Thursday 6th May 2010

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 6th May 2010

Race No. 1Dapto Supporters Club Ht107:28PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WAVE TO ELLER Dean (Riverstone)

2RIVERBOAT RETRO84545S L Sundstrom (Bargo)

3HARBOUR LIMITSP J Cherry (Bomaderry)

4SOMEONE STOP ME6S E Swain (Box Hill)

5RESTLESS GUEST3C Robartson (Churchable)

6BRAVADO DOS76626J Coyle (Riverstone)

7MADESHA COURT42225G Hughes (Wingello)

8JESSTA WARRIOR23722W A Woodham (Appin)

9MISS LOLOLA45J M King (Wilberforce)

10TIGER LEE57786A Chircop (Kemps Creek)

Race No. 2Allan Bryant Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BAILEE JOKER77246M J Wotton (Kemps Creek)

2FIRST GEAR27421J Zammit (Londonderry)

3RACEY SHAPES274W J Lutiger (Bringelly)

4MOONSHINE FLASH37531R Maliphant (Kanahooka)

5CHARLE GIRL38663R Mumford (Leppington)

6CAZALY GIRL64572C J Carl (Londonderry)

7UNMISSABLE84543W Hunter (Padstow)

8MISS GULLIBLE352D Kinsella (Merrylands)

9DREAMSOME58657R Maliphant (Kanahooka)

10MISS CANTERBURY566F D Hayes (Greenwell Point)

Race No. 3Club Dal Blue Paws Ht 108:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SCATTERED53756B M Burnet (Dapto)

2GEM’S A SURFER73315S E Swain (Box Hill)

3JANITOR BALE48555S Rhodes (Maldon)

4MARK WHO62515C J Carl (Londonderry)

5ARIEK RUTH51785K W Jones (Orangeville)

6LONESOME GOLD13724A Meredith (Oakdale)

7KINGIE’S PEARD122J Micallef (Berkeley)

8SANDY’S PRINCESS61383M P Arncliffe (Castlereagh)

9HE’S TRUE BLUE1385M N Wright (Appin)

10DARMILOU65223E N O’Brien (Bowral)

Race No. 4Dapto Supporters Club Ht 208:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AKABARNI ASSASINA B Manwaring (Falls Creek)

2LAGOON TRIXIE23853M J Jenner (Merrylands)

3GHOST OF VEGAS637S Rhodes (Maldon)

4HOTTIE DOS87572J Coyle (Riverstone)

5MAUREEN ENTITY36433J Grief (Londonderry)

6PAUA TO CONFUSES B White (Nowra Hill)

7HE SAID CROWK B Burnett (Bringelly)

8PERFUMED HORROR22262R W Arnold (Wingello)

9MONIQUE57755L Pulis (Dapto)

10ELITE PLACARD675S Vassilaki (Leppington)

Race No. 5Snare Fabrication Final08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $4,760 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YOUNG TURK45172C J Carl (Londonderry)

2JACK COOK34353C J Carl (Londonderry)

3SHARPE AIM22242J Carruthers (Castlereagh)

4WINNING RINK12413R F Alcock (Belimbla Park)

5GORDITO BALE47241S M Evans (The Oaks)

6WINDBURN FLYER32781R B Bulman (Smithfield)

7LIKE MIKE11242P Falas (Carlton)

8HUMDRUM52111L D Roy (Wallendbeen)

9JERRY BE GOOD13443J L Antonelli (Kemps Creek)

10DYNAMIC SHIRAZ44324W J Bolwell (Macquarie Fields)

Race No. 6Country Winnebago Final09:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $7,880 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DAZZLE YOU22244M J Ferguson (Catherine Field)

2MOONSHINE CADDIE52342W J Lutiger (Bringelly)

3PAUA TO DETONATE23743S B White (Nowra Hill)

4FEEL THE FEAR63121L D Roy (Wallendbeen)

5CAWBOURNE GRACE24643A J Lord (Cawdor)

6SMASHING JEN26621L J Britton (Nambeelup)

7CAWBOURNE TUF11562A J Lord (Cawdor)

8VALIANT JOURNEY55474J Carruthers (Castlereagh)

9AWESOMENESS15765K Lewis (Raby)

10JANITOR BALE48555S Rhodes (Maldon)

Race No. 7Dapto Tab C Racing May 2209:38PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ARICA DORA11771L Bozovitch (Miranda)

2REEFTON MAGIC61878A M Bayliss (Bargo)

3SIX ANGELS32447M P Arncliffe (Castlereagh)

4GRANDMA COOK54346A Pagano (Llandilo)

5SWEET CHARMER16147A M Bayliss (Bargo)

6PATTIE’S RETURN44565P West (Leppington)

7AZAM38656L D Roy (Wallendbeen)

8LAST SUMMER25816A Bryant (Nowra Hill)

9SERIOUSLY56888N W Ovington (Yerrinbool)

10SIX PIN5F556M Debono (Blackett)

Race No. 8Thank You Volunteers09:58PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LORIAN RIP63417A Azzopardi (Londonderry)

2AWESOMENESS15765K Lewis (Raby)

3STARFIRE HAVOC56855V Bartolo (Bonnyrigg)

4THAI AGENT23648R Dean (Riverstone)

5SHE’S FAIR74547D A Traino (Matraville)

6TAYLOR’S REUNION66164A P Lauric (Balgownie)

7JUG STORM24181V Greenwood (Catherine Field)

8LUKEKELY MAGIC32374T J Hurst (Londonderry)

9RHONDA’S CHANCE17657P West (Leppington)

10PATTY CAKE74687A J Croker (Unanderra)

Race No. 9Club Dal Blue Paws Ht 210:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DROOPY’S FOOL62137S B White (Nowra Hill)

2DYNAMIC SHIRAZ44324W J Bolwell (Macquarie Fields)

3ARIEK DIAMOND23361V Jones (Orangeville)

4WOW PRETTY GIRL63255R W Arnold (Wingello)

5ARTISTIC OSTI55713L D Roy (Wallendbeen)

6STYLEMASTER PAT42225J Carruthers (Castlereagh)

7FLASH RITZA12113J R Brown (Wilton)

8REVITALIZE61844N Brown (Catherine Field)

9NINE TEN RUSSELL55355J Micallef (Berkeley)

10HIP KATIE31267L Deguara (Bargo)

Race No. 10Club Dal Blue Paws Ht 310:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WONGAWILLIHARRY13754P W Mantach (East Hills)

2GOOD ODDS GIRL1641T J Hurst (Londonderry)

3BLESSED JOURNEY61158J Carruthers (Castlereagh)

4STAR QUALITY31247J M Player (Tahmoor)

5BLUE PLANET21521J Micallef (Cringila)

6DESTINY’S IMP84452S L Sundstrom (Bargo)

7AMAKI STATE14255A B Manwaring (Falls Creek)

8ART OF DESIRE6115G Summerfield (Worrigee)

9JUST ALBI15387W J Lutiger (Bringelly)

10ELITE DOS67232S E Swain (Box Hill)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of