Thursday 7th October 2010

Box Draw For – Thursday 7th October 2010

Race No. 1Wickerman @ Stud Ht107:27PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KISHAR BALE22B J Wheeler (Boorowa)
2JUST STRYKER37185A Pagano (Llandilo)
3JENMAR BLITZ46J R Brown (Wilton)
4BOWERSOCKS5245D I Drynan (Llandilo)
5COME BACK BABY2435M Bell (Austral)
6SWANEES BEST46566B M Burnet (Dapto)
7PURE POLLY42C J Carl (Londonderry)
8FRESHIN UP24348N W Ovington (Yerrinbool)
9THICKNESS85785J Stivala (Mount Pritchard)
10FLEMING’S GIFT3167B W Reilly (Camden East)
Race No. 2Martin Morris & Jones Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WEE JOHN PATRICK55332M F Clayton (Sutton Forest)
2BARBELLA OSTI2C M Proctor (Londonderry)
3JEDDA BELLE4J Aul (Tahmoor)
4CRAZY CRAZY7351S M Evans (The Oaks)
5HOW ABOUT FLASH271P West (Leppington)
6ANTIQUA BAY43M Burton (Kemps Creek)
7MY MUM TOKEN8633P Cini (Londonderry)
8UP THERE CAZALY52454A Zarb (Revesby)
9ASHLEIGH’S CHARM13655G Tyrpenou (Londonderry)
10BOWERSOCKS5245D I Drynan (Llandilo)
Race No. 3Wickerman @ Stud Ht 208:10PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TIU RENAE23525C Gatt (Catherine Field)
2JEWEL OF LOVE2224A M Bayliss (Bargo)
3GAZMICK GOLD26537M Burton (Kemps Creek)
4PHANTOM AGENT2433P J Wall (Charnwood)
5CRYSTIN BALE21B J Wheeler (Boorowa)
6BIT CLASSY53V L Prest (Young)
7WINSLETF236N W Ovington (Yerrinbool)
8PROVEN AURORA26544M (Leppington)
9OPONONI STARLITE856C Bell (Yallah)
10ZOOM HIGH76C Micallef (Dapto)
Race No. 4Premium Tyres & More Dapto08:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LYLA JOKER82576M J Wotton (Kemps Creek)
2CEE TEE PEE42728T L Turnbull (Sofala)
3TRAMONTANO77223C Gatt (Catherine Field)
4MAGGIE’S PROMISE25173E J Mcphee (Thirlmere)
5HAYVILLE PRINCE24814W Bates (Shellharbour)
6MARK WHO33464C J Carl (Londonderry)
7STIMULATE14F Malone (Goulburn)
8QUEEN LYLA24743M J Wotton (Kemps Creek)
9SHOCK POSITION66554L P Azzopardi (Londonderry)
10SIR CHIVERS45654P J Maytom (Dungog)
Race No. 5Tyrepower Dapto 2 Wenty Ht108:55PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHENZHOU BOY1531L Azzopardi (Londonderry)
2KINGIE’S QUEEN65435J Micallef (Berkeley)
3TOXIC DREAM65744A Rowe (Goulburn)
4WONGAWILLIKATIE82521D K Moxey (Luddenham)
5DOUBLE DECOY31541R O King (Kembla Grange)
6MISS SCORPIO66357M Spiteri (Appin)
7GENUINE LOVE31158A M Bayliss (Bargo)
8ROSE COTTAGE68256A Hardaker (Bargo)
9STRYKER’S SPIRIT55774A Pagano (Llandilo)
10BLAZING BETTY83775M J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 6Cpc Quality Smash Repairs09:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOLD TESS34726M L Burton (Kemps Creek)
2TOTAL CALM33122D I Drynan (Llandilo)
3GOLD ENFORCER32123M Burton (Kemps Creek)
4AMERICAN THUNDER57422C Bell (Yallah)
5JACK’S POCKET51272R O King (Kembla Grange)
6NIGHT CLUBBING36434C J Carl (Londonderry)
7BUSTED BIRD5372E Cameron (Mittagong)
8RED REDEMPTION1353D M Warren (Mummel)
9CHRYSANTHE35863F Sarlamis (Kemps Creek)
10CLUES55686M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 7Hansen & Cole Funerals D2w H209:38PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LIANA MUMMA11418K J Staines (Jerrawa)
2TWO BOB TOMMY1148L P Azzopardi (Londonderry)
3KIWI ANGEL63163K C Markham (St Helens Park)
4DARK MOON RISIN’64533A Rowe (Goulburn)
5HOT CHICQUITA28311A Pagano (Llandilo)
6RONRAY REWARD153T2R A Steele (Menangle Park)
7SNOWSILL54324R F Alcock (Belimbla Park)
8WARATAH GOLD46454M L Burton (Kemps Creek)
9BLAZING BETTY83775M J Wotton (Kemps Creek)
10MISS GEMINI86556M Spiteri (Appin)
Race No. 8Dapto Mall Pharmacy D2w H309:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SISTER ROBERT12762A R White (Luddenham)
2SISTER CLEMENTS84245M F Clayton (Sutton Forest)
3PLAYING FAIR67112R Birrell (Appin)
4I’M ANGUS38135R A Steele (Menangle Park)
5SMART ELITE48784M Spiteri (Appin)
6TWENTY ONE MAGIC81477M Wilcox (Bringelly)
7HOUSE KEEPING86826A M Bayliss (Bargo)
8WEONA BANQUET35615K J Staines (Jerrawa)
9HILLS OF BREFFNI77547A Hardaker (Bargo)
10STRYKER’S SPIRIT55774A Pagano (Llandilo)
Race No. 9Dapto Plumbing & Draining10:20PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,860 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LITTLE MISS PINK48285J R Brown (Wilton)
2BLAZING BETTY83775M J Wotton (Kemps Creek)
3STRYKER’S SPIRIT55774A Pagano (Llandilo)
4SHE’S FAIR25834D A Traino (Matraville)
5GOOD RIDDANCE57538R Bulman (Smithfield)
6CRONIN STATE46535J R Osborn (Clontarf)
7MISS GEMINI86556M Spiteri (Appin)
8STYLEMASTER PAT41242J Carruthers (Castlereagh)
9HILLS OF BREFFNI77547A Hardaker (Bargo)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10D&t Balustrade Systems U’derra10:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JAKAYTOR43412Y Pappas (Royalla)
2BAD AND DOUBTFUL24734S M Evans (The Oaks)
3BEAN RELEASED76168C Williams (Albion Park Rail)
4SMART MISSION35365D Mott (Woonona)
5FAT BOY BUDDY62366A M Bayliss (Bargo)
6GOLD COLLISION52676M Burton (Kemps Creek)
7HE SAID CROW8214K B Burnett (Bringelly)
8RAPID CHARM85516T Mullin (Unanderra)
9SNOOPER CHARGEDT1857J L Martin (Primbee)
10SNACKBAR SALLY87787M J Wotton (Kemps Creek)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments