Tuesday 9th September 2008


Race 1 400m M 18.57
C/CST AGRICULTURE TEACHERS ASS
1 FARFALLA M SIMON MA
2 BRAD BREATH M JIM WIBLEN
3 JOEY M GORDON BEARD
4 LETHAL MARIAH M BARBARA CHENEY
5 COME ON CURLY M THOMAS PULLMAN
6 MISTY’S SHADOW M TRENT ARROWSMITH
7 GEORGE’S PICK M DAVID SCHUTZ
8 DEBACLE M MICHELLE SHAMBLER
9 BLUE NEMO M MICHAEL BATTESE
10 TAXI LAD M TERRENCE MARSH

Race 2 400m 5 19.22
A & J TURF STAKE
1 NO HUMOUR 5 JOHN BROWN
2 CAPTAIN TEDDY 5 CHRIS SHAW
3 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
4 COOL KIAHNI 5 MARK ROBERTS
5 STAR ALI 5 PETER MCCANN
6 SWANKY 5 MICHELLE SHAMBLER
7 BROCK ZERO FIVE 5 JOHN MOORE
8 MIDGEMITE 5 MICHELLE SHAMBLER
9 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER
10 MALUA MAGIC 5 TERRENCE MARSH

Race 3 400m 5 19.39
GOODGEAR STAKE
1 DINNER SUIT 5 MICHAEL MERZ
2 YOUR ROUND 5 WILLIAM DAVIES
3 BIG COOL CHEV 5 TERRENCE MARSH
4 HARRINGTON HERO 5 JIM WIBLEN
5 AGENT MARIAH 5 ANTHONY GODDEN
6 RON’S COLLISION 5 NOEL DOOLAN
7 SHOW PONY BOY 5 BEVERLEY SLOAN
8 MICKY’S GIRL 5 JOE DENARDO
9 SHILOH SARAH 5 THOMAS PULLMAN
10 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES

Race 4 515m M 19.57
COMPLETE IRRIGATION STAKE
1 ROADSTER M GARY MINTER
2 FINAL FLY M PETER LAGOGIANE
3 FLOOR IT M CHRISTOPER BRENNEN
4 PANDA MAGIC M FRANCIS JAMIESON
5 IPAVE M MERVYN FIELD
6 FANDANGO BOLERO M KEITH ROBERTS
7 SPECIAL DAYS M MERVYN BLACK
8 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
9 MISS MEANDER M GARY SADLER
10 LOLA GRACE M ROBERT RODERICK

Race 5 515m FFA 20.20
AUS MAINTENANCE PLUMBING SERVICE
1 FRECKLE BEAR 1 LORRAINE WATTS
2 BLACK ZAC 2 WILLIAM DANCE
3 MICHELIN STAR 3 PETER LAGOGIANE
4 HIP HOP HAYLEY 3 WILLIAM DAVIES
5 Vacant
6 NOAH’S SHOT 4 MARK KNOWLES
7 GO GABBY 4 RUTH WALLACE
8 ORPHAN POINT 4 GARY ERNST

Race 6 515m 5 20.39
DAFTERS QUALITY MEATS STAKE
1 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
2 HOT BEYONCE 5 GREGORY CARRAGHER
3 STRYKER’S SPIRIT 5 ANTHONY PAGANO
4 NOAH’S MARK 5 BRUCE MCINNES
5 TIGGERLONG PATCH 5 MARGARET KEYS
6 INCOHERENT 5 MICHELLE SHAMBLER
7 DIDDY SHINE 5 COLIN KNEESHAW
8 DEMOLITION DAN 5 BARBARA CHENEY
9 WATTA COIN 5 MARGARET GREER
10 OTIS NIXON 5 MICHAEL MERZ

Race 7 515m 5 20.57
BIG TICKET PROMOTIONS STAKE
1 SOUTHPAW DELANEY 5 STEVEN BAKER
2 SHOW ME ABBEY 5 DARRYL FITZSIMMONS
3 PERCHANCE 5 WENDY BROWN
4 GO HALVES 5 MARGARET GREER
5 WATUSI LUCY 5 RAELEE SHEARER
6 HAYLEY BOO 5 WILLIAM DANCE
7 MURRANJI BINDI 5 ROBERT HANCOCK
8 JOAN’S RUBY 5 JOAN SINGLINE
9 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
10 WATTA COIN 5 MARGARET GREER

Race 8 515m 4/5 21.20
TENDER VALUE MEATS FINAL
1 SAILOR SKYE 5 THOMAS PULLMAN
2 RED HOT FIRE 5 TREVOR HAGNEY
3 HOT TAMALES 4 JASON MACKAY
4 WATTA SHARE 4 MARGARET GREER
5 FIERY OPAL 5 CAROL HUDSON
6 COOL DANCER 5 LAZARUS LOUIS
7 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
8 QUOTA OF ALE 5 NOEL WRIGHT
9 ADDIS VIPER 5 DOMENICO LAURICELLA
10 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON

Race 9 400m 4/5 21.39
N J PHILLIPS STAKE
1 LUDICRY 5 WILLIAM BROWN
2 HOUDINI LAD 4 PAUL RODERICK
3 BELLA DOONS 4 ANDREW FOUKKARE
4 TIGGERLONG PETAL 5 MARGARET KEYS
5 BOOM BOOM 5 JEFFERY HANSON
6 CLASSY SONGAR 5 SONIA GREENE
7 MY TUCKER 5 ROBERT CASTLE
8 TEDDY FLYNN 5 PETER LAGOGIANE
9 JAY MINE 5 SCOTT BROWN
10 BRINJOLA’S BEST 5 BRIAN PEARCE

Race 10 515m 5 21.57
ZEETAGS STAKE
1 LET’S WIN DOLLY 5 GORDON BEARD
2 WANTED IMAGE 5 DANIEL KINSELLA
3 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON
4 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER
5 SAILBOAT BRENDA 5 BARRY HOWELL
6 MISS VENDETTA 5 PHILLIP BOON
7 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON
8 FROZEN SOLID 5 JEFFERY HANSON
9 OTIS NIXON 5 MICHAEL MERZ
10 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN