Friday 3rd October 2008


Race 1 400m 5 15.30
COONAMBLE BOWLING CLUB
1 PLAYBOY BARBIE 5 WAYNE ATTWILL
2 SHEZA CHOKER 5 JOHANNES VANDERBURG
3 SILVER GRUB 5 F HAND
4 COME ON CURLY 5 THOMAS PULLMAN
5 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
6 BRANDON RIVER 5 M MCARDLE
7 TAHU DREAMING 5 ROY CLEWETT
8 TOTAL STYLE 5 M MONSRIEFF

Race 2 400m M 15.45
TOOHEYS COONAMBLE CELLARS
1 WISE KODA M WILLIAM WRIGHT
2 STYLE EXPLOSION M RUSSELL HARLAND
3 EXOTIC MISS M RONALD SEYMOUR
4 YORKLEA MISS M J COTRONEO
5 LICKIN’ STEEL M M GALE
6 LIANA BROWN BOY M TERRENCE RANSOM
7 SAINT DORA M THOMAS PULLMAN
8 TADMORE LYNDEE M TOM ASTBURY
9 BUNDY GOLD M BRIAN CLARKE
10 POWER LINES M GEOF BULMAN

Race 3 301m M 16.00
GLOBAL VILLAGE RESTAURANT
1 SUSIE TOKAAM M H PULLMAN
2 BOKARM ELLIE M FRANK HAND
3 FLYING THOMAS M THOMAS PULLMAN
4 OUR TEMPA M A REILLY
5 STEPBRO M BENJAMIN SPENCE
6 DUMMY AND GO M LESLEY REYNOLDS
7 THANKS KIMMY M JOHN MOORE
8 JUST BELLA M M MONSRIEFF

Race 4 530m M 16.15
GARRADS HORSE & HOUND MDN HEAT 1
1 WINONA GOLD M ROBYN MASSINA
2 MISS MASON M RUSSELL HARLAND
3 VIVA LALEE M TOM ASTBURY
4 OPERA SINGER M COLIN BURNS
5 HIDDEN TRUTH M BRENDAN MCHATTAN
6 TWILIGHT KEEPING M CHARMAINE ROBERTS
7 SPRING SUPREME M GREGORY BOARD
8 LEGALLY BINDING M B FREDMANTLE

Race 5 530m M 16.30
GARRADS HORSE & HOUND MDN HEAT 2
1 NITRO WIGIE M M SOAMES
2 LADY RHINO M DAVID DUNCAN
3 SWEET KEEPING M CHARMAINE ROBERTS
4 CATWALK DIVA M LESLEY REYNOLDS
5 Vacant
6 MENDOORAN MAN M BRETT SCHLEBS
7 BLACK BOARD M ROBYN MASSINA
8 SURFIN BUDHA M S ATKINS

Race 6 530m M 16.45
GARRADS HORSE & HOUND MDN HEAT 3
1 LUCY LIL M M CALE
2 NIGHT EATER M JASON PLATTS
3 MISS KELLY RHINO M DAVID DUNCAN
4 BOBNIAK’S BACK M J MCCALLUM
5 POWER BOND M DESMOND WINTERS
6 POWERSTACK M RUSSELL HARLAND
7 UNO KELLY M GRAHAM PICKERING
8 IT’S THE FASHION M TERRENCE RANSOM

Race 7 301m FFA 19.30
MICWAY TRANSPORT BEST 8 TROPHY
1 AWESOME JOEY 2 WILLIAM WRIGHT
2 DENTED PRIDE 4 REG GARDOLL
3 SETTLEMENT 4 MICHAEL PATTERSON
4 TOMMIE NATE 1 JOHN MILES
5 MCGEE 4 ANTHONY JUDD
6 UNO MIDNIGHT 1 L MCHUGH
7 PRO MISS 2 RUSSELL HARLAND
8 MISS RED FOX 4 THOMAS MILLER

Race 8 301m 4/5 19.45
KEBAB MAN TROPHY
1 SAPPHIRE SIS 5 HELEN PULLMAN
2 BRIGHT MULGOA 5 ADAM DEHLSEN
3 SHIVAS EXPRESS 5 MARK VELLA
4 LOU LOU PARKER 4 MICHAEL PATTERSON
5 AMITY STREET 5 GRAHAM PICKERING
6 POWERON VALLEY 5 DEBBIE WINTERS
7 PRECARIOUS 5 JOHN MOORE
8 MELODY’S LAD 4 DAMIEN LEE

Race 9 301m M 20.10
GRAYS AUTO ELECTRICAL MAIDEN
1 SAINT CHEEKY M T PULLMAN
2 WATMOUGH M K SPLIET
3 ARE BEE BEE M JOHN TANSLEY
4 IZA LUCE M IAN DARCEY
5 Vacant
6 ISA ROSE ANTHONY REILLY
7 HIRLY GIRLY M BRETT TURNER
8 ZOEY JANE M MERVYN PINNEY

Race 10 400m 5 20.30
21ST CENTURY MEATS HEAT 1
1 QUICK SNAPPY 5 LEE BOWMAN
2 REBEL RULER 5 BRIAN HONEY
3 HOT ROCKET 5 MARK VELLA
4 DYLAN TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
5 ROGUE AGENT 5 ROBERT WRIGHT
6 PARK INTENT 5 BRIAN SMITH
7 GAULTIER 5 MICHAEL HODGES
8 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL

Race 11 400m 5 20.50
21ST CENTURY MEATS HEAT 2
1 RISKY ZOOLA 5 SCOTT VASSALLO
2 TIM TAMTERRA 5 JOHN MILES
3 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
4 BETSEY BARETTA 5 TOM ASTBURY
5 ALI TEMPA 5 ANNE REILLY
6 WALKAWAY TINY 5 NEIL COLLINS
7 VIOLET JOAN 5 TERRENCE RANSOM
8 NEAR MISS 5 JOHN GHASSIBE

Race 12 400m FFA 21.10
CAWBOURNE KENNELS TROPHY
1 MANDRAKE 1 RICHARD SHARP
2 COINCIDENTAL 2 RHONDA MILLSTEED
3 APOLLO PRINCE 1 JOHN MOORE
4 TAGALONG 1 TOM ASTBURY
5 TEDDY’S STAR 1 R COOKE
6 DOWNUNDER JAKE 2 DONNA FAY BURKE
7 RUPTURE 1 A SHOVAN
8 ARALAKKA VALLEY 2 DESMOND WINTERS
9 BRIDGET LEE 3 LEN HAARING

Race 13 530m 5 21.30
GLOBAL HUMAN RESOURCES HEAT 1
1 BIG SKY RULER 5 M ROBERTS
2 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA
3 Vacant
4 IGNITE ABILITY 5 R COOKE
5 ELITE POINT 5 GEOFFREY SATTLER
6 Vacant
7 RUB IT IN 5 G BOWE
8 DISCO DARCY 5 THOMAS LEDGER

Race 14 530m 5 21.50
GLOBAL HUMAN RESOURCES HEAT 2
1 AMETHYSTE 5 MICHAEL HODGES
2 PEDRO SANTOS 5 ANTHONY JUDD
3 NO COMFORT 5 LEN HAARING
4 DARING DAISY 5 ROBYN MASSINA
5 Vacant
6 FAST BLITZ 5 WAYNE HOGAN
7 MOSTLY HOT 5 NORMAN HARDIE
8 YORKLEA GLORY 5 RAYMOND MINTY

Race 15 530m FFA 22.10
NATIONAL COMPUTER SUPPLIES TROPH
1 GEM MAX 1 M MCARDLE
2 POISON WOK 3 D RICHARDSON
3 LYN’S DAISY 1 CHARLIE DIMECH
4 CONSCIOUS 3 GRAHAM PICKERING
5 Vacant
6 CHECK YA POCKETS 1 L MCHUGH
7 DEE PRINCE 3 J MCCALLUM
8 PETTY CASH 3 MICHAEL PATTERSON

Race 16 530m 3/4 22.30
DAVE FORDHAM MEMORIAL
1 SWEENY 3 BARRY COYTE
2 JAMBEROO JULIE 3 GRAHAM PICKERING
3 Vacant
4 DYNAMIC SPIRAL 4 RUSSELL HARLAND
5 READY FOR RAIN 4 L MCHUGH
6 Vacant
7 RELAX SHIRAZ 4 G. STERNBERG
8 WITH SPADES 4 LEN HAARING

Race 17 400m 2/3 22.45
COONAMBLE BOWLING CLUB CUP
1 LET GO 2 REG GARDOLL
2 OPHIR GEM 3 BARRY COYTE
3 I’M A PARKER 3 MICHAEL PATTERSON
4 HARRY QUE 3 J MCHUGH
5 ADAM’S ME MATE 3 STEPHEN ATKINS
6 AWESOME BOGART 3 JOAN KEELEY
7 ASSASSIN JOURNEY 3 RONALD STEEL
8 LOVELY LIZARD 2 RUSSELL HARLAND
9 BRIDGET LEE 3 LEN HAARING

Race 18 530m 5 23.00
TERMINUS HOTEL TROPHY
1 NEW SET 5 G BOWE
2 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
3 YORKLEA PRINCE 5 JOE COTRONEO
4 TODD’S FIRE BELL 5 DAVID RICHARDSON
5 Vacant
6 ROYAL CYCLONE 5 DANIEL HOSKINS
7 AWESOME IMPREZA 5 J MCHUGH
8 PARBEAR 5 JASON PLATTS

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments