Thursday 21st February 2008

DAPTO A & H SOCIETY INC. GREYHOUND (Night) Thursday, 21 February 2008

Race 1 520m M 19.27
COUNTRY MOTOR COMPANY MDN HT1
1 RIGGS M LORETTA RICE
2 BARLAVENTO M JOHN MOORE
3 I’M KEEPING M LYNETTE TSOHALIS
4 ROYAL TIMES M JOANNE ZAMMIT
5 DAZZLING DANCER M KENNETH BURNETT
6 BETTY’S BAZOOKA M TOM ASTBURY
7 THUNDER COL M WALTER LUTIGER
8 LADY LYTTON M ROSEMARY TIYCE

Race 2 520m 4/5 19.51
STH’ERN ENGINE RECONDITIONING
1 MY BOY COOPER 5 LORETTA RICE
2 KYLIE’S ANGEL 4 ERIC SPARKS
3 THRILLOW 5 CHARLES BRIFFA
4 KORVETTE 5 JASON MAGRI
5 WATTA DOUBLE 5 MARGARET GREER
6 SMASHING JEN 5 NEIL FALK
7 GETA WITNESS 5 WAYNE HOGAN
8 TOTAL DIAMOND 5 PAULINE MORAN
9 ELUSIVE SPIRIT 4 MICK PLAYER
10 GO TYSON 5 TRACEY HURST

Race 3 520m NG 20.11
WALDEAN IDUSTRIES L/MAYORS HT1
1 KUMAR BALE 5 BRENDAN WHEELER
2 ALL STING 3 ANTHONY AZZOPARDI
3 HYPNOTIC FLO 5 KENNETH BURNETT
4 TIGGERLONG GO 2 MARGARET KEYS
5 PHOENIX FLASH 3 SYDNEY SWAIN
6 MY BEST GIRL 5 STEVEN COCKSEDGE
7 CHLOE MAGOO 2 DEBBIE WHITE
8 RIGHT ON RUBY 1 TRACEY BRYANT

Race 4 520m M 20.35
COUNTRY MOTOR COMPANY MDN HT2
1 EVIL AUNTY M JOHN MOORE
2 FREE BIRD M ANTHONY HARDAKER
3 JUNIOR COOL M DALE RICHARDSON
4 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS
5 BEST CARD M WALTER LUTIGER
6 HERE’S CHEER M SEYMOUR VASSILAKIS
7 ULTIMATE DEAL M GLEN GOODWIN
8 BLACK TYRO M DAVID DURRANT

Race 5 520m 4/5 20.52
TEAM BUNDY RACING SYND. FNL
1 AWESOME RENEGADE 4 ELIZABETH BONT
2 HARRY’S LAD 4 LEON JAKOBASIC
3 WATTA GUY 4 MARGARET GREER
4 LADY HAMILTON 5 LAVINIA GALE
5 YALLAH DELTA 5 GEORGE MICALLEF
6 STAR VANE 4 KENNETH LEWIS
7 SHE’S SO PRETTY 5 RON FIELD
8 BE COOL FOOL 4 PAULINE MORAN
9 SMASHED APPLE 5 DAVID STEWART
10 WILD DOLLAR 5 FRANK SANOTTI

Race 6 520m NG 21.15
WALDEAN INDUSTRIES L/MAYORS HT2
1 CHILLI LEAH 3 KEN BURNETT
2 BARGERO 4 STEPHEN CLEARY
3 RILO GEAR 5 JOANNE ZAMMIT
4 JENMAR DOLL 4 JENNIFER BROWN
5 BEVERAGE 3 GARRY WILLIAMS
6 TAYLA MAGOO 4 SIMON RHODES
7 HIDDEN MEANING 1 JAMES DAVIDSON
8 CUSTOM ROYAL 5 JOSEPH STIVALA

Race 7 520m NG 21.38
WALDEAN INDUSTRIES L/MAYORS HT3
1 WIND IT UP 4 OWEN LANGLEY
2 TRUE DESTINY 1 ELIZABETH BONT
3 KOUTU ON FIRE 4 CLIFFORD BELL
4 JENMAR FOLLY 3 JENNIFER BROWN
5 JETWASH 5 JASON MAGRI
6 GRAND SLAM WISH 4 CHARLES BRIFFA
7 JUST A FLY 4 PETER LAGOGIANE
8 STOLE THE SHOW 1 STEVEN WHITE

Race 8 600m 4/5 21.57
SWISH & SWASH STK
1 JUST FOR MAG’S 5 ANTON LAURIC
2 UNO THE BLONDE 5 KAREN MIDSON
3 EIFFEL AZZ 5 KARINA BRITTON
4 KUMTA RUMBA 5 WALTER LUTIGER
5 NAOMI CEE 5 ALAN CROKER
6 ZABEELA 5 ANDREW PROKOPIOU
7 LITTLE CHAD 5 RUTH MATIC
8 CHITTAWAY LAD 4 OLGA VASSILAKIS
9 BLUE AWESOME 5 JOANNE ZAMMIT
10 SPINAYARN GEM 5 EDWARD MCPHEE

Race 9 520m MX 22.19
DAPTO HOTEL MDN FINAL
1 HIP LORIAN M LES DEGUARA
2 TINY THUNDER M WALTER LUTIGER
3 SHAKITA M ANTHONY HARDAKER
4 CAMEO COUNTESS 5 JUNE MARTIN
5 GOLD EUREKA M TRACEY BRYANT
6 REAL CLASSIC 5 ROBYN GOODWIN
7 ROSCOE THE GUN M TRACEY BRYANT
8 WALFORD M TRACEY HURST
9 SANDON STORM M MICHAEL JONES
10 THUNDER COL M WALTER LUTIGER
Race 10 520m 5 22.41
RANVET GREYHOUND PRODUCTS STK
1 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER
2 MAID FOR LOVE 5 HARRY MARKOU
3 ELUSIVE THUNDER 5 WALTER LUTIGER
4 MYSTIQUE VALLEY 5 ALLAN MUIR
5 YALLAH JOY 5 GEORGE MICALLEF
6 MRS. WILLOW 5 STEVEN WHITE
7 MIDNIGHT CURFEW 5 GARY EDWARDS
8 YOUR WALLY BEN 5 BARRY CAMPBELL
9 STRONG IMPACT 5 RICHARD MUSCAT
10 INFINITY 5 RUTH MATIC