Tuesday 31st May 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 31st May 2011

Race No. 1Rotary Bowel Scan Maiden06:56PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ODETTEFSHG Whitehead (Riverstone)
2FLY TRAP48644FSHH J Tatian (Bonnyrigg)
3REGAL LESLEYFFSHR F Whitelaw (Abernethy)
4DEVINE CONTENDER332NBTP Parrelli ( Rothbury)
5SWIPER GEORGE3357NBTG J Lye (Mulgrave)
6AIMEE’S JOY7438FSHJ R Roche (Kew)
7EAGLE LAD23333FSHR L Smith (Blacktown)
8FUEL MY FIRE76646FSTDK A Macalpine (Tuggerawong)
9GOLD DANI34858NBTR Nicolaou (Box Hill)
10HEAR SAY76775FSHA Sepping (West Ryde)
Race No. 2Watersedge Motel Woy Woy Stake07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEVINE LAW3122130.39P J Parrelli (North Rothbury)
2ARIEK 82122NBTV Jones (Orangeville)
3REFLECT3464130.44R J Mansley (Blackhill)
4 DESTINY3227230.63P Bont (Oakville)
5BRILLIANT BLUE15313NBTL P Polidano (Berkshire Park)
6IBROX TIGER332F430.56W M Dance (Somersby)
7LAPTEK HELEN62134FSTDD J Wells (Shanes Park)
8PROFESSOR DAVID72152NBTT Macdonald (Jilliby)
9MR. GAZMICK6241529.72M L Burton (Kemps Creek)
10PINEAPPLE CITY71763FSHD Mustafa (Bringelly)
Race No. 3Signpac Stake 1-4 Wins Ht 107:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHER LAD7673123.81G Ekert (Abermain)
2FAN DOOGALEE35356FSTDN Shelton (Chain Valley Bay)
3DAPHNE JOYCE71678FSHR R Bell (Blacksmiths)
4UNDERBIDDER63781FSHA Wade (Kings Langley)
5RAGING BULL5111FSHJ L Harris (Doyalson)
6JANIC JONES4216FSHT Hong (Kearsley)
7HENAIM57172FSHD Lane (Toongabbie)
8SCARLETT ENSIGN14142FSTDR J Fuller (Glossodia)
9HOUDINI SCHEEMER36544FSHD W Greenwood (Toronto)
10RAGTIME GAL42746FSHJ R Roche (Kew)
Race No. 4Bridge Mower & Chainsaw Centre07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPICY HOT44865NBTA Pagano (Llandilo)
2RICKY REMARKABLE55442NBTE A Bont (Oakville)
3I’LL BE KING65268NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
4WALTZING FLO2227FFSHJ R Roche (Kew)
5TOMMIE’S TIGER3352BNBTW M Dance (Somersby)
6HOPE NO MOREFSHV Multari (Claremount Meadows)
7THRILLING BLOOM44FSHL Atchison (Jilliby)
8ARIEK PINTOFSHV Jones (Orangeville)
9RESCOLE74454NBTR Nicolaou (Box Hill)
10MILE SOUND546NBTB Howell (Noraville)
Race No. 5 Bank East Gosford08:20PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,840 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WARM AS TOAST41421FSHJ D Brown (Spring Hill)
2TIP OFF2336223.21G A Grimwood (Martins Creek)
3TIA KILIFI4311523.19D J Wells (Shanes Park)
4MISTY TOKAAM5786123.36H M Pullman ()
5DEVINE STATE6188523.29R K Barnden (Killarney Vale)
6MISS CHEVAL13578NBTB K (Booragul)
7MELODIOUS LAD11228FSHW C Attwill (Abernethy)
8ACTION TO EXCEL33658NBTR R Bell (Blacksmiths)
9JIMI CHEWS SHOES47356NBTD J Dunn (Telarah)
10EASTLEY 8678823.39QR K Barnden (Killarney Vale)
