Saturday 19th June 2010

Greyhound Box Draw For Dapto – Saturday 19th June 2010

Race No. 1Dapto Supporters Club Ht 104:45PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SERA BALE52643S M Evans (The Oaks)

2ONE TOUGH COOKIE133G D Cook (Bow Bowing)

3HUMDRUM11414L D Roy (Wallendbeen)

4RITZA SURF74268A J Lord (Cawdor)

5PIGEON FLYER22437P Lagogiane (Greystanes)

6KATHY LAFOURCHE17563O Vassilakis (Matraville)

7ARTIC FLYER1142R Steele (Menangle Park)

8LITTLE LONESOME33813F Attard (Cranebrook)

9CONFUSED TOMMY67683J Micallef (Cringila)

10HUXTABLE8815A P Spence (Werombi)

Race No. 2Dapto Supporters Club Ht 205:00PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BEST PERCENTAGE11286N R Auld (Glendenning)

2GOGO GLADSTONE53737J P Spiteri (Albion Park Rail)

3SUBJECTIVE MAGIC25163P Lagogiane (Greystanes)

4SHARK’S MENTOR36425M W Austin (St Marys)

5EUKEY GIRL7314J R Laurence (Castlereagh)

6HYTHE’S IMAGE18116D J Perry (Bargo)

7DRIESY’S FLYER12775J P Lopes (St Marys)

8PREMIER HARRY63674A J Lord (Cawdor)

9MY SON’S KEEPER67823R D Gerard (South Windsor)

10JAZZY LORIAN24556B Pearce (Ryde)

Race No. 3Dapto Supporters Club Ht 305:15PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1OUR CICERO41838P Lagogiane (Greystanes)

2BLUE WEFFALEE24868F Scerri (Cringila)

3WINDSOR BALE42514S M Evans (The Oaks)

4DEANE’S DESTINY25473B R Pearce (Ryde)

5LANCE6212L Jakobasic (Sutton)

6MAGIC POINTS67223J K Coleman (Carwoola)

7MISS HORIZON73661O M 2009ilakis (Matraville)

8GENERAL GRIEVOUS35631G Izzard (Londonderry)

9IDLE LAD81647W D Mulligan ()

10PRETTY PRANCER1668J Lopes (St Marys)

Race No. 4Jetpets Maiden Stake05:34PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ALMA LINDA43J P Lopes (St Marys)

2TALKIN’ SPORT85368K E Wilton (Catherine Field)

3TELL HER THAT558N Auld (Glendenning)

4HUCKLEBERRY FINN46446S F Dooley (Sylvania)

5MISS GULLIBLE22552D Kinsella (Merrylands)

6TITAN PRINCESS72557P R Jones (Koonawarra)

7SPECIALTY WASH443K E Wilton (Catherine Field)

8HOPE RELTUB856M Brunker (Londonderry)

9TENITIS86875M J Wotton (Kemps Creek)

10SNOW LADY886J P Lopes (St Marys)

Race No. 5Wollongong Limousine Services05:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JILLY TADMORE85785T Astbury (Cranebrook)

2AMAKI STATE51356A B Manwaring (Falls Creek)

3EXPLOSIVE EAGLE25867M P Vella (Mount Lambie)

4SIMPLY ME87215B A Mahoney (Rossmore)

5SILK TIE84887M J Wotton (Kemps Creek)

6PENTAGONAL67656S Scuglia (Colyton)

7RONRAY REWARDF1454R A Steele (Menangle Park)

8SNAPPER47345M J O’Brien (Oatley)

9QUEEN LYLA47475M J Wotton (Kemps Creek)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Dapto Supporters Club Ht 406:05PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $791 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $16 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICKARD54633M W Austin (St Marys)

2HUSTLER’S DREAM53251A J Lord (Cawdor)

3ACES WILL DO11727S M Sands (Dapto)

4RONNIE’S GIRL18418A Spinello (Hoxton Park)

5LORRY CRASH45136P Lagogiane (Greystanes)

6MURDER STORY34163A S Glynn (Macquarie Fields)

7OLAY ZARA65264P R Jones (Koonawarra)

8CASPER ROBBO32573J M King (Wilberforce)

9SUDDEN LIFT68434J F Rudd (Londonderry)

10ELITE SILVER84882R B Bulman (Smithfield)

Race No. 7Dapto Supporters Club Ht 506:20PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WILD MORGY14335J K Coleman (Carwoola)

2JERRY BE GOOD65237J L Antonelli (Kemps Creek)

3ELITE JEWELS81262L Rice (Unanderra)

4DYNAMIC SHIRAZ64273W J Bolwell (Macquarie Fields)

5DAN SING LEAH21738L Vanderburg (Londonderry)

6UNMISSABLE54318W Hunter (Padstow)

7BLAZING BETTY73672M J Wotton (Kemps Creek)

8BAD THUNDER713F6J A Head (St Marys)

9ASHBY PEARL88782A B Manwaring (Falls Creek)

10LAZY REX62865G Izzard (Londonderry)

Race No. 8Radish’s Corner Stakes06:40PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AMY’S A FOX61115S Vassilakis (Leppington)

2MY BOY COOPER23233L Rice (Unanderra)

3MAGGIE LYN3181TA Spinello (Hoxton Park)

4ZUNZAN82647C Micallef (Dapto)

5WILD MACHINE86685J A Kearns (Rossmore)

6PRIDE OF GREECE44678M J Wotton (Kemps Creek)

7MEATLOVERS18134A J Lord (Cawdor)

8WALKAWAY FREDDY17143G J Collier (Googong)

9FAIR COLLISION5527TM P Vella (Mount Lambie)

10SHIRAZ VALLEY82244B F Spence ()

Race No. 9Seven Ate Nine Stakes07:00PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LAST ORDER23251C Williams (Albion Park Rail)

2KISSIN’ CHLOE35125R Hoogenboom (Werombi)

3GREY SPIRIT24366G Micallef (Farmborough Hgts)

4JOSHUA PAUL21374P W Grech (Hinchinbrook)

5YOU’LL SEE BOYS72331F Sarlamis (Kemps Creek)

6ETERNAL JESS57634A P Spence (Werombi)

7SATURN STATE72122B J Caden ()

8TRIPLE TROUBLE64146M W Austin (St Marys)

9ORIGINAL BLONDE73452R C Camilleri (Gunning)

10LIKE I DO44613M P Vella (Mount Lambie)

Race No. 10Tab Meeting Next Saturday07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WHAT HAPPENED45313A J Lord (Cawdor)

2ELITE SOLITUDE48156A J Lord (Cawdor)

3SHARPE APOLLO21117J R Laurence (Castlereagh)

4OLAY THUNDER54257M Jones (Koonawarra)

5SIN CITY BABY66722A P Spence (Werombi)

6LAZY FLOW64151G Seaton (Londonderry)

7FOREVER POWERFUL21216M P Vella (Mount Lambie)

8SPEAK EASY57242D F O’Donoghue (Pheasants Nest)

9ELITE SURVIVOR11467M J Wotton (Kemps Creek)

10BURNT CAKE16852B C Peck (Gunning)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments