Tuesday 23rd October 2012

Greyhound Box Draw For Goulburn – Tuesday 23rd October 2012

Race No. 1Nsw Tab Maiden Sprint03:14PM (NSWtime)
Maiden event over 350 Metres at Goulburn Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LIBERTY ROSE356NBTB C Gale (Heckenberg)
2CARIE KNOWS5374NBTD Broadrick (Hill Top)
3WHERE’S ARIEKFSHV Jones (Orangeville)
4PADDY’S EXPRESS22864NBTR Johnson (Canley Heights)
5MY ONLY BOY32438FSHR J Goodwin (Kanahooka)
6DANCING SPRITE53NBTS Konkolics (Silverdale)
7COFFEE SHOP STOPFSHM Moncrieff (Kahibah)
8BEHAVE PEACH6NBTS J Pomfret (Bargo)
9GLORIOUS GINZA8577NBTR Arnold (Wingello)
10ARCTIC VALA88FSHB C Peck (Grabben Gullen)
Race No. 2Goulburn Mulwaree Council Maide03:31PM (NSWtime)
Maiden event over 350 Metres at Goulburn Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TRUNKS8NBTS J Pomfret (Bargo)
2SEE YA BOYZ75FSHM F Clayton (Sutton Forest)
3OLD MATE BAZ6NBTJ T Gannon (Kiama Downs)
4NANNA SMALL FRY84877FSHC S Pillar (Heckenberg)
5TUCKER TIME835F8NBTA Thomas (Earlwood)
6ARIEK PIRATEFSHV Jones (Orangeville)
7RUG HER UPFSHM Moncrieff (Kahibah)
8REPEAT THE DEEDSFSHG Hughes (Wingello)
9ARCTIC VALA88FSHB C Peck (Grabben Gullen)
10GLORIOUS GINZA8577NBTR Arnold (Wingello)
Race No. 3The Goulburn Post Maiden Sprint03:49PM (NSWtime)
Maiden event over 457 Metres at Goulburn Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WHEN LOVE CRIES277FSHG Hughes (Wingello)
2ELI’S FURY8NBTG Hughes (Wingello)
3KING PRESLEY58485NBTM Player (Tahmoor)
4WHERE’S RYAN5FSHS J Pomfret (Bargo)
5KRUNCH BUST22586FSHD Sultana (Londonderry)
6SAPIO234NBTS G Konkolics (Silverdale)
7FLYING KRAYTOS54575FSTDB C Peck (Grabben Gullen)
8HUMILIATOR4FFSHA K Bennett (Wilberforce)
9CREAM BUN CITY86677NBTR W Arnold (Wingello)
10SUNRISE DENCER87767NBTM Kranitis (Goulburn)
Race No. 4Greyhound Racing Nsw Sprint04:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WITH CONVICTION8576520.49J Surr (Marulan)
2KING KONG58773NBTM Player (Tahmoor)
3MISS PAPAYA MOON74567NBTR W Arnold (Wingello)
4GEOFF BALE66574FSHK Dulhunty (Helensburgh)
5MAYBE A GOER77764NBTC Pillar (Heckenberg)
6COMMANDER LOVE67641NBTL Galea (Castlereagh)
7HE AIN’T FOOLING31128FSHK Bryant (Tiaro)
8WONDERSTRUCK32433NBTJ W Stedman (Kingsvale)
9REVEKA PRINCESS7668820.75M Kranitis (Goulburn)
10BRAD’S OCTANE6686820.36M Player (Tahmoor)
Race No. 5Www.thedogs.com.au Stakes04:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 457 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DARK HAWK5333525.78B Lazzarini (Yagoona)
2BOOZE HOUND81134NBTD M Warren (Goulburn)
3FLAMENCO DANCER54674NBTD M Warren (Goulburn)
4MIDORI SIYAN1577126.37B C Peck (Grabben Gullen)
5VAPOUR ZULU6565725.72J Satti (Eschol Park)
6CRIMINAL KRUNCH22434FSTDD Sultana (Londonderry)
7GOBO CHAMPION2543625.80J T Mellon (Wingello)
