Wednesday 18th April 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 18th April 2012

Race No. 1Illawarra Business Equipment07:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SILENT SAL4584317.56M Player (Tahmoor)
2IMA FORTRESS31438FSHL H Thompson (Nowra Hill)
3PRINCESS BOND22853NBTD T Mott (Woonona)
4ARCHIE GREEN34116NBTJ P West (Leppington)
5CHIEF ENFORCER2321617.29A T Miles (West Hoxton)
6TOBIAS TIDE11312NBTL Codd (Werombi)
7PRINCESS TALEAH1715F17.12A Chircop (Kemps Creek)
8SIPPY MISS COOL42762NBTM P Russell (Bossley Park)
9BRONELLY TESS13546NBTB W Smith (Harrington Park)
10HEZ ALL KNOCKA62838NBTS Midson (Nowra Hill)
Race No. 2Wilson’s Cleaning Services (1-207:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT DESIGN48366FSHK A Walker (Henty)
2CHATEAU BRAND17878NBTA J Mcdonald (Albion Park Rail)
3DON’T STARE6677130.80M P Russell (Bossley Park)
4STATELY ROSE88838NBTM Player (Tahmoor)
5DYNAMITE JOSH86873NBTJ Little (Wilton)
6KING ESCORT5664430.51R J Griffiths (Wallacia)
7TWO RAYS HELL85665NBTS Vassilakis (Leppington)
8TRUE ROC36475FSHE J Salmon (Kingsgrove)
9PRINCE CHARM55878NBTA P Lauric (Balgownie)
10WATTA MATCH86455FSTDM D Greer (Londonderry)
Race No. 3Dapto Trackside Dining Maiden07:48PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PAT THE SCORPIONFSHJ Ghassibe (Tahmoor)
2ZEBSTAR SHIRAZ66486NBTM Player (Tahmoor)
3CAWBOURNE KIM8426NBTA J Lord (Cawdor)
4COOL KATIE58477NBTS Perkov (Londonderry)
5SQUADRON LEADER83655NBTP J Rowe (Farmborough Heights)
6BERYL’S MEMORY53246NBTN W Falk (Tahmoor)
7GIFT OF TIME27FSHK A Walker (Henty)
8PUSH ALL IN26254FSHJ P Vassallo (Smithfield)
9SON OF ANARCHY67FSHA S Glynn (Macquarie Fields)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Bellforce Meats (1-2 Wins)08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SAMBUCA55355FSHV Lisbona (Maroubra)
2PROVEN DAISY1530.08A Lord (Cawdor)
3SPRING EDDIE16243FSHR S Cooper (Barrack Heights)
4ICELANE26457NBTA W Hardaker (Bargo)
5MISS ABRAMOVICH24533NBTJ Polidano (Quakers Hill)
6SECRET SENSE16625FSHK A Walker (Henty)
7PRINCE ESCORT6538430.27R J Griffiths (Wallacia)
8TOWERING LASS58566NBTB Smith (Harrington Park)
9WATTA LASS65477NBTM D Greer (Londonderry)
10PLACID GRIFFO47888NBTR J Griffiths (Wallacia)
Race No. 5Winning Edge Stakes08:28PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CHAOS AROUND ME4836217.37M Player (Tahmoor)
2WATTA GIFT7235317.38M D Greer (Londonderry)
3BIG WAVE7221517.44C J Walker (Catherine Field)
4MISS CAITCAM37452NBTN W Falk (Tahmoor)
5KAYLA’S DREAM15787NBTB R Dawes (Leppington)
6FLASH GIRL PAT1164817.05J P West (Leppington)
7SHARPE APOLLO32384NBTG W Jamieson (Guildford)
8REDMUNDO MUNDO62325FSHS Lewis (Leppington)
9MY LIL’ MAESTRO78348NBTS Lewis (Leppington)
10STRING OF PEARLS66841NBTB Dawes (Leppington)
Race No. 6Betfair Stakes08:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FREE FUTURE14543NBTR D Birrell (Appin)
2AZZ ALWAYS83656FSHN A Sargison (Richmond)
3MISTA GALO76717FSHW Hughes (Mount Pritchard)
4SLINGSHOT JACK4567530.00G Micallef (Farmborough Heights)
5WATTA SPEL5B665NBTM D Greer (Londonderry)
6GOLD MINTED58134FSTDB Dawes (Leppington)
7BLACK ONYX3556730.20A Chircop (Kemps Creek)
8MISS HORIZON5447430.56O M Vassilakis (Matraville)
9RAPID CHARM7777630.46T Mullin (Unanderra)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Sportingbet Stakes09:06PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PURE AS5213334.75A J Lord (Cawdor)
2AWESOME ODY8777734.81O M Vassilakis (Matraville)
3DABEER ZARGON67444NBTR Lengling (Dapto)
4HE’S HOTZ STUFF6627735.02L J Warren (Austral)
5*** VACANT BOX ***
6MOONSHINE PARTY54438NBTJ Bertinato (Dapto)
7SATAN’S ASSASSIN24785NBTA M Fleming (Oakdale)
8TALKIN’ SPORT2476835.12C P Pollard (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Greyhounds As Pets (1-2 Wins)09:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1QUICKSILVER MISS28885NBTD Mott (Woonona)
2MADD MISS MELON53152FSHJ P Vassallo (Smithfield)
3DALALLA’S FOX45683NBTJ Grech (Lake Heights)
4WHAT’S UP JACK72724NBTP R Jones (Koonawarra)
5SAMANTHA MIST84744NBTD Lauricella (Catherine Field)
6BIT DITSY6786530.41S Perkov (Londonderry)
7LITTLE OLIVE4355130.40A J Lord (Cawdor)
8DIG DEEP SIMONE66485NBTL Deguara (Bargo)
9PLACID GRIFFO47888NBTR J Griffiths (Wallacia)
10PRINCE CHARM55878NBTA P Lauric (Balgownie)
Race No. 9Canteen Girls Maiden09:48PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ILLUSIONIST37FSHA J Lord (Cawdor)
2HOOROO GURU82266NBTD S Broadrick (Hill Top)
3OUR BUBBLE PUPPY3FSHD J White (Fairfield East)
4LOVE THAT DRESS63526NBTK J Midson (Nowra Hill)
5KNOCKA’S ROSE75762FSHJ P Vassallo (Smithfield)
6GLITTERING LARK87368FSHA W Hardaker (Bargo)
7FINGERLESS863NBTK J Plumridge (Douglas Park)
8HEAD ‘EM UP3634NBTJ P West (Leppington)
9DYLAN’S PRINCESS37673NBTP M Sidebottom (Wentworthville)
10SHOT GUNS GIRLFSHG Micallef (Farmborough Heights)
Race No. 10Dapto Markets Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LIL’ MISS FLEMO2525717.30S R Fleming (Oakdale)
2TREBEEL’S GIRL88888NBTD J Mason (Sadleir)
3SHE’S A TOOVEY64611NBTB Dawes (Leppington)
4GOANNA MAN32584NBTJ L Martin (Primbee)
5MONDO STAR74223FSHD M Walker (Richardson)
6OSTI’S NUGGET18311FSHC F Thacker (Temora)
7COOL CUPCAKE54142NBTW Dargan (Green Valley)
8ANOTYAD RED RUM231417.09A S Glynn (Macquarie Fields)
9SUPER GLORY52815NBTA J Mcdonald (Albion Park Rail)
10KING AMA46234FSHJ P Vassallo (Smithfield)