Tuesday 7th October 2008


Race 1 515m M 18.57
WELCOME TO GOSFORD GBOTA HT 1
1 WILD KISS M ANDREA SPINELLO
2 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK
3 TIAN HAO MISS M RAY STEELE
4 TINY TALLULAH M EDWARD TRENHOLME
5 MUNDINE M HELEN SIMMONS
6 FLYIN MERLE M FRANK CINI
7 LAURIE’S STAR M LAWRENCE REFALO
8 MATNIC’S FANTASY M BARRY HOWELL
9 MINER BRUSHES M WENDY BROWN
10 HENRY WINKLE M BARBARA CHENEY

Race 2 400m NG 19.22
RAY WHITE R/ESTATE TERRIGAL HT 1
1 REGAL STRYKER 5 ANTHONY PAGANO
2 PICK UP STICKS 3 LORRAINE WATTS
3 MCKEW 5 ANTHONY DUGGAN
4 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
5 FORGET WHAT 5 JOHN EDWARDS
6 ALL THE MAGIC 5 ROBERT GREEN
7 CHARLES DANIEL 5 RONALD DALLAWAY
8 SHOTGUN GIRL 5 GAYLE MASTERSON
9 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL
10 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN

Race 3 400m NG 19.39
SKY CHANNEL HT 2
1 AWESOME OSTI 5 PETER SHEARER
2 COMPOSING TOO 5 KEITH WILLIAMS
3 KATIE ABBOTT 5 MICHAEL GATT
4 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
5 JAY’S FLYER 5 JOHN MARSHALL
6 SHE’S A MELODY 5 DOMENIC TRAINO
7 LAURIE’S ROCKET 3 BARRY WATERS
8 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
9 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL
10 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN

Race 4 515m M 19.56
THE ENTRANCE LEAGUES CLUB HT 2
1 CHARLIE CHEETAH M SHANE WHEELER
2 CATCH THE FLAG M FRANK CINI
3 BIG SLICK ARIEK M RONALD ROBERTS
4 FLIGHT M BEVERLEY SLOAN
5 PRIVATEER M LESLIE FLETCHER
6 JACK BRISTOW M DANIEL PICKERING
7 SPRINGING ABOUT M WILLIAM MARMARA
8 LAURIE’S FLASH M LAWRENCE REFALO
9 FLOOR IT M CHRISTOPER BRENNEN
10 BEN’S GOLD M LEONARD STUDDERS

Race 5 400m NG 20.20
WOY WOY POULTRY SUPPLIES HT 3
1 SHOW PONY BOY 5 BEVERLEY SLOAN
2 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
3 BLUE MANNO 5 STEPHEN MCHUGH
4 ASHLIN ROSE 5 IAIN STANLEY
5 HOUDINI LAD 3 PAUL RODERICK
6 MISS HYPERACTIVE 5 JO-ANN CROSER
7 REGAL LAURA 5 RICHARD WARREN
8 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
9 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
10 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL

Race 6 515m 3/4 20.39
TANK’R’US STAKE
1 MADELIN CHARM 4 WILLIAM MARMARA
2 TWILIGHT GLOW 4 ZADIA SMITH
3 TIMELY SHIRAZ 3 TRACEY BRUCE
4 TOMMY POWER 3 MAVIS O’GRADY
5 SINS SPIRIT 4 CYRIL DOOLEY
6 RAW TALENT 4 ANTONIO TEOFILO
7 MADISON TOKAAM 4 HELEN PULLMAN
8 WATTA HALF 4 MARGARET GREER

Race 7 600m 5 20.57
TAB.COM.AU STAKE
1 SAILOR SKYE 5 THOMAS PULLMAN
2 OTIS NIXON 5 MICHAEL MERZ
3 JOAN’S MAGIC 5 JOAN SINGLINE
4 ROCKET RUDI 5 JIMMY MAGNISALIS
5 COURIER 5 ANTHONY CALLAGHAN
6 LONELY LIVING 5 DOMENIC TRAINO
7 WATTA DOUBLE 5 MARGARET GREER
8 NAVADA SUNRISE 5 TRACEY BRUCE
9 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN
10 LIKE A STAR 5 WILLIAM DANCE

Race 8 515m 5 21.20
STEVE BLYTH ELECTRICAL STAKE
1 DIESEL VELLA 5 WILLIAM MARMARA
2 BONGEEN’S GIRL 5 WARREN HARPER
3 SUPREME JET 5 RHONDA FRASER
4 MYSTERIUM 5 GEORGE VLAHOPOULOS
5 MISS SHAK 5 GLEN BEUZEVILLE
6 BUBONIC BOY 5 GREGORY HARBORNE
7 AMOREK 5 WILLIAM DANCE
8 FIRST STAR 5 RON BELL
9 DEAKSEY 5 TROY SUNDSTROM
10 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)

Race 9 400m NG 21.39
GTL MANAGEMENT HT 4
1 AYRSHIRE JET 5 GARY ADAMS
2 MAGIC MIRAGE 5 PETER FORD
3 ELITE ELLE 5 JOHN HARRIS
4 BE SUCCESSFUL 5 DENNIS FORD
5 RONRAY DISCO 5 RAY STEELE
6 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON
7 FLYING POWDER 5 JAMIE STOTHARD
8 FIERY OPAL 5 CAROL HUDSON
9 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
10 SAILAWAY CAPTAIN 5 BARRY HOWELL

Race 10 515m 5 21.57
GRANGE HOTEL WYOMING STAKE
1 MODERN DELTA 5 SCOTT PAYNE
2 MONA’S ABBEY 5 CHRISTOPHER PHILLIPS
3 IPAVE 5 MERVYN FIELD
4 DANCING DIVA 5 STEVEN KONKOLICS
5 AWESOME DIVA 5 STEVEN KONKOLICS
6 CITY GLAMOUR 5 DANIEL FLANAGAN
7 SUNRISE GEM 5 SCOTT PAYNE
8 KEIRA ARIEK 5 RONALD ROBERTS
9 VICTORIA’S STAR 5 CHRIS MOLLOY
10 NOT THE DART 5 BRADLEY KNIGHT

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of