8BLACK TEXAS75162FSHK J Staines (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Mellcat Sprint04:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE A WISH51512FSHM D Greer (Londonderry)
2RONAN IZMIR23257FSHK Staines (Jerrawa)
3SAMBO KING1187720.06A Thomas (Earlwood)
4CROSBY STILLS11419.95S L Webster (Cawdor)
5SILENT SAL3748520.41M Player (Tahmoor)
6BROTHER’S MEMORY3866320.22P M Turner (Welby)
7AVONDALE PRINCE22135FSHM C Moncrieff (Kahibah)
8MISS GOLD ROSE17867NBTR W Arnold (Wingello)
9REVEKA PRINCESS7668820.75M Kranitis (Goulburn)
10BRAD’S OCTANE6686820.36M Player (Tahmoor)
Race No. 7Hurrucane Luke @ Stud Stakes04:59PM (NSWtime)
Mixed event over 457 Metres at Goulburn Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JAMALU61145FSHM F Clayton (Sutton Forest)
2GARLAND BEAU63614FSHC Hensler (Moruya)
3CUTTING CORNERS25456FSHB L Selleck (Tooradin)
4RANGO IZMIR13142FSHK Staines (Jerrawa)
5GRAND GARRY6658326.14B C Peck (Grabben Gullen)
6MONTANA IZMIR51628FSHK Staines (Jerrawa)
7GARLAND BOOF65458FSHC Hensler (Moruya)
8CONNOR IZMIR12877FSHK Staines (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Dapto Auction Country Series Fnl05:16PM (NSWtime)
Special Event event over 457 Metres at Goulburn Of $3,425 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $550 3rd: $235 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BRITISH BOMBER1226125.99A Bennett (Wilberforce)
2WINSOME BLACKIE24112NBTJ Finn (Cranebrook)
3MAGIC FANCY1126.05D Barnes (Cudal)
4WINSOME CHARLEE31613NBTJ Finn (Cranebrook)
5SHEIKHA81162NBTJ Finn (Cranebrook)
6WINSOME WHO323NBTJ Finn (Cranebrook)
7JUST PING SON6481125.74D M Warren (Goulburn)
8SWEET POSE13212NBTW R Sugars (Voyager Point)
9DESPICABLE SUE16753NBTM Pryce (Windsor Downs)
10BOOZE HOUND81134NBTD M Warren (Goulburn)
Race No. 9Mellcat Cleaning Sprint05:35PM (NSWtime)
Mixed event over 350 Metres at Goulburn Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA FRAZIER24325NBTM F Clayton (Sutton Forest)
2BIG DEBROWSKI1333520.05D S Broadrick (Hill Top)
3GOLDEN GETAWAY25121FSTDM Player (Tahmoor)
4EVIE’S BIG CHILL5424419.80L Galea (Castlereagh)
5GOT INTELL11372NBTA J Lord (Cawdor)
6CAWBOURNE SHINE18814FSHA Lord (Cawdor)
7GYPSY BLAZE6423119.91J W Stedman (Kingsvale)
8DOUBLE THE LOVE33146FSTDB V Mckivat (Marulan)
9BRAD’S OCTANE6686820.36M Player (Tahmoor)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Sky Racing Stakes05:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 457 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FAST AND FURIOUS55572NBTC A Ragen (Wallacia)
2COMMANDANT CAPE57578NBTM Kranitis (Goulburn)
3MOVING DEBREE12755FSHJ Harris (Cooranbong)
4NATIONAL DADDY23384NBTG W Solomons (Gunning)
5HELENA IZMIR13862NBTK Staines (Jerrawa)
6KING OF KIBBLE43432FSHD Sultana (Londonderry)
7WHAT’S UP JACK76678NBTM Player (Tahmoor)
8SOUTHERN MASTER43446NBTJ Satti (Eschol Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***