Tuesday 13th September 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 13th September 2011

Race No. 1The Royal Hotel Wyong Mdn06:56PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAKODA32FSHJ A Hawkins (Tumbi Tumbi)
2SASQUATCH5747FSTDM P Arncliffe (Castlereagh)
3WILMA’S CHOICE44884FSHA J Messina (Llandilo)
4DAWN’S ROSE8FSHT R Marsh (Coal Point)
5GUN SHOW33373NBTD J Hogan (Tregear)
6MILEY VIRUS38NBTA Duggan (Wyee)
7GLORY IMPACT4336FSHS Buckley (Liverpool)
8TEXAS BEAUTY72748FSHP E Chaker (Cranebrook)
9BILLY THE AZTEC64FSTDF Xuereb (Vineyard)
10KITTY FORMAN457FSHF Sarlamis (Kemps Creek)
Race No. 2Frankel Management Stake07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NOTORIOUS BLONDEF7156NBTW M Dance (Somersby)
2EL BONITO33225NBTJ S Crawford (Llandilo)
3ACTION MAN41236FSHS Buckley (Liverpool)
4THANK YOU JOHN11612NBTT F Pullman ()
5WILL HE PRANG86864FSTDD C Woolbank (Warnervale)
6WHERE’S DRUMMER64847FSTDT F Pullman (Keinbah)
7CHILL AWAY41171NBTW C Slade (Beresfield)
8AUNTY NAGALOT32457FSTDM P Arncliffe (Castlereagh)
9LEG IT APPEAL3715430.42J B Wilson (Lake Munmorah)
10WALTZING FLO7335430.94J R Roche (Kew)
Race No. 3Citicoast Showerscreens Final07:38PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG QUOTED53373NBTI Morgan (Telopea)
2BECCA GEE52262NBTE J Trenholme (Umina Beach)
3MARVICKI2NBTS M Wheeler (Blue Haven)
4ROSIE DOONS6734NBTA A Foukkare (Wyong)
5GLAETZER6357123.59M P Arncliffe (Castlereagh)
6ACOLA MAJOR5653123.42M P Arncliffe (Castlereagh)
7EL TORO3NBTJ S Crawford (Llandilo)
8MY BRO DAVE4NBTA T Duggan (Wyee)
9CABLE MULDOON5NBTJ G Edwards (Paxton)
10TESS REX45NBTS J Boyd (Doyalson)
Race No. 4Solarhart Central Coast Mdn07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 600 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JUDBURY GIRL33253NBTA M Drapiewski (Rossmore)
2AMELIA572NBTR J Mansley (Blackhill)
3PICKO42346FSTDW M Dance (Somersby)
4TOMMIE’S TIGER52343FSTDW M Dance (Somersby)
5TALEEDY SIREN33444FSTDR L Crawley (Swansea)
6RUBY WEDNESDAY28248NBTT R Marsh (Coal Point)
7PERFECT SENSE25365FSTDR J Mansley (Blackhill)
8FEELING FIT5235NBTK Baker (Borambil)
9LORIAN’S DEEP64467FSTDK A Heuston (Deep Creek)
10THRILLING AXEL44476NBTR J Mansley (Blackhill)
Race No. 5Central Coast Confectionary Stk08:18PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZAVANCE1746723.08QS K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
2BARB’S GAMBLE3442223.17W J Kelly (Salt Ash)
3RICKY REMARKABLE46313NBTE A Bont (Oakville)
4TIA KILIFI3762623.19D J Wells (Shanes Park)
5PIRATE TOKAAM75154NBTT F Pullman (Keinbah)
6RIPLEY8467323.27D I Drynan (Llandilo)
7SUNNY WIL1278423.36P Bont (Oakville)
8CAMDEN BLUE1154123.16D W Rogers (Camden)
9BARB’S BANDIT44545NBTB E Kelly (Salt Ash)
10KISSES FOR CANDY71678FSHM J Enright (Aberglasslyn)
Race No. 6Wideline Windows Ht108:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VANDRIDGE1344630.42D F Berwick (Sawyers Gully)
2RUN NANNA11222NBTG G Wilson (Medowie)
3ROSEY BELLA33113NBTN A Atchison (Jilliby)
4LITTLE BEN5664FNBTT C Priest (Sawyers Gully)
5DARK AND STORMY3881630.53E Harris (Wyong)
6EBB AND FLO88215NBTJ R Roche (Kew)
7 DESTINY4274230.63P Bont (Oakville)
8HYTHE’S 35528FSHB J Howell (Noraville)
9BELL’S WAY34F46NBTJ S Crawford (Llandilo)
10STORMY AFFAIR26467FSHD I Drynan (Llandilo)
Race No. 7The Valley Tavern Stake08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TADMORE GIZMO61533FSHS Ma (Forestville)
2HOTTIE DOS34236NBTW R Sugars (Voyager Point)
3RITZY JIGGLES8526635.90A A Foukkare (Wyong)
4JANUARY JONES5356635.57B J Howell (Noraville)
5DIGGER NORRIS2574235.70M H Black (Lisarow)
6EBELLA8677436.01N J Jordan (Kitchener)
7THRILLING SMIRK1114535.37R J Mansley (Blackhill)
8EAGLETON LAD15442FSHR F Dawes (Eagleton)
9NOEL’S IMAGE66718FSTDW J Leyshon (Stanhope Gardens)
Race No. 8Gm Imaging Virtual Tours Ht209:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAYNE FLO75624NBTJ R Roche (Kew)
2KOOL BROCK71528NBTR Drapiewski (Rossmore)
3HOT SHOT LAWYER13536FSHD I Drynan (Llandilo)
4LEGENDARY LILLIE2656730.39R Nicolaou (Box Hill)
5IMPERIAL DESIGN46617NBTS Kelly (Birmingham Gard)
6CALL ME ALBIE2543130.22D Sultana (Londonderry)
7GOODWIN BENNETT13452FSTDR E Berwick (Sawyers Gully)
8FAIRWAY DOUG4457330.82P W Boon (Telarah)
9ANOTHER JILL677F1NBTA J Messina (Llandilo)
10EVANDROS56438FSHF Sarlamis (Kemps Creek)
Race No. 9Adam’s Smash Repairs Stake09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY GIRL LOLLYPOP83816NBTM J Enright (Aberglasslyn)
2FOX DESTINY37552NBTL P Polidano (Berkshire Park)
3CALLAS PRINCESS3485223.58N Sidrak (Catherine Field)
4TERESA’S FANTASY6185423.35B Jarczewski (Ingleburn)
5JUDDA’S MEMORY72233FSHM J Wotton (Kemps Creek)
6BEHATI BABE34653NBTT C Priest (Sawyers Gully)
7LONESOME BETTY8817423.50F Attard (Cranebrook)
8MISS INDICA34453FSTDL M Bont (Oakville)
9FLYING NELL56217FSHS Buckley (Liverpool)
10HAT TRICK8453223.49L P Polidano (Berkshire Park)
Race No. 10Gosford Sailing Club Stake10:00PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL JIMMY1FSHC D Brennen (South Windsor)
2CREME COCO13643FSHM Enright (Aberglasslyn)
3MRS WILSON23771FSHT C Priest (Sawyers Gully)
4IDA ROSE186323.67L S Montgomery (Umina Beach)
5MOTION OVER54231FSHL P Polidano (Berkshire Park)
6MYSHELLS BOY25435NBTD Taylor (Riverstone)
7MEDOUSA12446FSHF Sarlamis (Kemps Creek)
8SWIPER GEORGE35127NBTG J Lye (Mulgrave)
9KYE’S MELODY83745NBTG M Laughl (Glenmore Park)
10LOVATO73636FSHM Wotton (Kemps Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments