Thursday 7th June 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 7th June 2012

Race No. 1Dandeloo Meats Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JAY KAY11527NBTM Player (Tahmoor)
2HAIL TILLY65434NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
3FLYING GOANNA7475130.40K T Pedrana (Cranebrook)
4DANCE ON35227NBTM Arncliffe (Castlereagh)
5BIT SILLY11485FSHM Burton (Kemps Creek)
6OCEAN’S DONNY41348NBTP A Moran (Londonderry)
7WALKAWAY CAM53641NBTL J Hannaford ()
8MISS GROOVEY24433NBTJ M King (Wilberforce)
9VELLO DIRECT76744NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
10BOOK OF SHADOWS16288NBTA J Lord (Cawdor)
Race No. 2True Blue Chemicals Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RED RICKY23323NBTK T Pedrana (Cranebrook)
2SUIT UP TED28333NBTV Lisbona (Maroubra)
3PRINCESS MEA2NBTN Brown (Catherine Field)
4SCARLETT DEVIL322130.38M F Gatt (Thirlmere)
5BIT KOOL46264NBTS M Sands (Dapto)
6MEL’S HOT2722130.31R J Ford (Hill Top)
7LANSVALE ROXY33544NBTJ F Callaughan (Luddenham)
8GAIL THE WEAPON2NBTN Brown (Catherine Field)
9EXACT75NBTM (Lake Heights)
10ESSY LABELLA455NBTL Bozovitch (Miranda)
Race No. 3Wilsons Cleaning Services Stake08:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOARSY8827630.26M P Arncliffe (Castlereagh)
2ITCHY PRICKLE1130.29P A Moran (Londonderry)
3WILD MIDNIGHT4212530.14B R Willard (Blacktown)
4BYE BYE SHANGHAI6652330.19C Sultana (Marsden Park)
5TEDDIE BOY2F51730.01M P Arncliffe (Castlereagh)
6PRIDE OF STEALTH45422NBTP Bigeni (Girraween)
7CHUBS THE WEAPON2151830.36N Brown (Catherine Field)
8MINGLE1516430.10W A Bates (Shellharbour)
9EL MATADOR14425FSHR J Plimmer (Londonderry)
10CASPER’S GHOST35644NBTM Pavlin (Orangeville)
Race No. 4Flower Bud Maiden Ht108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD LESSON6FSTDJ Grech (Lake Heights)
2SUPER MARIOFSHM Azzopardi (Kentlyn)
3LUCERNE LASS58FSHT K Auld (Tatura)
4HELLMUTH57451FSHR J Plimmer (Londonderry)
5GAZMICK SHIRAZ374NBTM Burton (Kemps Creek)
6LITTLE BOOBOO57522NBTS C Beckingham (Ruse)
7IMA GENIUS2825NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
8STAY IN TUNEFSHL J Hannaford (Bungendore)
9LAVENDER LAD35647FSHM J Wotton (Kemps Creek)
10ANOTHER CHIVIS44466NBTR F Holt (Penshurst)
Race No. 5Avondale Florist Stakes08:55PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRANDI ALLEN4862134.93S A Rhodes (Maldon)
2OLIVE MILLIE6155735.22K Lewis (Raby)
3AMBUSH34612FSTDJ W (Yagoona)
4TALKIN’ SPORT8613734.67C P Pollard (Catherine Field)
5KOMODO47565NBTS Ngurah (Milperra)
6BOUNDLESS BOY5263135.07K Sultana (Londonderry)
7COLONEL ZEB4552234.91R C Camilleri (Gunning)
8CAWBOURNE INDY1165734.74A J Lord (Cawdor)
9RAPID CHARM7678435.10T Mullin (Unanderra)
10FOOLS IN MOTION64767NBTP Togias (Orchard Hills)
Race No. 6Greyhound Products Direct Final09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $3,380 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HALF EMPTY22623NBTS A Gafa (St Clair)
2PROVOKED611130.04C K Chappelow (Sylvania)
3SURGE TO EXCEL4341130.21A J Lord (Cawdor)
4OH BAILES6386130.32V Mcdonald ( Rai)
5OZI PRIDE6572130.40G J Edwards ( Hill)
6ADDICTION43726NBTH P Sarkis (Londonderry)
7SISCO GIRL2352630.17C Gatt (Catherine Field)
8TRENT MATE3375230.61K T Pedrana (Cranebrook)
9OPTIMUS43232NBTH P Sarkis (Londonderry)
10PROVEN DAISY5183730.08A Lord (Cawdor)
Race No. 7Warilla Florist Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUN NANNA38755FSHP A Moran (Londonderry)
2CRAZY MANIAC85333NBTC Mullens (Londonderry)
3FLYING ALBI75234NBTA Azzopardi (Londonderry)
4HEART OF BARB64275FSTDM Player (Tahmoor)
5ANDY’S ANGEL44253NBTT Mullin (Unanderra)
6DUSTY COLT37566NBTA P Lauric (Balgownie)
7GOOD QUEEN BESS68747NBTR Absalom (Peakhurst)
8FEMME FATALE63678NBTH P Sarkis (Londonderry)
9FOOLS IN MOTION64767NBTP Togias (Orchard Hills)
10CHOCOLATE STAIN66758NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 8Sportingbet Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,860 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ROGUE12587FSHO R Makin (South Nowra)
2OPTIMUS43232NBTH P Sarkis (Londonderry)
3SHE CAN SEW2222230.12R J Bennett (Queanbeyan)
4CIRCUIT BREAKER4444530.15R F Holt (Penshurst)
5JACK’S POCKET3133429.97R O King (Kembla Grange)
6SLINGSHOT JACK3417530.00G Micallef (Farmborough Heights)
7KID CALLAH4174230.28J K Matthews (Albion Park Rail)
8THAI CHAMP4333430.02D G Browne (Toongabbie)
9JEDDA BELLE7634630.51J H Aul (Tahmoor)
10TURLINJAH56382NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 9Flower Bud Maiden Ht210:20PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HUNTERINA6NBTK Sultana (Londonderry)
2 JENMARFSHJ R Brown (Pheasants Nest)
3PINK VAPOUR67354NBTC Micallef (Dapto)
4REBEL ROGUE64622NBTD W Hall ()
5SUNRISE DENCER87766NBTM Kranitis ()
6INTOXIC5FSHR Bulman (Smithfield)
7BYE BYE VIENNAFSHC Sultana (Marsden Park)
8FANCY HER36226NBTM J Wotton (Kemps Creek)
9STEP BROTHER26747NBTB C Peck (Gunning)
10LAGOON PICCOLO62845NBTA J Lord (Cawdor)
Race No. 10Illawarra Engineering Services10:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE FLY4184130.33R J Goodwin (Kanahooka)
2GOTTA LIFT24128NBTJ M King (Wilberforce)
3BAD IMAGE44227FSHN J Becroft (Kurrajong)
4BIG ARTIE1730.23P A Moran (Londonderry)
5DALALLA’S FOX35263NBTJ Grech (Lake Heights)
6STITCH MISS51FSHA K Bennett (Wilberforce)
7CROWNIES FOR SKI1553330.46M P Arncliffe (Castlereagh)
8BIG TOKEN12330.35A Lord (Cawdor)
9ULTRA LASS28218NBTF Attard (Cranebrook)
10LUKY LOLA38147FSHJ R Garay (Freemans Reach)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments