Thursday 14th August 2008


Race 1 520m M 19.28
DAPTO HOTEL MDN HT1
1 DANES CHANCE M DIANE WELLS
2 BRIEF IMAGE M WALTER LUTIGER
3 FAMILY TIME M TONY DAVIS
4 AWESOME CHAPMAN M ELIZABETH BONT
5 NO ARGUMENT M SEYMOUR VASSILAKIS
6 SHEER GRANITE M TRACEY BRYANT
7 TWEETER BEENS M RAYMOND HOLT
8 YALLAH SOUL M ROSE PARRISH
9 STRYKER’S CHOICE M ANTHONY PAGANO
10 IRIDESCENT M JOHN MOORE

Race 2 520m MX 19.52
HORSLEY VILLAGE CELLARS MDN FNL
1 CLASSIC TWO TONE M VALETTA MCDONALD
2 INNOCENT STALKER M FRANK MICALLEF
3 EXCEL LIKE TIME 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 TIFI M CHRIS O’BRIEN
5 HEAR NO EVIL M KIM HYDE
6 ROB RADAR M JAMES JONES
7 ROMANTIC DREAM 5 SYDNEY SWAIN
8 SMILEY KYLIE M SHAUN EVANS
9 SPRING CHARIOT M ANTHONY AZZOPARDI
10 HIP LORIAN M LES DEGUARA

Race 3 520m 5 20.11
WELCOME PAUL MACK STK
1 BIG KING RYAN 5 SUZANNE HOLLAND
2 CAMEO’S SHADOW 5 SANDRA CLISSOLD
3 MISS CUE MAGOO 5 DEBBIE WHITE
4 JAMES BANNER 5 DIANE WELLS
5 SILVER MONTY 5 RHONDA VINCENT
6 MISS DEMURE 5 ROYCE PERRY
7 JENMAR MISS 5 JENNIFER BROWN
8 SILVER SHIRLEY 5 JOHN FLEMING
9 OLAZABAL 5 MARK ARNCLIFFE
10 HOTLINE FRECKLES 5 MARK ARNCLIFFE

Race 4 520m M 20.35
DAPTO HOTEL MDN HT2
1 INCA MOUNTAIN M TRACEY BRYANT
2 TOKEN PUZZLE M REGINALD HENRY
3 HIGH ON LIFE M PHILIP GOODSELL
4 WOODPARK SKYE M ALAN CROKER
5 ZOTTI M LYNETTE TSOHALIS
6 KEDO’S EDIE M ANDREW BAYLISS
7 ZEPHYR LILY M PATRICK CASSIDY
8 BIG EM FOR M MARK ARNCLIFFE
9 FOUR GIRLS M TONY DAVIS
10 BLACK SLATE M JOHN RUDD

Race 5 600m 4/5 20.55
DAPTO SUPPORTERS CLUB HT1
1 WAZZA BARGAIN 5 MARK ARNCLIFFE
2 DARK BLUSH 5 SUZANNE HOLLAND
3 COOL CHARM 5 REX JONES
4 ATLANTIC CHARTER 5 FREDERICK MALONE
5 TRUE DESTINY 4 ELIZABETH BONT
6 TWO GEE UP 5 LYNETTE TSOHALIS
7 WILD INFERNO 5 SYDNEY SWAIN
8 PEZ DISPENSER 5 SHAUN EVANS

Race 6 520m 4/5 21.14
DUGGAN FAMILY STAKES
1 PORT JESS 5 SUSAN STEELE
2 MARY’S ACHIEVER 5 ERIC GRUNSKE
3 MYSTIQUE STREAK 4 ALLAN MUIR
4 SMACK THAT 4 SUSAN STEELE
5 JADA KAIN 5 IAN MCFARLANE
6 BAGHDAD CHIPPY 4 PHILIP GOODSELL
7 MALAIKA 4 WALTER LUTIGER
8 CRADLE MOUNTAIN 5 TRACEY BRYANT
9 SIOUX SPIRIT 5 GEORGE HALOVIC
10 VIVA LA BELLE 5 MELISSA GRIFFIN

Race 7 520m NG 21.38
DANDALOO OAKS FINAL
1 SHE’S HOT 3 CRAIG KING
2 TRENDY HABIT 2 GEOFFREY COOK
3 LUE ROAD 1 KIM HYDE
4 IRINKA CAROL 4 RAYMOND CHIPPERFIELD
5 SPRING SMILE 3 CHRISTINE OLDFIELD
6 DAINTY HABIT 4 GEOFFREY COOK
7 JENMAR FOLLY 2 JENNIFER BROWN
8 IRINKA BRONTE 5 FREDERICK MALONE
9 TUNCURRY TIGER 4 TRACEY HURST
10 FANCY STOMPER 2 TRACEY BRYANT

Race 8 600m 4/5 21.58
DAPTO SUPPORTERS CLUB HT2
1 JUMPIN’ CANARY 4 MARK BELL
2 CHITTAWAY LAD 5 SEYMOUR VASSILAKIS
3 DEAKSEY 4 TROY SUNDSTROM
4 FANCY STOMPER 5 TRACEY BRYANT
5 TUMBLE SPEED 5 DESMOND CHECK
6 TORS CHANCE 5 MARK ARNCLIFFE
7 PROUD MARY 5 REGINALD MORGAN
8 HUSH PUPPY 5 GLENN SUMMERFIELD

Race 9 520m 5 22.22
DANDALOO HOTEL MOTEL STK
1 UNO IT 5 IAN MCFARLANE
2 QUINLAN’S RUN 5 WALTER LUTIGER
3 BAIL ‘EM UP 5 SHAUN EVANS
4 SUE’S FURY 5 PAUL HODGSON
5 SILVER SHIRAZ 5 JOHN FLEMING
6 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS
7 PROWLER 5 RUTH KING
8 MRS RAVEN 5 JOSEPH BALDACCHINO
9 COOTA WEAPON 5 RAYMOND HOLT
10 WHERE’S ERNIE 5 BRIAN GRANT

Race 10 520m 5 22.38
SUN. 17TH AUGUST DAPTO GYMKHANA
1 LITTLE LASS 5 KAREN MIDSON
2 RUN THE LINE 5 TRACEY BRYANT
3 DIAL UP 5 KAREN MIDSON
4 MANCUNIAN KOOL 5 IAN MCFARLANE
5 RAINBOW CAKE 5 ALAN CROKER
6 HE’S THE COOLER 5 WAYNE HUNTER
7 DANDALOO COWGIRL 5 ANTHONY SWAN
8 TRACEY GRIMJAW 5 BARRY CAMPBELL
9 SILVER COLLISION 5 JOHN FLEMING
10 SPLASH MAGOO 5 DEBBIE WHITE