Thursday 24th April 2008


Race 1 400m MX 15.00
OUTWEST PUMPS & IRRIGATION STAKE
1 TIANI SHIRAZ M LESLIE WHITTON
2 STRAIGHT TALK 5 RAYMOND BOURKE
3 LISA’S REVENGE 5 REX COOK
4 NANNA FULMER M ALLAN CLEARY
5 Vacant
6 ZINI’S JEWEL M CATHERINE BAKER
7 KALASHNIKOV M MICHAEL HODGES
8 BIG NIGHT IN M BELINDA HARLEY

Race 2 313m 5 15.15
BOB’S PETS & FUEL STAKES
1 ICEBURG 5 MARGRETTE EDWARDS
2 TEMPESTUOUS LADY 5 SHANE PULBROOK
3 TAYLAH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
4 MISS RED FOX 5 THOMAS MILLER
5 SMOKIN’ SUN 5 ANTHONY REILLY
6 ROSCO LAIRD 5 ROSE BIRRELL
7 ELUSIVE ME 5 RAYMOND BOURKE
8 ALI TEMPA 5 ANTHONY REILLY

Race 3 400m BEST 15.30
DUBBO CITY BAKERY STAKES
1 BENT STREET 1 REG GARDOLL
2 WALLY THUNDER 4 BRIAN HONEY
3 Vacant
4 LETHAL GRIN 4 GREG FORD
5 Vacant
6 VENUS KEEPING 1 NOELENE WALSH
7 Vacant
8 HOT TEMPA 3 UNAVAILABLE

Race 4 400m NG 15.45
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT1
1 HOT KISS 5 KYLIE MCDONALD
2 MARAMA SUE ALLAN CLEARY
3 IN COMMAND 4 JASON MACKAY
4 PIPPA 5 PAUL BRADDON
5 HALF MOON 5 GRAEME SMITH
6 LADY GWENARA 5 NEIL HUDSON
7 THINK AGAIN 5 RAYMOND BOURKE
8 LEE’S SUPRISE 5 ALFRED VELLA
9 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
10 BEAR BABE 5 BRUCE PECK

Race 5 400m NG 16.00
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT2
1 BEAR KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
2 LILLY LAGOON 5 TERENCE BOURKE
3 MARBIL JUNIOR 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 ROYAL DINO 5 THOMAS MILLER
5 LITTLE KISS 5 KYLIE MCDONALD
6 QUALITY LESSON 5 PAUL BRADDON
7 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG
8 OCHOA 5 DAVID SILVER
9 BEAR BABE 5 BRUCE PECK
10 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG

Race 6 400m NG 16.15
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT3
1 MOVEALONG VULCAN 5 STEPHEN GARDINER
2 LEAVING DEBREE 5 JOHN HARRIS
3 BREAK THE LAW 5 WESLEY MCDONALD
4 JUNGLE GIRL 5 ALFRED VELLA
5 CAWBOURNE KING 5 JODIE GILBERT
6 SLUG GUN 5 BRADLEY FOGG
7 DIRECT ORDER 5 ANTHONY AZZOPARDI
8 SHOSHONE 4 UNAVAILABLE
9 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
10 BEAR BABE 5 BRUCE PECK

Race 7 400m NG 16.30
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT4
1 SUZIE SAM 5 ALLAN CLEARY
2 IMA PRETTY BOY 5 WILLIAM O’NEIL
3 ZIPPY ZEET 5 PAUL YEO
4 PRECARIOUS 5 JOHN MOORE
5 LITTLE ELITE 5 GRAHAM PICKERING
6 ULTIMO 5 RAYMOND BOURKE
7 GLEN’S WISH 5 GLEN GINN
8 TEAM WORK 5 CHARLIE GATT
9 BEAR BABE 5 BRUCE PECK
10 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG

