Wednesday 17th October 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 17th October 2012

Race No. 1Illawarra Engineering Stakes07:02PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DOUBLE STRIDE58647NBTD C Ruse (Moss Vale)
2LOVE THAT DRESS57453NBTK J Midson (Nowra Hill)
3MADISON COVE836NBTK Plumridge (Douglas Park)
4ROADSTER PICKUP52663FSHJ W Smart (Cobbitty)
5FAST FRED85526FSHM Player (Tahmoor)
6DOOLEY MAGIC2855FSHM F Clayton (Sutton Forest)
7KASHKOW JOE5NBTJ Erwin (Ambarvale)
8MISS KAZZLAR46535FSHL R Craig (Robertson)
9FIRST COURSE67448NBTA W Hardaker (Bargo)
10PINK VAPOUR48784NBTC Micallef (Dapto)
Race No. 2Redden Photo Video Stakes07:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE VAPOUR44785FSTDC Micallef (Dapto)
2MY BOY JAZZ41176NBTA M Drapiewski (Rossmore)
3KING KONG5587717.30M Player (Tahmoor)
4BOBABILITY1278417.21V Mcdonald (Albion Park Rai)
5BUNDY ON ME14632NBTL Vanderburg (Londonderry)
6CRAZY MAGIC55332FSHM F Clayton (Sutton Forest)
7ZELDA WISDOM71453NBTD L Campbell (Mount Annan)
8AMAZON LIZARD5134FSHJ L Martin (Primbee)
9BIDDYKEN JETT8788717.04J Hilder (Padstow)
10TURLINJAH77648NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 3Dapto Trackside Dining Maiden07:47PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SOLE POWER3252NBTA M Grech (Unanderra)
2DANCING KASHKOW46351FSHJ Erwin (Ambarvale)
3KID MAGIC332FSHP J Zagorowski (Collector)
4RUG ROSE24FSHJ Scerri (Horsley)
5NO EFFECT46535NBTK J Plumridge (Douglas Park)
6SUPER MARIO348FSTDM Azzopardi (Kentlyn)
7ABE BALE3FSHS Rhodes (Maldon)
8FERRY CRUZA5224FSTDC E Williams (Nowra Hill)
9JUSTRINA AUSTIN3588FSHR N Teasdale (Rutherford)
10KOOL HOOCH84577NBTJ A Sands (Dapto)
Race No. 4Greyhound Products Direct Stake08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING GLEN130.05R A Steele (Menangle Park)
2ADRIAN BALE26825NBTS A Rhodes (Maldon)
3WARNER2113FSHW J Hunter (Panania)
4ZEBSTAR SHIRAZ45224NBTM Player (Tahmoor)
5MR. HOOKER3162530.54J Bertinato (Dapto)
6DIG DEEP SIMONE63264NBTL Deguara (Bargo)
7FREE CHASE6774230.83J W Reason (Lethbridge Park)
8CHATEAU BRAND6775230.58V M Mcdonald (Albion Park Rail)
9KENNY GO48576NBTJ R Haines (Corrimal)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Lakeline Butchery Maiden08:27PM (NSWtime)
Maiden event over 600 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1COOL DELIGHT22378NBTS Perkov (Londonderry)
2COOL PURSUIT421FSTDJ J Platts (Fraser)
3FLASH GIRL SARAH5425FSHJ P West (Leppington)
4LUCKY CHASE46646FSTDJ W Reason (Lethbridge Park)
5PRADA PRINCESS66266NBTD T Betts (St Marys)
6EXPLOSIVE ICE77345FSTDR Morley (Flynn)
7TWO MULWEES45856FSHG G Wilson (Medowie)
8HAWAII FANTASY4737FSTDN Spackman (Primbee)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Greyhound Recorder Stakes08:45PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ANDY’S ANGEL1532630.12T Mullin (Unanderra)
2BROOMSTICK86162NBTL D Bown (Bargo)
3BIDDYKEN BRAYDEN5344330.58J K Hilder (Padstow)
4TETHY’S CHASE87311NBTJ W Reason (Lethbridge Park)
5DALTA BALE43784NBTS A Rhodes (Maldon)
6MISS CAITCAM5335530.35N W Falk (Tahmoor)
7ENCHANTRESS8881730.10C S Moffitt (Narellan)
8KOOL BROCK5274730.20R Drapiewski (Rossmore)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Wilson’s Cleaning Services Ffa09:05PM (NSWtime)
Free For All event over 297 Metres at Dapto Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE ICE6264617.09C S Moffitt (Narellan)
2OLAY STAR FLYER5885117.20P R Jones (Koonawarra)
3BLUE MURDER2873517.06A S Glynn (Macquarie Fields)
4GOANNA MAN2432116.95J L Martin (Primbee)
5WATTA WHISPER1234116.74R Matic (Canyonleigh)
6CRUISANATOR8557317.32C E Williams (Nowra Hill)
7KABAM42451NBTJ H Richardson (Dapto)
8BRANDI ALLEN41657FSTDS A Rhodes (Maldon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mount Kembla Pub Stakes09:25PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BRILLIANT MAGIC15656FSHM Clayton (Sutton Forest)
2EDDIE EDDIE ED3138717.07J Micallef (Berkeley)
3HIGHLY SPIRITED5632317.18J A Sands (Dapto)
4GOLDEN ICE75765NBTR Morley (Flynn)
5PRETZELF851717.42C A Betts (Kings Park)
6HE AIN’T HEAVY15415NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
7CYAN LOVE6226717.21L D Bown (Bargo)
8IMA FORTRESS66851NBTL H Thompson (Nowra Hill)
9TURLINJAH77648NBTM Player (Tahmoor)
10BIDDYKEN JETT8788717.04J Hilder (Padstow)
Race No. 9Hy-tec Maiden09:45PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER OLIVERFSHJ Micallef (Berkeley)
2ANGELA ROSEFSHJ Scerri (Horsley)
3CALLAH REACHFSHR L Drake (Flinders)
4BOLT OLLIE BOLTFSHM Multari (Kemps Creek)
5BACCA SKY6FSHD C Ruse (Moss Vale)
6QUEEN OF RATSFSHT A Upward (Mangerton)
7TEN KASHKOWS6NBTJ R Erwin (Ambarvale)
8SLICK REGAL6FSHA M Drapiewski (Rossmore)
9DE GOIS OSTI7FSHR Lengling (Dapto)
10SLEEK HANIFY75NBTA M Grech (Unanderra)
Race No. 10Dapto Markets Stakes10:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DIG DEEP BEK37256NBTL Deguara (Bargo)
2GO MAGIC41875FSHM F Clayton (Sutton Forest)
3BOLT RICKY BOLT21858FSHM Multari (Kemps Creek)
4ILLUSIONIST7174217.19A J Lord (Cawdor)
5TOOLOON GIRL3182FSHR D Birrell (Appin)
6WHERE’S CRYSTAL56686NBTS Kutnjak (Minchinbury)
7AUNT POLLY67455NBTJ W Reason (Lethbridge Park)
8BABY OH81767NBTK H Plumridge (Douglas Park)
9TURLINJAH77648NBTM Player (Tahmoor)
10BIDDYKEN JETT8788717.04J Hilder (Padstow)