Tuesday 24th March 2009


Race 1 400m M 18.57
PINNACLE STAINLESS STAKE
1 BRACKET M WARREN CUNNINGHAM
2 BIDDYKEN DOLL M NOEL MCCASKIE
3 EX YOU ONE M CRAIG SHELTON
4 LATIN STAR M PETER LAGOGIANE
5 SIROCCO PIRATE M JASON FULLGRABE
6 JET BLADES M NATHAN AULD
7 BOBBY DEE M JOHN GALE
8 IZZY KANNE M FRANK CINI
9 GOLD ACE M JAMIE SAUNDERS
10 EXOTIC ASSASSIN M JOSEPH LOPES

Race 2 400m NG 19.17
I DRAFT PLANS FINAL
1 ADIOS CHELSEA 5 KENNETH WELLS
2 TINY JACKIE 5 LAWRENCE REFALO
3 ALISHA’S BOY 5 BARBARA EVELEIGH
4 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
5 LAURA’S A STAR 2 WILLIAM DANCE
6 BRIGHT TEDDY 5 TIMOTHY CAINES
7 JACK’S CRIMINAL 5 BARBARA EVELEIGH
8 LICENCE TO WIN 5 RON FIELD
9 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
10 DEADLY DEBSTER 5 NOEL MCCASKIE

Race 3 400m 5 19.40
ETTALONG MARKETS STAKE
1 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
2 DIVER’S DALLWOOD 5 DARRYL DIVER
3 MISS OPTIMAL 5 MATHEW MONCRIEFF
4 PANTS MAN 5 GORDON JAMIESON
5 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
6 REDBACK JACK 5 GARY ROBERTSON
7 NEAT IRISH 5 ANDREW ROWE
8 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
9 SECRETLEE 5 MAJELLA FERGUSON
10 BEAUFORD KING 5 MARK TAPPER

Race 4 515m M 19.57
DAVE MURRAY CLUB CAPTAIN STAKE
1 NINA VAN HORN M ANTHONY DUGGAN
2 INFADEL M RITA NICOLAOU
3 ROCKY RUSH M FRANK CINI
4 FLING FLONG FLAP M KEVIN ELLIOTT
5 ITCHICOO PARK M WARREN CUNNINGHAM
6 SPICE IT UP M GAVIN HYDE
7 BALI’S BOND M ANTHONY MESSINA
8 SAWADEECA M BRADLEY BARBER
9 MINT OCTANE M ROBERT SMITH
10 PRICELESS MAX M WARREN CUNNINGHAM

Race 5 515m 5 20.20
KINCUMBER SAND AND SOIL STAKE
1 WHAT ABOUT HARRY 5 STEVE CARR
2 SUPREME JET 5 RHONDA FRASER
3 BORN TO SCREAM 5 SHANE WHEELER
4 MONSTER ROBBO 5 EILEEN ROBERTSON
5 MISCHEIF PETE 5 ANDREW ROWE
6 NUNKERI WARUGUL 5 RICK GRIFFITHS
7 TEARAWAY TANYA 5 MAUREEN WEST
8 TWILIGHT GLOW 5 ZADIA SMITH
9 CONFIDENT 5 RITA NICOLAOU
10 BEV’S MAGIC 5 ANTHONY MESSINA

Race 6 400m 4/5 20.39
TIM BOVIS GRADE CAPTAIN STAKE
1 CIPRIANI 5 JASON FULLGRABE
2 BARGERO 4 BRADLEY GRIFFITHS
3 WILLIE BE WILD 5 JOHN AUL
4 QUEEN ROSE 4 KRISTY SULTANA
5 STONER 5 JOHN CARR
6 MISS ELLY MINT 4 ROBERT SMITH
7 LIANA BUBBA LEE 4 TERRENCE RANSOM
8 ANOTHER KISS 5 ANDREA SPINELLO
9 ELITE STARDOM 5 JASON KELLER
10 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER

Race 7 515m 5 20.57
GOSFORD CITY GLASS STAKE
1 COUSIN KOSTANZA 5 MICHELLE SHAMBLER
2 ZINGALONG TEDDY 5 NORMAN CURBY
3 POPPY’S SECRET 5 FRANCIS JAMIESON
4 WINKY WONG 5 GLENN EKERT
5 REAL CHARMER 5 PAUL BIGENI
6 SIR HERCULES 5 HELEN IVERS
7 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
8 OUT OF UNIFORM 5 JASON KELLER
9 STYLISH IMPORT 5 FRANK CINI
10 GO WILD GENIUS 5 BEVERLEY SWEENEY

Race 8 515m 4/5 21.20
HARVEY NORMAN STAKE
1 MICHELIN STAR 5 PETER LAGOGIANE
2 SNOW BUNNY 4 SHANE WHEELER
3 LEAD THE QUE 4 IAN DARCEY
4 LAURIE’S ROCKET 5 BARRY WATERS
5 LOCHINVAR POLO 4 ROBERT SMITH
6 LOCHINVAR PRADA 5 ROBERT SMITH
7 LOCHINVAR MILANO 4 ROBERT SMITH
8 LAURIE’S STAR 4 LAWRENCE REFALO
9 VELOCITY MISS 5 MICHELLE SHAMBLER
10 TIGER BOND 5 ANTHONY MESSINA

Race 9 400m 5 21.39
BRANSBY SMASH REPAIRS STAKE
1 BOMBED OUT 5 VICKY MALCOLM
2 CAPTAIN MARINA 5 KENNETH LEWIS
3 JETHRO ROCKET 5 JOHN AUL
4 APOLOGY 5 JOHN MOORE
5 DIVER’S EAGLE 5 DARRYL DIVER
6 OTHER MOB 5 FRANK ATTARD
7 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI
8 MISS VOLTAGE 5 ANDREW DRAPIEWSKI
9 SURF ABANDON 5 JOHN MOORE
10 LOUD LOLLY 5 PETER MASSA

Race 10 515m 5 21.57
LAING AND SIMMONS ETTALONG BEACH
1 TIANI EXCHANGE 5 LUKE AZZOPARDI
2 KERRIE’S FANTASY 5 KEVIN ELLIOTT
3 NIKKENBAH 5 MICHELLE SHAMBLER
4 JAG’S FLYER 5 WARREN CUNNINGHAM
5 LAURIE’S FLASH 5 BARRY WATERS
6 HANDY DANDY 5 WAYNE O’BRIEN
7 HALL’S WELL 5 KADE JARVIS
8 FRINGE 5 MAJELLA FERGUSON
9 REGGAE BOND 5 ANTHONY MESSINA
10 ASHGREY 5 MAX BURDEKIN