Race 8 400m NG 16.45
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT5
1 LESLIE JOHN 5 BRADLEY O’NEIL
2 GOAL 4 ANTHONY AZZOPARDI
3 BRONCO RILEY 5 BRENDA SHIRVINGTON
4 LET GO 4 REG GARDOLL
5 MISS ADDIS 5 MARLENE HARRISON
6 MY TUCKER 5 ROBERT CASTLE
7 TARADEARRA 5 PAMELA BRADDON
8 NATURE’S OWN 5 TERENCE BOURKE
9 BEAR BABE 5 BRUCE PECK
10 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG

Race 9 400m NG 17.00
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT6
1 SKITZSY FITZSY 5 BRADLEY FOGG
2 MR. LEE LEE 5 DONALD RONNEBERG
3 BURNING IMPACT 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 YANTARRA BETTY 5 LAWRENCE LEONARD
5 ASSASSIN JOURNEY 5 JAN STEEL
6 REAL CLASSIC 5 ROBYN GOODWIN
7 FUTURE KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
8 COLOUR CITY 5 BARRY COYTE
9 BEAR BABE 5 BRUCE PECK
10 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG

Race 10 400m NG 17.15
DAWSONS PLASTER WORKS DASH HEAT7
1 KAYLA BLUE 5 ALFRED VELLA
2 OFF THE ROPES 5 GLEN GINN
3 SPRING RANGER 4 ANTHONY AZZOPARDI
4 KYLIE 5 RHONDA MILLSTEED
5 RUBY RUSH IN 5 BRENDA SHIRVINGTON
6 GLEN ABBEY FOX 5 BRUCE PECK
7 MARGIE’S TOKEN 5 JOHN MOORE
8 TRINITY COUNTY 5 CASIE O’NEIL
9 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
10 BEAR BABE 5 BRUCE PECK

Race 11 516m M 19.15
M & F HALLINAN REARING CADETS H1
1 FARMOR SPARKS M UNAVAILABLE
2 LEICA GAMBLE M PAUL MEREDITH
3 GAME KEEPING M CHARMAINE ROBERTS
4 BLUE OSTI M MICHAEL CLAYTON
5 CINDY’S SERENADE M DAVID COYTE
6 YANTARRA HOLLY M LAWRENCE LEONARD
7 SPRING SAPPHIRE M GREGORY BOARD
8 RHODA REASON M CHARLIE GATT
9 GRAND KISAKI M MEGAN YEO
10 SAPHIRE ERIN M RAYMOND HARDIE

Race 12 516m M 19.30
M & F HALLINAN REARING CADETS H2
1 TYLER’S CHAMP M GLEN GINN
2 BACHELOR JOE M NORMAN HARDIE
3 AVID WILLOW M MICHAEL CLAYTON
4 MISS SKAIFE M ROBERT HARRISON
5 BLACKLOCK M ROBERT CASTLE
6 PRIMROSE PATH M DAVID COYTE
7 CLEVER STRIKE M UNAVAILABLE
8 DIAMOND KAREEN M FRANCIS O’HALLORAN
9 SAPHIRE ERIN M RAYMOND HARDIE
10 GRAND KISAKI M MEGAN YEO

Race 13 516m NG 19.45
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES GALL
1 BIG LOTTO 5 GRAHAM PICKERING
2 JUMPIN’ CANARY 5 UNAVAILABLE
3 OCTAVIA 5 WILLIAM HARROW
4 REAL NIKITA 5 BRADLEY FOGG
5 SILVER CITY JAKE 5 JODIE GILBERT
6 FANCY NIKITA 5 MARIO MULTARI
7 RIP VAN RIP 5 PAMELA BRADDON
8 TRENDY NYAD 4 BRENDA SMITH
9 TYCOON 5 UNAVAILABLE
10 RAPID PHOENIX 5 GEOFFREY TOWNSEND

Race 14 516m NG 20.00
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES GALL
1 SWEENY 5 BARRY COYTE
2 LOHNRO’S MAGIC 5 JASON MACKAY
3 RUTH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
4 LORD JIM 4 PETER CARR
5 MAGIC CITY 5 JODIE GILBERT
6 BODY BLOW 5 ANTHONY AZZOPARDI
7 WHITEY 5 UNAVAILABLE
8 NATURAL GRIN 5 RODNEY KENNEDY
9 PUNK MANCHU 5 BRUCE PECK
10 TYCOON 5 UNAVAILABLE

Race 15 516m NG 20.15
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES GALL
1 MOVEALONG TITAN 5 STEPHEN GARDINER
2 STUNNING SECRET 5 MICHAEL CLAYTON
3 FIDGIT 5 UNAVAILABLE
4 SO YOU SAY 5 JOHN MILES
5 NIGHT RIDE 5 BRADLEY FOGG
6 BROOKSY BOY 4 UNAVAILABLE
7 FIVE SHOTS 4 LESLIE WHITTON
8 MACK STAR 5 KYLIE MCDONALD
9 PUNK MANCHU 5 BRUCE PECK
10 RAPID PHOENIX 5 GEOFFREY TOWNSEND

Race 16 516m NG 20.30
BBE & LH GREYHOUND SUPPLIES GALL
1 CLEAR ADIOS 4 ANTHONY SPENCE
2 CALE CRANE 5 UNAVAILABLE
3 MEDIUM PACE 5 GLEN GINN
4 NEW SPEED 5 MICHAEL CLAYTON
5 COTTON JENNY 5 BRYAN MAXWELL
6 BELIEVE YOU ME 5 RODERICK GARTHWAITE
7 SIX SHORT 5 ROY CLEWETT
8 BILLY RUBIN 5 JOHN HARRIS
9 RAPID PHOENIX 5 GEOFFREY TOWNSEND
10 PUNK MANCHU 5 BRUCE PECK

Race 17 600m NG 20.45
BLUES MEAT FUTURE STAYERS STAKES
1 HUH 5 GRAHAM PICKERING
2 MIDORI STAR 5 UNAVAILABLE
3 SPRING BELLE 5 GREGORY BOARD
4 BINDY STRIKE 5 UNAVAILABLE
5 BUSH BEAUTY 5 ANN-MARIE HARROW
6 RISK IT 5 CHARMAINE ROBERTS
7 PALE HORIZON 5 UNAVAILABLE
8 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
9 TAKE A TOKEN 5 GLEN GINN
10 SURF THE BEST 5 JOHN BOWMAN

Race 18 516m NG 21.00
GRNSW COUNTRY CHALLENGE DUBBO CU
1 HYDRA GOLD 3 UNAVAILABLE
2 SUPREME OSTI 4 MICHAEL CLAYTON
3 SMART KEEPING 1 JAMES ARMSTRONG
4 CREEKS PUZZLE 4 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 BLACK WARHORSE 1 NOELENE WALSH
7 GROPER MICK 2 UNAVAILABLE
8 LOYAL MOMENT 3 PAMELA BRADDON

Race 19 516m NG 21.15
GRNSW COUNTRY CHALLENGE DUBBO CU
1 SHACOBY ROCKET 1 TERRENCE NORTHEY
2 MOORBEL JACK 2 GLEN GINN
3 Vacant
4 MISS BEESLEE 4 PAMELA CAINES
5 ALL STING 1 ANTHONY AZZOPARDI
6 Vacant
7 VARVATOS 2 GREGORY BOARD
8 CAN’T SLEEP 2 UNAVAILABLE

Race 20 516m NG 21.30
GRNSW COUNTRY CHALLENGE DUBBO CU
1 CHAMUCO 1 PETER CARR
2 MODERN SUPREME 1 PAMELA BRADDON
3 Vacant
4 SWEET FANCY 1 ANN BARNES
5 COLD SHIVERS 2 SCOTT WATSON
6 Vacant
7 CLEAR SAGE 1 MARK BELL
8 CATMANDOO 1 PAUL YEO