE STYLE 5 NICK TZOUVELIS
4 JAYDO’S NEGLECT 5 MALCOLM RUSSELL
5 INTO THE BLACK 5 ROBERT FITZGIBBON
6 TINY ELLE’S 5 MAVIS WILKINSON
7 BACK TO IRELAND 5 ROBERT HUMPHREY
8 KIDATEE MATT 5 DARREN RUSSEL
9 BOY NAMED SUE 5 D KEVILL
10 ROBYN’S KARANNE 5 PATRICK LAVIS

Race 4 411m 5 13.22
LEGACY STAKE
1 CAMILLA ROSE 5 JOHN FALVEY
2 BETA BEAR 5 KENNETH GORDON
3 SUPER TRUMP 5 PETER SIMPSON
4 BOB SUGAR 5 GARRY CLUSS
5 VEE 5 TERRY GUYMER
6 EIGHTEEN MONTHS 5 BOB MERILLO
7 TURBULENT TEDDY 5 STEPHEN CASEY
8 WILD ECLIPSE 5 TREVOR WILSON
9 PIEDEN BIGHT 5 SHANE ROBINSON
10 GO GAZ 5 NEIL FALLS

Race 5 411m 5 13.42
TWEED TO CASINO FINAL
1 TAKE PLEASURE IN 5 KEITH BOAN
2 WHERE’S GEORGE 5 STEPHEN KEEP
3 KEE 5 MURIEL DALTON
4 INDIA STAR 5 JOHN FALVEY
5 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER
6 GUILTY AZZ 5 TERENCE JORDAN
7 LOST IN FRANCE 5 C CARTER-KING
8 NIKITA DELIGHT 5 KEITH BOAN
9 WHY 5 TERRY GUYMER
10 COMELY GIRL 5 WAYNE FOSTER

Race 6 484m FFA 13.57
CASINO RSM CLUB ANZAC DAY FFA
1 ARCHIE KANE 4 GEOFFREY GREVILLE
2 KAY SIZE STATE 3 TROY SHARPE
3 BEAVER FEVER 1 ROBERT ANDREWS
4 BRAD RAIL 4 JOHN FREE
5 TOKEN SENTENCE 3 DARREN RUSSEL
6 KIDATEE ALF 3 BRADLEY NORTHFIELD
7 GELIGNITE KID 3 DARREN RUSSEL
8 BIG COOL RONNY 2 ALLAN LANG
9 PHANTOM BEN 4 JOHN FREE
10 PRETTY BOY ZINN 4 DEAN TURLEY

Race 7 484m 4/5 14.17
COLL EFFORT @ STUD B/P FINAL
1 MAXIE’S CHARIOT 4 NEIL FALLS
2 SPINNAKER BAY 5 NICK TZOUVELIS
3 LUCKY LUCA 5 TREVOR SALMONI
4 WITHIN SITE 4 ROBERT ANDREWS
5 FAST PICKUP 5 HENRY MCCARTHY
6 BIG LESSON 4 JAN FINNERAN
7 KELSEY KATE 4 GEORGE MORSCHEL
8 JAY JAY BLUE 5 KEITH BOAN
9 KIDATEE MATT 5 DARREN RUSSEL
10 DAY SEAS CASSIE 5 CLAUDE DACEY

Race 8 620m 4/5 14.32
VIETNAM VETERANS STAKE
1 BROOKE TRICK 5 DARRYL SCHAFER
2 WRITE OFF BART 5 TOM TZOUVELIS
3 ELLE BABE CLOUD 4 GAVIN LOWE
4 AUSSE VALE 5 GLEN NORTHFIELD
5 MISS SARAJEVO 4 SHANE ROBINSON
6 STRAKEN 5 BETTE DUNCAN
7 TICKETS PLEASE 5 BRUCE CADEN
8 SHE ROSE HIGH 5 TREVOR THOMPSON
9 SALLAMA 5 GLEN NORTHFIELD
10 SAILAWAY CHISHO 5 C CARTER-KING

Race 9 620m MX 14.52
GALLIPOLI STAKE
1 MADELEINE TRICK 5 DARRYL SCHAFER
2 BINGO VALE 5 C CARTER-KING
3 OBJECTION 5 GLEN NORTHFIELD
4 OUR TEAM SPIRIT 5 WILLIAM SHARPE
5 GEMINI TEARS 5 COLIN KNOWLAN
6 DEFYING TIME 5 ROSANA STREATFIELD
7 DAY SEAS PENNY 5 CLAUDE DACEY
8 SPECIAL BESS 5 KENNETH GORDON
9 CYCLONE BLITZ 5 PAUL WASSON
10 DUNBIBLE DOLL M KEVIN LANGFORD

Race 10 411m 4/5 15.07
HMAS SYDNEY STAKE
1 BLIMEY 4 JOHN FREE
2 BELINDA LEE 5 PATRICK LAVIS
3 BRALYN LILLY 4 BRADLEY NORTHFIELD
4 CLASSY KATE 5 CLAUDE DACEY
5 RAPID SALLY 5 MICHAEL ENSBY
6 MECCA MAGIC 4 JAN FINNERAN
7 TOO MANY KISSES 5 BEVERLEY DEBONO
8 ANDAD’S BOY 5 JEFFREY SMITH
9 LOOSEN UP 5 JAMIE O’MALLEY
10 KAY CEE GEM 5 TROY SHARPE

Race 11 620m 5 15.27
LEST WE FORGET STAKE
1 NIGHT VOYAGE 5 TREVOR SALMONI
2 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD
3 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
4 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
5 SCARLET BANNER 5 CHRISTOPHER GILL
6 SWIFT UNA 5 GLEN NORTHFIELD
7 IN REVERSE 5 ATHOL BRADLEY
8 COMELY GIRL 5 WAYNE FOSTER
9 SAILAWAY CHISHO 5 C CARTER-KING
10 SALLAMA 5 GLEN NORTHFIELD