Saturday 19th April 2008


Race 1 313m M 13.15
ALL CODES RACING SERVICES STAKES
1 MCCLEO M KYLIE MCDONALD
2 MISS MOON HAVOC M JAN STEEL
3 SAME LOGIC M GLEN GINN
4 ROMAN APACHE M AMANDA BRODBECK
5 Vacant
6 CRY AT WILL M CHRISTINE MEMOREY
7 REBELS IRONMAN M RODNEY KENNEDY
8 ZINI’S HUNTER M LOUISE ABBOTT

Race 2 516m MX 13.35
FREE CHOICE WEST DUBBO STAKES
1 YANTARRA HOLLY M LAWRENCE LEONARD
2 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
3 TYLER’S CHAMP M GLEN GINN
4 RUTH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
5 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
6 NATURAL GRIN M RODNEY KENNEDY
7 TIMBER SPIRIT M KEVIN BELL
8 YANTARRA KRIS 5 LAWRENCE LEONARD

Race 3 400m MX 13.55
RYAN & RANKMORE STAKES
1 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
2 GLEN’S WISH 5 GLEN GINN
3 NANNA FULMER M ALLAN CLEARY
4 MOVEALONG SASHA M STEPHEN GARDINER
5 TOOTA BAIN M DOROTHY BROWN
6 LEONIE MARY M PAUL BRITT
7 ZINI’S JEWEL M CATHERINE BAKER
8 LEICA GAMBLE M PAUL MEREDITH

Race 4 400m 4/5 14.15
BLUE PAWS SPRINT
1 TRENDY NYAD 5 BRENDA SMITH
2 SILVER BRUCE 5 GLEN COLLETT
3 COLOUR CITY 5 BARRY COYTE
4 MODERN MARSHALL 5 ROBERT SHARP
5 KEZZA LEE 5 DONALD RONNEBERG
6 LETHAL GRIN 4 GREG FORD
7 MOVEALONG VULCAN 5 STEPHEN GARDINER
8 CAMOMILE BOY 4 KEVIN BELL
9 LESLIE JOHN 5 BRADLEY O’NEIL
10 MISS RED FOX 5 THOMAS MILLER

Race 5 516m 3/4 14.35
GARVAN FINANCIAL PLANNING STAKES
1 LOYAL MOMENT 3 PAMELA BRADDON
2 DODGY CUSTOMER 3 RODNEY MARLOW
3 Vacant
4 JEFF’S CONQUEST 4 ANTHONY SPENCE
5 CLEAR ADIOS 4 ANTHONY SPENCE
6 Vacant
7 DOUBLOOM 4 BARRY COYTE
8 CLASSICAL OSTI 3 BARBARA JUDD

Race 6 400m 3/4 14.55
BAKER BUSINESS EQUIPMENT STAKES
1 LITTLE BINDI 3 PAMELA BRADDON
2 TALARCHI 3 ANTHONY JUDD
3 LAURIE’S CARD 4 KEVIN BELL
4 YANTARRA STAR 4 LAWRENCE LEONARD
5 Vacant
6 PRETENSION 4 GRAHAM PICKERING
7 STAY BEAUTIFUL 4 ANTHONY SPENCE
8 BESS FLANAGAN 3 GRAHAM PICKERING

Race 7 313m 3/4 15.15
OUTWEST PUMPS & IRRIGATION STAKE
1 GREAT BAY 4 DONALD RONNEBERG
2 IDDY BIDDY MOO 4 GREG FORD
3 HECTIC MYSTERY 4 RODNEY KENNEDY
4 GALLERIJA 4 ANTHONY SPENCE
5 Vacant
6 PLAY CARDS NOW 4 EDNA SHARP
7 AWESOME JOEY 3 WILLIAM WRIGHT
8 PETRIBURG LASS 3 JAN STEEL

Race 8 516m 5 15.35
CUDAL BREAKING IN COMPLEX STAKES
1 PIPPA 5 PAUL BRADDON
2 SURF THE BEST 5 JOHN BOWMAN
3 OCTAVIA 5 WILLIAM HARROW
4 OLD BLUE EYES 5 THOMAS MILLER
5 COTTON JENNY 5 BRYAN MAXWELL
6 TAKE A TOKEN 5 GLEN GINN
7 BUSH BEAUTY 5 ANN-MARIE HARROW
8 HUH 5 GRAHAM PICKERING
9 BIG LOTTO 5 VICKI PICKERING
10 SWEENY 5 BARRY COYTE

Race 9 400m 5 15.55
DUBBO PET & STOCK FEED STAKES
1 ROYAL DINO 5 THOMAS MILLER
2 LADY GWENARA 5 NEIL HUDSON
3 TAYLAH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
4 QUALITY LESSON 5 PAUL BRADDON
5 HIGH FLYING JET 5 KEVIN BELL
6 MATTANAY ANGEL 5 GREG FORD
7 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG
8 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
9 MR. LEE LEE 5 DONALD RONNEBERG
10 LISA’S REVENGE 5 REX COOK

Race 10 313m 5 16.15
BLUES MEAT STAKES
1 FIFIELD LASS 5 BRYAN MAXWELL
2 KEEN DEEN 5 JOHN BOWMAN
3 TRUE BURG 5 MARGRETTE EDWARDS
4 LITTLE KISS 5 KYLIE MCDONALD
5 OVERFLOW DREAM 5 RONALD HUPPATZ
6 YANTARRA BETTY 5 LAWRENCE LEONARD
7 PERCY’S GIFT 5 AMANDA BRODBECK
8 CALEY BOY 5 ANTHONY JEFFREY

Race 11 313m 5 16.35
BOB’S PETS & FUEL STAKES
1 WAIKATO MOO LOO 5 PAUL HYLAND
2 ZINSTER 5 LOUISE ABBOTT
3 PRETTY FEMININE 5 RONALD HUPPATZ
4 RIBENA QUEEN 5 WARREN MARRIOTT
5 CREATE A HAVOC 5 JAN STEEL
6 ICEBURG 5 MARGRETTE EDWARDS
7 EENIE MEENIE MOO 5 GREG FORD
8 TEAM WORK 5 CHARLIE GATT