Saturday 2nd May 2009


Race 1 410m MX 13.30
TIMOR STAKE
1 ASHGREY 5 DANIEL HOSKINS
2 BONNY VALDA M MERLE CLARKE
3 WILD MAGIC M MICHAEL HODGES
4 TENNESSEE ANGEL M BRYAN GARLAND
5 TOKEN OF DREAMS M COLIN CALDWELL
6 LIDSDALE LUCY M DARYLE CRAIG
7 LIDSDALE PRIZE M RAYMOND BULLIMAN
8 ROYAL RED HEAD 5 JANET SILVER

Race 2 410m 5 13.50
BUGALDIE STAKE
1 COME ON MAX 5 KYLIE MILSOM
2 FILFLA 5 DANIEL HOSKINS
3 DARRELL LEE 5 PAUL HYLAND
4 NASHVILLE PRIDE 5 BRYAN GARLAND
5 LEON DEON 5 HUNTER JAEGER
6 BIG COOL MULWEE 5 RONALD DAWES
7 SPOT THE MOO 5 ROBERT SONTER
8 IONA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN

Race 3 410m 5 14.10
ULAMAMBRI STAKE
1 AVA’S GOLD 5
2 SILVER BRUCE 5 JANET SILVER
3 HALLIE JANE 5 PETER THOMPSON
4 WHAT A VIPER 5 MERLE CLARKE
5 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
6 5 BRUCE MCINNES
7 BORDER GAL 5 JAMES VASSALLO
8 ELLA MCDUCK 5 RHONDA MILLSTEED

Race 4 410m 5 14.30
COONA WASTE STAKE
1 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
2 MASTER PEDRO 5
3 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
4 FERNANDO 5 RHONDA MILLSTEED
5 JABBA MAGIC 5 ANTHONY SALMON
6 MY GIRL LUCY 5 STAN STANFORD
7 JENMAR FURY 5 STAN STANFORD
8 KALASHNIKOV 5 MICHAEL HODGES

Race 5 410m 4 14.50
COON NEWSAGENCY STAKE
1 BEAT’EM 4 KEVIN SILLS
2 ASHLIN ROSE 4 RAYMOND BULLIMAN
3 Vacant
4 MASTER MAX 4 SHANNON CRAIG
5 4 MICHAEL HODGES
6 Vacant
7 4 LAWRENCE LEONARD
8 FLYING THOMAS 4 GRAHAM NOVLEY

Race 6 545m 5 15.10
FLOODS BAKERY STAKE
1 WAR WAGON 5 SHANNON CRAIG
2 DUSTY SHIRAZ 5 STAN STANFORD
3 BING BING ROO 5 DANIEL HOSKINS
4 ELITE CHEER 5 DAWN LEE
5 BLUE BAR 5 ALEXANDER VERHAGEN
6 JUST MY STAR 5 GLEN COLLETT
7 CHIEF APPRENTICE 5 COLIN CALDWELL
8 CITY RANGER 5 ALEXANDER VERHAGEN

Race 7 315m M 15.30
KHODARYS PHARMACY STAKE
1 M THOMAS LEDGER
2 COUNTRY FLYER M GLENDA BUSH
3 TROUBLE MAGIC M MICHAEL HODGES
4 SPIRITED MULWEE M ALEXANDER VERHAGEN
5 MAGIC SCENE M KEVIN CAMPBELL
6 LOSE THE PLOT M DAMIEN LEE
7 COUNTRY CLYDE M KEVIN SILLS
8 MISS MENDOORAN M DANIEL HOSKINS

Race 8 315m MX 15.50
COONA RURAL SUPPLIES STAKE
1 GRACIOUS KAYLAH M DAMIEN LEE
2 ENERGY INC 5 COLIN CALDWELL
3 GRAND THEFT AUTO M DAMIEN LEE
4 GEM OPAL 5 RAYMOND BULLIMAN
5 Vacant
6 BILLIE’S PRIDE 5 JEANETTE PRITCHARD
7 BLACK ADA 5 JEANETTE PRITCHARD
8 BLIND 5 STANLEY CORNISH

Race 9 315m 5 16.10
DEEPS PHARMACY STAKE
1 CHAOTIC SPIRIT 5 STAN STANFORD
2 FOOL’S RUN 5 GRAHAM PICKERING
3 KNOW I’M NOT 5 THOMAS LEDGER
4 ALL BRAVADO 5 ROBYNNE ANDRISKE
5 BUSY MISS 5 JAMES VASSALLO
6 EBONY PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
7 AZURA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 SEYMOUR PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN

Race 10 315m FFA 16.30
– FREE FOR ALL
1 HELLFIGHTER 3 DARYLE CRAIG
2 SUNSET WILLIE 3 JAMES DOOLAN
3 WILEMENA 3 RHONDA MILLSTEED
4 MARTINI DRY 3 KEVIN SILLS
5 AMOS PUZZLE 1 RONALD DAWES
6 SONGAR HI TIDE 3 PETER THOMPSON
7 SWEET ELECTION 1 ROBYNNE ANDRISKE
8 3 GRAHAM PICKERING

Race 11 315m 4/5 16.50
IMPERIAL HOTEL STAKE
1 THIRSTY KOO 4 JEANETTE PRITCHARD
2 RUG RIPPER 5 DAWN LEE
3 MELODY’S GIRL 4 DAMIEN LEE
4 ROGER RABBIT 5 JAMES VASSALLO
5 JAVINA 4 MICHAEL HODGES
6 BEAR SKIN 4 GRAHAM PICKERING
7 GOLD SHANE 5 JAMES DOOLAN
8 LETHAL PEPPER 4 GLENDA BUSH

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments