Tuesday 17th March 2009


Race 1 400m M 19.04
CJ&NJ STUART PTL LTD MDN
1 LATIN STAR M PETER LAGOGIANE
2 CRAFTY MISS M SHANE PULBROOK
3 SOARING M WILLIAM BROWN
4 BIDDYKEN DOLL M NOEL MCCASKIE
5 TIANI EXCHANGE M LUKE AZZOPARDI
6 SMART VIPER M ROBERT GAY
7 FERRARI PATROL M JOSEPH LOPES
8 GOLD ACE M JAMIE SAUNDERS
9 BOBBY DEE M JOHN GALE
10 MEET YOU THERE M RONALD FISHER

Race 2 515m 5 19.24
BUGGS FRESH SEAFOOD UMINA
1 SCHIEMER 5 GARY ALLERTON
2 TAKE THE KITTY 5 KENNETH CHEETHAM
3 SPRINGING ABOUT 5 WILLIAM MARMARA
4 SPARROW BAZ 5 GLEN MCLEAN
5 NEVADA GIRL 5 SHANE BENNISON
6 STYLISH IMPORT 5 FRANK CINI
7 LORD ESCOBAR 5 BARBARA EVELEIGH
8 REAL CHARMER 5 PAUL BIGENI
9 DEFENCE COUNCIL 5 IAN KENNEDY

Race 3 400m NG 19.40
LYONS TECHNICS N/G HT1
1 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI
2 SNEAKY ENFORCER 5 KENNETH WELLS
3 BEETLE BOMB 5 BRYAN YOUNG
4 JET HOME KYE 5 WAYNE O’BRIEN
5 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
6 MISS OVER DRIVE 5 PAUL MANGOLD
7 LAURA’S A STAR 3 WILLIAM DANCE
8 TINY JACKIE 5 LAWRENCE REFALO
9 PHOTON 5 JOSEPH LOPES
10 CHOPPY WATERS 5 TERRENCE RANSOM

Race 4 515m M 19.57
PHIL’S CAR REPAIRS WOY WOY
1 ALIE’S SECRET M ANGLEO RAPA
2 DECISION PENDING M WILLIAM BROWN
3 KERRIE’S FANTASY M KEVIN ELLIOTT
4 HONOURING M SHAYNE POOLEY
5 BALI’S BOND M ANTHONY MESSINA
6 FLING FLONG FLAP M KEVIN ELLIOTT
7 NINE TEN RUSSELL M PAMELA CAINES
8 LITTLE MISS FINN M ANDREW DRAPIEWSKI
9 NINA VAN HORN M ANTHONY DUGGAN
10 HALL’S WELL M KADE JARVIS

Race 5 515m 5 20.20
QUICK SERVE FRUIT&VEG WOY WOY
1 MISS SORT 5 GARY ROBERTSON
2 SIR HERCULES 5 HELEN IVERS
3 MISCHEIF PETE 5 ANDREW ROWE
4 TANKED 5 MICHELLE SHAMBLER
5 MY HALF BROTHER 5 MICHAEL FAIRBAIRN
6 SUPERB DESIRE 5 PAUL BIGENI
7 CLAIR ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
8 LAURIE’S PLACARD 5 JOHN MILES
9 DEFENCE COUNCIL 5 IAN KENNEDY

Race 6 515m 4/5 20.39
CARNIVAL CUTS UMINA
1 TURBO RIPS 5 GLEN MCLEAN
2 TWILIGHT GLOW 5 ZADIA SMITH
3 NEVER QUOTED 5 JOHN MOONEY
4 MONA’S ABBEY 5 WARREN HARPER
5 NEW SOUTH BAZ 4 GLEN MCLEAN
6 JUST A FLY 5 PETER LAGOGIANE
7 BO JOHNSON 5 KENNETH CHEETHAM
8 COURIER 4 ANTHONY CALLAGHAN
9 DEFENCE COUNCIL 5 IAN KENNEDY

Race 7 400m NG 20.57
WOY WOY HOTEL N/G HT2
1 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
2 LICENCE TO WIN 5 RON FIELD
3 TINY CADET 5 LAWRENCE REFALO
4 ROBOTUSSEN 5 PAMELA CAINES
5 DOWNUNDER SUNSET 5 WAYNE ATTWILL
6 DEADLY DEBSTER 5 NOEL MCCASKIE
7 ALISHA’S BOY 5 BARBARA EVELEIGH
8 ADIOS CHELSEA 5 KENNETH WELLS
9 CHOPPY WATERS 5 TERRENCE RANSOM
10 LUCKY WINNER 5 JOSEPH LOPES

Race 8 600m 5 21.20
CRYSTAL CLEAR POOL SHOP WOY WOY
1 BRILEY 5 GARY ALLERTON
2 TICABOND 5 JASON MACKAY
3 TEXAS TEMPO 5 JASON MACKAY
4 JOAN’S MAGIC 5 JOAN SINGLINE
5 GOLDEN CARNAGE 5 PETER MAYTOM
6 LAURIE’S FLASH 5 BARRY WATERS
7 LAURA’S LEGACY 5 WILLIAM DANCE
8 EVA DESTRUCTION 5 EDWARD KELLY
9 ALLY JOY 5 BEVERLY SANDES
10 PREMIER CLASS 5 JAMIE SAUNDERS

Race 9 400m NG 21.39
HEYDEN FRAME&TRUSS N/G HT3
1 TIZ TEARS 5 HELEN IVERS
2 BRIGHT TEDDY 5 TIMOTHY CAINES
3 BOMBED OUT 5 VICKY MALCOLM
4 HEAT 5 JENNY BARNETT
5 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
6 GO WILD GENIUS 5 BEVERLEY SWEENEY
7 I’M A GUNNER 5 JOHN CALLAUGHAN
8 JACK’S CRIMINAL 5 BARBARA EVELEIGH
9 LUCKY WINNER 5 JOSEPH LOPES
10 PHOTON 5 JOSEPH LOPES

Race 10 515m 5 21.57
KARIONG RUGBY CLUB
1 RUSHTON REASON 5 JOHN GALE
2 NIKKENBAH 5 MICHELLE SHAMBLER
3 BRAZEN JOURNEY 5 JEFFREY DUCKER
4 FINAL NOTICE 5 GRAEME BARNETT
5 RUDE RODNEY 5 TIMOTHY MURRAY
6 TWILIGHT BOY 5 ZADIA SMITH
7 SAILBOAT BRENDA 5 BARRY HOWELL
8 ALWAYS QUOTED 5 JOHN MOONEY
9 DEFENCE COUNCIL 5 IAN KENNEDY