Race No. 6Xtreme Poker League Stake08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL ZESTA13414FSHG A Grimwood (Martins Creek)
2OUR HONEY BEAR11742FSTDT Ransom (Mallabula)
3BIT ISOLATED23336NBTT A Wilson (Fassifern)
4SEVENTEEN57311NBTA Wade (Kings Langley)
5FRONTMAN2627130.59L M Bont (Oakville)
6THOMAS VON62465NBTA Storoschenko (Erskine Park)
7TOMMY TOKAAM7434630.40T F Pullman (Weston)
8ANTIQUA BAY48342NBTM Burton (Kemps Creek)
9FINAL RINSE33751NBTW J Bright (Wamberal Beach)
10LAYNE FLO18474FSHJ R Roche (Kew)
Race No. 7Funnells Smash Repairs Stake08:57PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WINSTON EXPRESS65244NBTP Lagogiane (Llandilo)
2DEVINE NATION63251NBTP J Parrelli (North Rothbury)
3SAD MOVIES56154FSTDJ F Buttsworth ()
4RITZY JIGGLES25345NBTA A Foukkare (Wyong)
5RED FLAME37257FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
6CRAZY DAVE62812FSTDJ J Magnisalis (Glendale)
7KAZAR22386FSTDA Pagano (Llandilo)
8TRUST ME7644135.74R K Barnden (Killarney Vale)
9HUGGLE61287NBTE P Borg (Oakville)
10LARKHILL SUBJECT27466NBTZ L Smith (Glenning Valley)
Race No. 8Woy Woy Bowling Club Stake09:20PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT TREATED7472430.52H T Wilson (Fassifern)
2DELIRIUM34151FSHJ J Magnisalis (Glendale)
3TESS VELLA66614FSHJ Vanderburg (Londonderry)
4GRITTY PEARL7115330.06A Wade (Kings Langley)
5LAURA’S TIGER1461230.28W M Dance (Somersby)
6GOLD NEBO72723NBTM L Burton (Kemps Creek)
7SUNNY WIL22243NBTP Bont (Oakville)
878454NBTK W Jones (Orangeville)
9CAZA COOL71681NBTM H Black (Lisarow)
10DIGGER NORRIS5561530.71M H Black (Lisarow)
Race No. 9Table 2256 Rest. Woy Woy Ht 209:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MICODY JACKSON8171223.50P Lagogiane (Llandilo)
2KIOWA FLYER65711FSHC C King (Cranebrook)
3CHILMIESTER45341FSHS A Ebbeck (Fennell Bay)
4TEARS FOR MUM51518FSHP J Dennis (Mt Druitt)
5HAT TRICK2682123.49L P Polidano (Berkshire Park)
6STELLA 34871FSHR J Nelson (St Marys)
7GAZMICK JET221223.47M L Burton (Kemps Creek)
8DEZZIE22154FSHG A Grimwood (Martins Creek)
9DAWSON BALE76761FSHW J Bright (Wamberal Beach)
10CELTIC FANTASY67546NBTJ Harris (Doyalson)
Race No. 10Rotary Club Of East Gosford Ht309:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PROOF OF LIFE13553FSHR Sandes (Jilliby)
2BIG CROWD IN54266NBTD J Wells (Shanes Park)
3BIT ZESTA1166FSHG A Grimwood (Martins Creek)
4NATO’S FURY2843723.17T Pullman (Weston)
5KOOL ICON13162FSHG L Borrow (Argenton)
6OLIVIA’S JOKEN52431NBTP J Rodgers (Freemans Reach)
7RAVEN JAG64143NBTT Vanderburg (Freemans Reach)
8ONE BIG WIN14211FSHJ L Harris (Doyalson)
9MEGGSY MAZUMA16417NBTR Nelson (St Marys)
10VALLEY MIST526F423.64QD Burgess (Arcadia Vale)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments