Thursday 14th October 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 14th October 2010

Race No. 1Gary Clarke Maiden Ht107:27PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WINSLETF2368N W Ovington (Yerrinbool)
2MOVIE CLASSIC52434L Schaumann ( Hill)
3PURE POLLY425C J Carl (Londonderry)
4EAGLE CHOC26345J L Harris (Doyalson)
5VALLEY VELLA65225R E Mchugh (Macquarie Fields)
6ZOOM HIGH76C Micallef (Dapto)
7STOMPING HAVOC3B Ferguson (Austral)
8TORAHJ M Fletcher (Menangle Park)
9MY LORNA42765M P Arncliffe (Castlereagh)
10KIM SLADE63777J B Davis (Riverstone)
Race No. 2Wickerman @ Stud Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FLEMING’S GIFT31671B W Reilly (Camden East)
2JEWEL OF LOVE22241A M Bayliss (Bargo)
3GAZMICK GOLD53721M Burton (Kemps Creek)
4BIT CLASSY533V L Prest (Young)
5JUST STRYKER71853A Pagano (Llandilo)
6COME BACK BABY24352M Bell (Austral)
7PHANTOM AGENT24334P J Wall (Charnwood)
8KISHAR BALE224B J Wheeler (Boorowa)
9TIU RENAE35255C Gatt (Catherine Field)
10PURE POLLY425C J Carl (Londonderry)
Race No. 3Gary Clarke Maiden Ht208:10PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JABOOMR J Ford (Hilltop)
2RADIO GAGA56C J Briffa (Warrawong)
3BAILEE JOKER44743M J Wotton (Kemps Creek)
4JAYLEE ORIGINAL442S Barwick (Basin View)
5HE’S A WINNER63284E L Robinson (Lake Illawarra)
6ANTIQUA BAY436M Burton (Kemps Creek)
7ROBUST SHIRAZ32286M P Arncliffe (Castlereagh)
8CORRUPT HAVOC3B Ferguson (Austral)
9FRESHIN UP43487N W Ovington (Yerrinbool)
10SWANEES BEST65666B M Burnet (Dapto)
Race No. 4Mick Radley Stakes08:35PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PERFECT SURF61286P Lagogiane (Greystanes)
2BAGUS516F6S Ngurah (Milperra)
3HAYVILLE PRINCE48143W Bates (Shellharbour)
4LITTLE MISS PINK82855J R Brown (Wilton)
5BUSH COWGIRL73417C L Hayter (Wilton)
6NORTHERN BOUND11173J M Player (Tahmoor)
7SOMEONE STOP ME37167S E Swain (Box Hill)
8CRONIN STATE53554J R Osborn (Clontarf)
9STRYKER’S SPIRIT57746A Pagano (Llandilo)
10SPICEY SPY76854L J Fletcher (Oakville)
Race No. 5Adam Dobbin Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1QUICK STATE28746I R Hoggan ()
2SHOCK POSITION65545L P (Londonderry)
3LOVELY DREAM33176J P Spiteri (Albion Park Rail)
4SERA BALE61266S M Evans (The Oaks)
5NITRO SANDY37827M P Arncliffe (Castlereagh)
6GOOD RIDDANCE75383R Bulman (Smithfield)
7UNO BILL68748M P Arncliffe (Castlereagh)
8AUGUST RAIN62476M P Arncliffe (Castlereagh)
9SCATTERED66887B M Burnet (Dapto)
10SERIOUSLY48278N W Ovington (Yerrinbool)
Race No. 6G’hound Recorder Silver Collar09:14PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Dapto Of $6,850 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1IT’S HAPPY HOUR72173R J Goodwin (Kanahooka)
2MORE SPACE74511G J Edwards (Nowra)
3JAI ALATION32674J L Harris (Doyalson)
4GOD STAR42151M Saal (Highfields)
5RIDDLE BALE13314S M Evans (The Oaks)
6CALLAMAC LAD37126S B White (Nowra Hill)
7REPEATED41235J M Fletcher (Menangle Park)
8LUKEKELY MAGIC22484T J Hurst (Londonderry)
9DESTINY’S IMP36183S L Sundstrom (Bargo)
10DANCING SURF43768T J Hurst (Londonderry)
Race No. 7Judy Portelli Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SMOKEY MACOOL36347M R Dawson (Mt Forbes)
234467B T Dull (Fernvale)
3DANCING SURF43768T J Hurst (Londonderry)
4PACK OF CHEWY16676J Little (Wilton)
5*** VACANT BOX ***
6DESTINY’S IMP36183S L Sundstrom (Bargo)
7THAI AGENT48338R Dean (Riverstone)
835365M Keys (Dapto)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Gerard Guthrie Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOODEN BALL53433M P Arncliffe (Castlereagh)
2LITTLE BLUE GEM74561D J Taylor ()
3AMERICAN THUNDER74221C Bell (Yallah)
4HEART OF CLASS18125R E Mchugh (Macquarie Fields)
5BAD AND DOUBTFUL73471S M Evans (The Oaks)
6REDFERN FEVER63252O M Langley (Berkshire Park)
7MISS PRIMADONNA51222E L Robinson (Lake Illawarra)
874834N Wicks (Ingleburn)
9SERIOUSLY48278N W Ovington (Yerrinbool)
10COOL SAINT75576N W Ovington (Yerrinbool)
Race No. 9Gina Maniaci Stakes10:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1THREE INCH NAIL84323R J Goodwin (Kanahooka)
2SHADY’S LESSON48121O M Langley (Berkshire Park)
3LYNDOR LEE33218M P Arncliffe (Castlereagh)
4GOLD TESS47263M L Burton (Kemps Creek)
5FAT BOY BUDDY23663A M Bayliss (Bargo)
6LYLA JOKER57682M J Wotton (Kemps Creek)
7TIGGERLONG ONE46661M Keys (Dapto)
8BLACK BOSS35346D A Guppy (Park Ridge)
9COOL SAINT75576N W Ovington (Yerrinbool)
10EL SHOCKA GRONDO74787B Ferguson (Austral)
Race No. 10Recorder Ad Deals Stakes10:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHAD STAR64731M P Arncliffe (Castlereagh)
2WATCH ME BOLT6278FL J Fletcher (Oakville)
3MISS GULLIBLE86144D Kinsella (Merrylands)
4EVANDROS32761F Sarlamis (Kemps Creek)
5GOLD COLLISION26767M Burton (Kemps Creek)
6KIAMA SUNRISE71368J T Gannon (Kiama Downs)
7PROVEN MEAD41M Azzopardi (Leppington)
8KOMODO14457S Ngurah (Milperra)
9CAWBOURNE DEBBIE44F84J P Spiteri (Albion Park Rail)
10ALMA LINDA67885J P Lopes (St Marys)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments