Thursday 2nd October 2008 Afternoon Meeting


Race 1 297m M 01.30
K&D SMASH REPAIRS STAKES
1 LUCAS BALE M SIMON RHODES
2 SMOKE ALARM M JEFF ALABAN
3 RUSTY TROMBONE M
4 TWISTED FIG M GRAEME HUGHES
5 MATER MACQUEEN M
6 YELLOW SUB M MICK PLAYER
7 IAN’S CREDIT M GARY SHIPLEY
8 DIRECT INJECTION M DARYL BATES
9 JUSTA BUSTA M PAUL GRECH
10 JIMMY M D BATES

Race 2 297m 5 01.47
PIONEER ELECTRICAL SUPPLIES
1 MISS TICKETS 5 DAVID WILSON
2 RESPECT ME 5 DAVID STEWART
3 SMILEY KYLIE 5 SHAUN EVANS
4 RED ANVIL 5 SHANE HANNAH
5 ROYAL ENFORCER 5 PHILLIP JONES
6 MISS KEELEY 5 BRETT SMITH
7 DAISY EARLE 5
8 TANGO SPECIAL 5 ELLEN O’BRIEN
9 CHASING LENNY 5 D BATES
10 PEARL’S IMAGE 5 LINDA HILLSLEY

Race 3 297m M 02.04
STOOL CLUB SPONSORS MAIDEN
1 PEARL’S MIRAGE M LINDA HILLSLEY
2 DAMN I’M GOOD M LINDA HILLSLEY
3 ISSABELLA’S BIKE M GRAEME HUGHES
4 BLACK COFFEE M LOUIS PULIS
5 TRUTH FAITH M MICK PLAYER
6 MR. BETTS M CHERYL BETTS
7 TOKEN PUZZLE M REGINALD HENRY
8 CROWN THE CHAMP M PAUL GRECH
9 ANXIOUS M MICK PLAYER
10 UNO SNOOP M PAUL GRECH

Race 4 520m M 02.21
DVM MEDICAL SUPPLIES MAIDEN
1 JACSLYN’S JEWEL M MARK ALAMANGO
2 DANCE OF NIGHTS M ROBERT ARNOLD
3 YALLAH SOUL M ROSE PARRISH
4 FOREVER SMART M ANTHONY HARDAKER
5 LOST WITH YOU M DAVID CLARKE
6 DIRECT CHARGE M D BATES
7 GREAT CHARMER M ROBERT TIYCE
8 CHAOTIC SPIRIT M MELISSA GRIFFIN
9 YALLAH PHANTOM M ROSE PARRISH

Race 5 520m 5 02.38
CHRIS’S BARBER SHOP HT 1
1 TOKIN SMOKIN’ 5 RODNEY KIDD
2 BIG HUGS 5 STEPHEN KUTNJAK
3 Vacant
4 GYPSY CROWN 5 DAVID STEWART
5 JUDD’S OSTI 5 PETER SHIELD
6 Vacant
7 SIMBA SIMBA 5 ROBERT ARNOLD
8 ELITE ENFORCER 5 VICTOR HOKIN

Race 6 297m FFA 02.53
LAKELINE BUTCHERY FFA
1 ASCANIA 2 VALETTA MCDONALD
2 SPEEDY CAMEO 4 BARRY BURNET
3 Vacant
4 COARSE LANGUAGE 2 ROBERT ARNOLD
5 LITTLE BULL 3 MICHELLE JONES
6 Vacant
7 DIZZY MAGOO 3 DEBBIE WHITE
8 CHLOE MAGOO 2 DEBBIE WHITE

Race 7 297m 5 03.12
EVERSHINE CAR DETAILING STAKES
1 QUALITY GEM 5 ELLEN O’BRIEN
2 PIPER’S DANCE 5 ANTHONY HARDAKER
3 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
4 LIANA PRONTO 5 JACK SMIGULSKI
5 ARIGOLD 5 LINDA HILLSLEY
6 GEORGIAN ANGEL 5 D BATES
7 DIRT TRAP 5 STEPHEN KUTNJAK
8 CYCLONE FLYER 5 BARRY BURNET
9 LADY LOVES DIOR 5 ROBERT ARNOLD
10 SMART ARRAY 5 LINDA HILLSLEY

Race 8 520m 5 03.29
GOODWIN HEAT 2
1 COOL CHARM 5 REX JONES
2 RASPBERRY SORBET 5 ROBERT ARNOLD
3 Vacant
4 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK
5 COOL DANCER 5 LAZARUS LOUIS
6 Vacant
7 TOKEN PACE 5 JULIAN MICALLEF
8 BROWNIE DOLL 5 VICTOR HOKIN

Race 9 297m 5 03.46
K&D SMASH REPAIRS STAKES
1 MISS VADAR 5 COLIN SWAN
2 WATTLE BLOOMING 5 ROBERT ARNOLD
3 MY MUM’S SAILOR 5 ROBERT ARNOLD
4 KRYSP 5 ROBERT TIYCE
5 VELVET STATE 5 MICK PLAYER
6 BLACK BUTCHER 5 LINDA HILLSLEY
7 LUCKY LISA 5 DAVID WILSON
8 TIA LEE 5 LINDA HILLSLEY

Race 10 297m 5 04.03
DUFFY AUTOMOTIVES STAKE
1 KACHING KACHING 5 SIMON RHODES
2 LAMPLIGHT MAGOO 5 LINDA HILLSLEY
3 COWGIRL MEL 5 ANTHONY SWAN
4 LADY BETTS 5 CHERYL BETTS
5 GRINING ASSASSIN 5 LINDA HILLSLEY
6 5 DEBBIE WHITE
7 GO ELECTRICAL 5 MICK PLAYER
8 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments