Thursday 3rd March 2011

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 3rd March 2011

Race No. 1Premium Tyres Maiden Heat 107:28PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RADIO GAGA63375C J Briffa (Warrawong)
2SPICY HOT83665A Pagano (Llandilo)
3TANGO THUNDER18446R Nicolaou (Box Hill)
4ASHLYN’S CHOICE52855J Little (Wilton)
5FINAL PROOF33426D V Smart (Narellan)
6DESOLATE422FM F Clayton (Sutton Forest)
7VOLTURI VILLIAN65D J Scrivener (Kanahooka)
8BLAME ME75476N Brown (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Ranvet Mixed Stakes07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DYNA AMANDA481S M Evans (The Oaks)
2CONTACT POINT43262F D Hayes (Greenwell Point)
3SUPERB DOS55532J Coyle (Riverstone)
4FROST BITTEN83C Nutt (The Oaks)
5AWESOME TO EXCEL1A J Lord (Cawdor)
6KAZAR45334A Pagano (Llandilo)
7FRANK THE WEAPON3N Brown (Catherine Field)
8BY A THREAD74224R King (Matraville)
9ROCKAYLA55655D Hodder (Randwick)
10SPICY HOT83665A Pagano (Llandilo)
Race No. 3Rags To Riches Heat 108:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FREE PASS61361J Finn (Warilla)
2ALLEN PUNTS22482S M Evans (The Oaks)
3MERROO SHIRAZ22341A J Lord (Cawdor)
4CRACKER SMILE42146A J Croker (Unanderra)
5MRS. GABLE31867O Vassilakis (Matraville)
6AHANE JACK22441J R Brown (Pheasants Nest)
7GAMBLING HAND43334M Azzopardi (Kentlyn)
8RED HALO37123A Messina (Llandilo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Premium Tyres Maiden Heat 208:34PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOLD RIO8M L Burton (Kemps Creek)
2HIDDEN FANCY5W J Lutiger (Bringelly)
3SYDNEY DIVA66646R Nicolaou (Box Hill)
4JACK THE WEAPON36632N Brown (Catherine Field)
5BUFF HEAD7R J Ford (Hilltop)
6FANCY THUNDER46545R Nicolaou (Box Hill)
7TEPEE63376S Kutnjak (Minchinbury)
8REUNITE45635A P Lauric (Balgownie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Rags To Riches Heat 208:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CAWBOURNE CODY31231A J Lord (Cawdor)
2DI JAMAICA22434C Gatt (Catherine Field)
3WONGAWILLIHARRY53644P W Mantach (East Hills)
4SOUTHERN FLYER24646A Messina (Llandilo)
5SWANEES BEST55885B M Burnet (Dapto)
6DANA TRAVIS32421N Brown (Catherine Field)
7MISS CHANDON6161A J Lord (Cawdor)
8AINSLEY’S ANGEL31152L Rice (Unanderra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Macro Meats Stakes09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLASSY ICON45431R G Sullivan (Bargo)
2LAVANA22862T K Auld (Tatura)
3RAPID CHARM75245T Mullin (Unanderra)
4DARMILOU17563E N O’Brien (Falls Creek)
5GO TERESA26185D Lauricella (Catherine Field)
6AKABARNI ASSASIN15334S Barwick (Basin View)
7HIGHWAY GIFT44364D H Martin (Dapto)
8RONRAY REWARD25123R A Steele (Menangle Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Rags To Riches Heat 309:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STRESS LATER28317C M Proctor (Londonderry)
2HOW ABOUT GORBY41373W J Lutiger (Bringelly)
3CAWBOURNE DUSTY26664A J Lord (Cawdor)
4GRACE HILL11678T K Auld (Tatura)
5JO’S HAND67414M Azzopardi (Kentlyn)
6APOLLO NIMBUS33367A R Ingold (Milton)
7PREMIER JOURNEY1123J Carruthers (Castlereagh)
8AMERICAN THUNDER13273C Bell (Yallah)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Country Winnebago Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RITZA NAT75737A J Lord (Cawdor)
2OFFSIDERF5755B F Hall (Thirroul)
3GOLD NEBO42546M L Burton (Kemps Creek)
4WINSOME SHIRAZ65162M J Finn (Warilla)
5*** VACANT BOX ***
6GOLD HANNAH75558M L Burton (Kemps Creek)
7MOONSHINE CADDIE43453W J Lutiger (Bringelly)
8AWESOME ODY32754O M Vassilakis (Matraville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Rags To Riches Heat 410:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHEZ’S ONLY ONE51564S A Turner (Tahmoor)
2WALLY SLATER77155S Arnold (Old Erowal Bay)
3FIORE BALE55768A P Spence (Oakdale)
4SWARTE PETE32213B C Riccio (Loftus)
5PREMIER EAGLE52142A Lord (Cawdor)
6ALL ABOUT LUCK57173H J Tatian (Bonnyrigg)
7COLLEEN’S COMET71544J Little (Wilton)
8HOW ABOUT BILLY13676W J Lutiger (Bringelly)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dapto Markets Stakes10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OBSESSED62463S M Evans (The Oaks)
2PRINCE BUDDY35436V Mcdonald (Albion Park Rl)
3MATT’S JEZAZZ12456C J Field (Heathcote)
4BLUE MURDER15133A S Glynn (Macquarie Fields)
5MEATLOVERS36421M F Clayton (Sutton Forest)
6ELITE JEWELS27782C Bell (Yallah)
7WILD REX43356A P Spence (Oakdale)
8ZOOM JEZAZZ51142C J Field (Heathcote)
9RED HOT RUBY54426A J Powell (Appin)
10*** NO RESERVE ***