Saturday 31st May 2008


Race 1 327m MX 13.00
0-1 WINS HEAT 1
1 MODERN BRAEWOOD M WILLIAM MOLLOY
2 SEPTEMBER MOON M MARGRETTE EDWARDS
3 BREAK THE LAW 5 WESLEY MCDONALD
4 FELIZ NAVIDAD 5 UNAVAILABLE
5 MIGHTY FLIGHTY 5 GEOFFREY SHEATHER
6 FLYING MARSHALL M PAUL FIELD
7 CHOC TOP M UNAVAILABLE
8 EVERYWHERE MAN 5 UNAVAILABLE

Race 2 327m MX 13.15
0-2 WINS FINAL
1 NEKIA COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
2 QUALITY LESSON 5 PAUL BRADDON
3 SECRET SNIPER M UNAVAILABLE
4 TADMORE RIFLE 5 SHANNON KIRBY
5 TARADEARRA M UNAVAILABLE
6 ASSASSIN JOURNEY 5 JAN STEEL
7 TELL ALL 5 PAMELA BRADDON
8 CONVICT STOCK 5 SHANNON KIRBY
9 LAYLAH’S LAW 5 RODNEY MCDONALD
10 YOUTAR DAGGY M UNAVAILABLE

Race 3 327m MX 13.35
0-1 WIONS HEAT 2
1 CODYE NIKITA 5 UNAVAILABLE
2 GO COBBER 5 KEVIN MAHONEY
3 LEGAL ARGUMENT 5 GEOFFREY SHEATHER
4 KEEP CROWING 5 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 KAY’S ECLIPSE M JEFFREY STEDMAN
7 ICEBURG 5 MARGRETTE EDWARDS
8 MIGRAINE M ANTHONY FRAZER

Race 4 327m MX 13.50
0-1 WINS HEAT 3
1 AYWON M ANTHONY FRAZER
2 FIRST VICTORY M FRANK JEFFCOAT
3 CHOPPER O’REILLY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 KAYNEM KENNY M SHANNON KIRBY
5 OVER STATED 5 PAUL BRADDON
6 CREATE A HAVOC 5 JAN STEEL
7 AWESOME CONDO M UNAVAILABLE
8 BONNIE ROPER M TANIA CAHILL

Race 5 327m MX 14.10
0-1 WINS HEAT 4
1 ETHAN NIKITA 5 KEVIN SIMMONS
2 WEE BIT NAUGHTY M ERNEST BECROFT
3 GEOFF’S DREAM 5 GEOFFREY SHEATHER
4 KALI HO M MICHAEL GRANT
5 BONNIE HENRY M TANIA CAHILL
6 MYALLA REGEA M SANDIE BROWN
7 GIZMO GIRL 5 ALAN BLOOMFIELD
8 BENSON BALE M MARGARET BANNERMAN

Race 6 524m 5 14.25
COWRA HOTEL STAKES
1 AWESOME KAY 5 JEFFREY STEDMAN
2 MEETA CHEETA 5 KEVIN MAHONEY
3 DANA SAMMY 5 RODNEY MCDONALD
4 SPRING BELLE 5 GREGORY BOARD
5 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
6 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
7 BOON ZIMAGE 5 UNAVAILABLE
8 BOMBER BRUSH 5 VICKI PREST
9 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
10 DUCHESS LANE 5 MARGARET BANNERMAN

Race 7 453m 5 14.40
LACHLAN STEEL STAKES
1 SPRING SAPPHIRE 5 GREGORY BOARD
2 TADMORE SHOOTER 5 SHANNON KIRBY
3 DIAMOND COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
4 TIGGA 5 DALE ASHTON
5 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG
6 HOW CONVENIENT 5 DEBRA BELL
7 BRITNEY LANE 5 SEAN BANNERMAN
8 DURESS 5 ERNEST BECROFT
9 FEARLESS PEPPER 5 JACQUELINE JEFFCOAT
10 FLORINA 5 SHANNON KIRBY

Race 8 453m 5 15.00
TOWN HOUSE HOTEL STAKES
1 SNOWDROP COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
2 SELENE 5 SHANNON KIRBY
3 GOLDIE’S GIFT 5 UNAVAILABLE
4 KOOKABUNNA BING 5 GEOFFREY SHEATHER
5 ANGELIC GIFT 5 MICHAEL GRANT
6 CHARLOTTE LANE 5 SEAN BANNERMAN
7 JANDERRA’S MATE 5 PAMELA BRADDON
8 SPRING LEE 5 GREGORY BOARD
9 FLORINA 5 SHANNON KIRBY
10 FEARLESS PEPPER 5 JACQUELINE JEFFCOAT

Race 9 453m 3/4 15.15
WOODHOUSE PLUMBING STAKES
1 GATHERING 4 LORRAINE ROY
2 IF IN DOUBT 4 ANGUS MORGAN
3 PICTURE 4 KEVIN MAHONEY
4 PIPPA 4 PAUL BRADDON
5 LITTLE BANQUET 4 GILLIAN APPS
6 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS
7 PINGA 3 ALAN HARPER
8 NAVAHO LANE 3 MARGARET BANNERMAN
9 FLOUNDER RO 4 STANLEY HANNAN
10 WALTZING WILLOW 4 LORRAINE ROY

Race 10 327m BEST 15.35
COWRA GUARDIAN STAKES
1 GEOFF’S A HERO 3 LESTER SHEATHER
2 DANA JACK 3 RODNEY MCDONALD
3 MISS PETRIBURG 3 JAN STEEL
4 MYALLA BETSY 3 EDWARD TUCKWELL
5 JAY’S DESIRE 1 JEFFREY STEDMAN
6 DANA TEE 4 RODNEY MCDONALD
7 PRETTY JESS 2 ANTHONY FRAZER
8 GAMBARRA GIRL 4 DAVID MEIERS
9 ROMAN LANE 3 GEOFFREY SHEATHER