Thursday 19th February 2009


Race 1 520m M 19.27
BET BUSTERS MDN HT1
1 TEE CEE M ROBYN GOODWIN
2 MAJOR MAGOO M DEBBIE WHITE
3 NINE TEN RUSSELL M PAMELA CAINES
4 RHONDA’S CHANCE M PAT WEST
5 LOCKY ROO M REGINALD HENRY
6 REMEMBER BESSY M WALTER LUTIGER
7 MR. HAMMER HEAD M CHARLES BRIFFA
8 TENITIS M MATHEW WOTTON
9 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS
10 KEYBAR M GEORGE MICALLEF

Race 2 520m MX 19.51
BANK MANAGER MXD FINAL
1 COUNTRY GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
2 SPRING LANORE M MARK ARNCLIFFE
3 BARNHILL BOMBER 5 GLENN RUSHTON
4 SAWADEECA M BRADLEY BARBER
5 TALES OF INDIA M DAVID BROADRICK
6 LUTHER HEGGS M PETER LAGOGIANE
7 MINER’S MAN M MARK ARNCLIFFE
8 ZUNZAN 5 CHARLIE MICALLEF
9 JOHN NUBOND M JUSTYN FERGUSON
10 KEYBAR M GEORGE MICALLEF

Race 3 520m NG 20.10
WALDEAN-W’GONG COUNCIL CUP HT1
1 GARY’S PROMISE 5 CAROL WILSON
2 JAI ALATION 4 CHRISTOPHER NUTT
3 TIGGERLONG PATCH 4 MARGARET KEYS
4 WAGTAIL WILLY 5 WALTER LUTIGER
5 Vacant
6 CRADLE MOUNTAIN 3 TRACEY BRYANT
7 FOXHILL BELLA 5 DENICE WARREN
8 SNELL TO EXCEL 4 ANTHONY AZZOPARDI

Race 4 520m M 20.34
BET BUSTERS MDN HT2
1 PIPE THE STILL M DEBBIE WHITE
2 GLENDA’S DREAM M PAT WEST
3 INNOCENT STALKER M CHARLIE MICALLEF
4 PRINCE EIFFELL M ALLEN THOMAS
5 STORM SYSTEM M SUBAWA NGURAH
6 MAESTRO MAGOO M DEBBIE WHITE
7 MISS UNO M SAM SULTANA
8 RUNNING CASINO M WILLIAM JANSEN JRN
9 MRS HARDBOTTLE M DAVID BROADRICK
10 ONZLOW M LOUIS PULIS

Race 5 297m NG 20.54
COUNTRY WINNEBAGO PUPPY FINAL
1 LIANA BUBBA LEE 5 TERRENCE RANSOM
2 SEE WEED 4 VINCENT BENNETT
3 SKY FLY HIGH 4 VINCENT BENNETT
4 LIANA PURE LEE 5 JACK SMIGULSKI
5 KIDATEE ALF 5 BRADLEY NORTHFIELD
6 LIANA PRONTO 5 JACK SMIGULSKI
7 DAISY EARLE 5 ADELE POWELL
8 MISSILE MAN 5 COLIN E WILLIAMS
9 LITTLE MISS PINK 5 GLENN MASTERS
10 BLAZING BETTY M STUART OGILVIE

Race 6 520m NG 21.18
WALDEAN-W’GONG COUNCIL CUP HT2
1 ROMAN CONQUEST 4 PAUL GALEA
2 LAGER MONSTER 4 COLIN E WILLIAMS
3 TEDDY FLYNN 4 PETER LAGOGIANE
4 STOLE THE SHOW 2 STEVEN WHITE
5 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
6 SPOTTED CROW 5 WALTER LUTIGER
7 TINY THUNDER 4 WALTER LUTIGER
8 MARY’S ACHIEVER 3 ERIC GRUNSKE

Race 7 600m 4/5 21.37
CONGRATULATIONS KAYLA COLEMAN
1 PROVEN CHAYSE 5 MARK AZZOPARDI
2 LONELY LIVING 4 DOMENIC TRAINO
3 MISS HIT 5 NEVILLE SHAW
4 REGGAE AMEENA 5 DONNALEAH CARTER
5 WORLD NEWS 5 LASZLO SCHAUMANN
6 CLASSIC LOVE 5 RUTH MATIC
7 FACE THE RAT 5 MONICA JONES
8 QUIET OBSERVER 5 JACK SMIGULSKI
9 ADSUP 5 ALLAN MANWARING
10 MIDNIGHT GIRL 5 TROY SUNDSTROM

Race 8 520m NG 21.57
WALDEAN-W’GONG COUNCIL CUP HT3
1 THUNDER COL 4 WALTER LUTIGER
2 SMART CONQUEST 5 PAUL GALEA
3 MOUNTAIN OF LOVE 2 RUTH MATIC
4 FANTASTIC ANGEL 5 JOYCE ALAMANGO
5 Vacant
6 DAZZLE YOU 4 MAJELLA FERGUSON
7 TIGGERLONG PETAL 4 MARGARET KEYS
8 EXCEL LIKE TIME 5 ANTHONY AZZOPARDI

Race 9 520m NG 22.21
WALDEAN -W’GONG COUNCIL CUP HT4
1 PUNK ANGEL 5 JAMES COYLE
2 CLASSIC BLONDE 5 MARK AZZOPARDI
3 RIGHT ON RUBY 1 TRACEY BRYANT
4 ELUSIVE THUNDER 4 WALTER LUTIGER
5 Vacant
6 DEAKSEY 3 TROY SUNDSTROM
7 ARCTIC ROMEO 5 GLENN SUMMERFIELD
8 EURO MAGIC 5 HAGOB TATIAN

Race 10 520m 4/5 22.43
DAPTO POOL SHOP STK
1 HURRY ON RUBY 5 TRACEY BRYANT
2 STRYKE MIDNIGHT 5 ANTHONY PAGANO
3 MY ENFORCER 5 PETER MANTACH
4 KYLIE’S ANGEL 5 ERIC SPARKS
5 DAYTONA ASSASSIN 5 MICHAEL SMITH
6 KNIGHT BLAZER 5 JOHN RICHARDSON
7 KAY NINE 5 JOHN RICHARDSON
8 BIG BOY MARIAH 4 MATTHEW GODDEN
9 VINTAGE VIBE 5 JENNIFER BROWN
10 CYCLONE’S GHOST 5 SANDRA CLISSOLD