Thursday 18th October 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 18th October 2012

Race No. 1Kalani Jackson Stakes07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PADRIAG ODESSA1432530.60K Sultana (Londonderry)
2MISS GROOVEY63445NBTJ M King (Wilberforce)
3ELATED JOY44234NBTM Player (Tahmoor)
4ASHBY GEM661330.53A B Manwaring (Falls Creek)
5SOPHIE BALE45623FSTDS A Rhodes (Maldon)
6FEMME FATALE86573NBTH P Sarkis (Londonderry)
7WEDSTAR DRYVA3811630.02R O King (Kembla Grange)
8POWER ALONG57252FSHK R Brown (Bligh Park)
9CHINATOWN LARK85847NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
10BLACK ONYX8666530.20N Venuto (Merrylands)
Race No. 2Betfair Blue Paws Mxd Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMA GENIUS24683NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2DAZZLING MISS7627130.55D M Cannan (Mangalore)
3DYNAMITE CHARLMF4NBTR Muscat (Pheasants Nest)
4CHERRY COLA2NBTJ Callaughan (Luddenham)
5RICHARD BALE264NBTS Rhodes (Maldon)
6TIGER INFERNO33NBTW R Sugars (Voyager Point)
7HAVEN422129.92L J Hannaford (Bungendore)
8CHANCEY33552NBTH Sarkis (Londonderry)
9TOMMIE’S BABY48745NBTJ Micallef (Cringila)
10SWIFT TAYLOR34425NBTE J Salmon (Kingsgrove)
Race No. 3Cooper Jackson Stakes08:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOPAZ GALAXY7458430.29S J Francis (Panania)
2HE’S HOTZ STUFF5463730.00L J Warren (Austral)
3SUE BENNY3788330.34M Wotton (Kemps Creek)
4AWESOME KEITH4454430.13K T Pedrana (Cranebrook)
5RONRAY FURY25115FSHR A Steele (Menangle Park)
6RITZA PING6768830.33N Saloum (Berkshire Park)
7OPTIMUS28867NBTH P Sarkis (Londonderry)
8KELGANDYS VIOLET64651NBTG J Hughes (Wingello)
9SUPER LAURIE7577730.30M A Keys (Dapto)
10FANCY HER68876NBTM J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 4Country Winnebago Mdn Ht108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAZZLING BLUE23846NBTD M Cannan (Mangalore)
2SUNRISE DENCER68776NBTM Kranitis (Goulburn)
3GOGO RIOLIFSHT Caines (Wedderburn)
4PEARL POWER453NBTA B Manwaring (Falls Creek)
5CAWBOURNE TRAVISFSHC Moffitt (Narellan)
6NEEDLE POINT57577NBTF Wotton (Kemps Creek)
7BLACK PEPPER SUE73784NBTG J Hughes (Wingello)
8FUN FOR ALL66NBTB C Riccio (Loftus)
9CHOICES MADE58FSHD C Ruse (Moss Vale)
10BUGATTI FLYER68FSHJ Davis (Riverstone)
Race No. 5Ghound Recorder Silver Collar H08:55PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BAD GIRL TILLY72327NBTK Sultana (Londonderry)
2CAWBOURNE INDY8421529.82C S Moffitt (Narellan)
3HE’S SO SHY1231430.05J Micallef (Berkeley)
4OH SO SMOOTH6141429.85J Magri (Austral)
5FLYING ALBI6532430.19M Azzopardi (Lake Heights)
6TIGGERLONG WHO3833530.05M A Keys (Dapto)
7MIDNIGHT QUEST22172NBTD R Pringle (Clergate)
8ADDICTION2815829.91H P Sarkis (Londonderry)
9KELGANDYS VIOLET64651NBTG J Hughes (Wingello)
10VIVIAN BALE62130.55S Rhodes (Maldon)
Race No. 6Swish & Swash Final09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $3,770 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $660 3rd: $330 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GENERAL TRIGGA7112129.90S B White (East Ryde)
2BIG DADDY ZARR13752NBTB L Miller (Orange)
3VELLO DIRECT7745130.15M P Arncliffe (Castlereagh)
4BOB’S ICON2F26129.98C B Bolton (Wingello)
5THAI CHAMP6774130.02D G Browne (Toongabbie)
6JACKPOT SHIRAZ4625230.35A J Lord (Cawdor)
7CHASING KARMA3334130.13S Forner (Albion Park)
8TUBBA THE WEAPON13230.15N Brown (Catherine Field)
9MIDNIGHT QUEST22172NBTD R Pringle (Clergate)
10SANDON SWELL1414230.25M Jones (Bulli)
Race No. 7Sportingbet Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WATTO LOTTO25665FSHJ F Callaughan (Luddenham)
2OFF MY TROUT8653434.43B C Riccio (Loftus)
3KAY TEE PERRY64413NBTG J Edwards (Nowra Hill)
4AUNTY NAGALOT48645FSTDM P Arncliffe (Castlereagh)
5STAMPEDERF678635.27M J Wotton (Kemps Creek)
6GRADENCE3634134.58J Scerri (Horsley)
7DODGING2865834.81H P Sarkis (Londonderry)
8WHERE’S JUDE64522NBTA B Hokin (Greendale)
9SPIRAL BOUND74657FSHP A Hannaford (Bungendore)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ghound Recorder Silver Collar H09:58PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOLT LOCK BOLT5244630.07M Multari (Kemps Creek)
2SLINGSHOT JACK5553630.00G Micallef (Farmborough Heights)
3MAGGIES A LEGEND13743NBTS R Reed (Colyton)
4THINGS MISSING65447FSTDJ Micallef (Berkeley)
5THRILLER11357FSHC C Bell (Yallah)
6LAGOON LOWANNA5187630.08R J Webster (Cawdor)
7TRENT MATE7476230.61K T Pedrana (Cranebrook)
8RUSSIAN FIGHTER12353FSHJ Magri (Austral)
9PADRIAG ODESSA1432530.60K Sultana (Londonderry)
10WEDSTAR DRYVA3811630.02R O King (Kembla Grange)
Race No. 9Country Winnebago Mdn Ht210:22PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL FRINGE775FSHD Murray (Catherine Field)
2DE LA FLYERFSHB C Riccio (Loftus)
3BIT KOOL32245NBTS M Sands (Dapto)
4KING PRESLEY55848NBTM Player (Tahmoor)
5NEW STOCK75777NBTN Venuto (Merrylands)
6GO TO BED57FSHJ King (Wilberforce)
7TADMORE RAIDERF6857NBTJ R Haines (Corrimal)
8GENERAL RACK64845NBTM Kranitis (Goulburn)
9BUGATTI FLYER68FSHJ Davis (Riverstone)
10CHOICES MADE58FSHD C Ruse (Moss Vale)
Race No. 10Coral Jackson Stakes10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING NIRVANA48812FSHA J Messina (Llandilo)
2SOKATE6288530.68H P Sarkis (Londonderry)
3MANGO8262530.19M J O’Brien (Oatley)
4OVER KILL82471NBTL P Azzopardi (Londonderry)
5JUDDA’S MEMORY3887630.87M J Wotton (Kemps Creek)
6LES MATE8884430.07K T Pedrana (Cranebrook)
7ELITE MISSILE53423NBTM Player (Tahmoor)
8VIVIAN BALE62130.55S Rhodes (Maldon)
9CHOCOLATE STAIN85746NBTF Wotton (Kemps Creek)
10SUPER LAURIE7577730.30M A Keys (Dapto)