Tuesday 14th October 2008


Race 1 400m M 18.57
WELCOME TO GOSFORD
1 PLUMMA M JOHN BROWN
2 FLYING THOMAS M THOMAS PULLMAN
3 MIAMI BLACK M LEONARD STUDDERS
4 SIMPLY KAOS M EVELYN HARRIS
5 MAGGIE A GOGO M ROBERT WHITELAW
6 CRAIGIE LA M THOMAS PULLMAN
7 MIDNIGHT STRYKER M HAGOB TATIAN
8 POPPY’S SECRET M FRANCIS JAMIESON
9 ROCTOLL M ROBERT WHITELAW
10 MARBLY M BRYAN YOUNG

Race 2 515m MX 19.22
STEVE BLYTH ELECTRICAL FINAL
1 MUNDINE M HELEN SIMMONS
2 TIAN HAO MISS M RAY STEELE
3 TINY TALLULAH 5 EDWARD TRENHOLME
4 WILD KISS M ANDREA SPINELLO
5 LAURIE’S FLASH M LAWRENCE REFALO
6 CHARLIE CHEETAH 5 SHANE WHEELER
7 BIG SLICK ARIEK M RONALD ROBERTS
8 FLOOR IT M CHRISTOPER BRENNEN
9 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK
10 JACK BRISTOW M DANIEL PICKERING

Race 3 600m NG 19.39
GTL MANAGEMENT STAKE
1 CALHOUN PARK 4 WARREN HARPER
2 WHAT A GOODWIN 3 BRYAN YOUNG
3 OUR MARION 3 MERVYN FIELD
4 GAZSHA 4 GARY ADAMS
5 VALLEY GLORY 4 DARRELL JOHN
6 LEE KATE 4 RICHARD WARREN
7 SIMPLY BOND 4 BEVERLEY MAHONEY
8 WAR HERO 3 BEVERLEY MAHONEY

Race 4 515m M 19.56
WESTERN PETFOODS STAKE
1 BELLA’S REWARD M LUKE AZZOPARDI
2 BEN’S GOLD M LEONARD STUDDERS
3 MICKA LEE M KEITH PEDRANA
4 ELITE HAZE M NATHAN BURNETT
5 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
6 MINER BRUSHES M WENDY BROWN
7 LAURIE’S STAR M LAWRENCE REFALO
8 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK
9 WING A WAY M HELEN IVERS

Race 5 400m 4/5 20.20
WINNING EDGE KIBBLE & BISCUITS
1 KISS ME MISSUS 5 COLIN HALL
2 ELITE DESTINY 4 LUKE AZZOPARDI
3 JOGA BONITA 5 VICTOR BENNETT
4 SICARIUS 4 ROBERT WHITELAW
5 WILD WISHES 5 DAVID CLIVE
6 SIR WALTER 5 PAUL RODERICK
7 WATTA CASE 4 MARGARET GREER
8 LAURIE’S ROCKET 4 BARRY WATERS
9 WEMBLEY WHISPER 5 ROBERT GREEN
10 JUST A FLY 5 PETER LAGOGIANE

Race 6 400m NG 20.39
COL ISON MEMORIAL FINAL
1 SHE’S A MELODY 4 DOMENIC TRAINO
2 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
3 MCKEW 4 ANTHONY DUGGAN
4 BE SUCCESSFUL 4 DENNIS FORD
5 HOUDINI LAD 2 PAUL RODERICK
6 BLUE MANNO 5 STEPHEN MCHUGH
7 AYRSHIRE JET 5 GARY ADAMS
8 FORGET WHAT 5 JOHN EDWARDS
9 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
10 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER

Race 7 515m 4/5 20.57
MARRICKVILLE BRANCH GBOTA STK
1 RICKY LEE 5 KEITH PEDRANA
2 FIERY OPAL 4 CAROL HUDSON
3 BONGEEN’S GIRL 5 WARREN HARPER
4 TIMELY SHIRAZ 4 TRACEY BRUCE
5 TWEETER BEENS 5 RAYMOND HOLT
6 THAI DREAM 4 JAMIE DAVIS
7 VICTORIA’S STAR 5 CHRIS MOLLOY
8 FIRST STAR 5 RON BELL
9 CAMDEN COURT 4 DOUGLAS ROGERS
10 CHEVY ASSASSIN 5 JODY MANUEL

Race 8 515m NG 21.20
WOY WOY POULTRY SUPPLIES HT 1
1 MADISON TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
2 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)
3 AWESOME DIVA 5 STEVEN KONKOLICS
4 SHORT FUSE 4 MARK MCMAHON
5 BILLY RUBIN 3 JOHN HARRIS
6 LUCKY FINA 5 MICHAEL LANDRIGAN
7 ADAM’S FOX 5 DAVID WILSON
8 MISS HIT 5 NEVILLE SHAW
9 GO HALVES 5 MARGARET GREER

Race 9 400m 5 21.39
THE ENTRANCE LEAGUES CLUB STAKE
1 BATTLERS LUCK 5 CLIFFORD BEATTIE
2 ASHLIN ROSE 5 IAIN STANLEY
3 MURRAYVAR JET 5 THOMAS BIVEANO
4 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
5 WAYNE FLYER 5 THOMAS PULLMAN
6 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
7 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
8 FOGGART’S WALK 5 LIONEL WORTH
9 SEVEN DUDES 5 EDWARD TRENHOLME
10 ANOTHER KISS 5 ANDREA SPINELLO

Race 10 515m NG 21.57
TANK’R’ HT 2
1 TOMMY POWER 3 MAVIS O’GRADY
2 SAILOR SKYE 5 THOMAS PULLMAN
3 JET EYE 5 GARY ERNST
4 BAMALICIOUS 5 MILLISSA MARSH
5 QUOTA OF ALE 4 NOEL WRIGHT
6 DANCING DIVA 5 STEVEN KONKOLICS
7 RUBY JOJO 5 LIONEL WORTH
8 WATTA HALF 4 MARGARET GREER
9 GO HALVES 5 MARGARET GREER

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments