Tuesday 27th November 2012

Greyhound Box Draw For Goulburn – Tuesday 27th November 2012

Race No. 1Www.thedogs.com.au Stakes03:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 457 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RAIN MAN4412FSHM J Auld (Tatura)
2ASHE’S GIFT5455526.25R Cooper (Wingello)
3DESPERATE DAN46467NBTD J Broadrick (Hill Top)
4ELITE HOPSTA84757NBTW A Bradley (Jerrabomberra)
5LANSVALE RIDDLE3668625.89B Lloyd (Warilla)
6BARK RAVING MAD2211FSHR Cook (Darbys Falls)
7DIAMOND DAZZLER17584FSTDS Simonetta (Orchard Hills)
8JEFF THE GENERAL2174326.21J R Mckechnie (Bannister)
9MISS PAPAYA MOON77487NBTR W Arnold (Wingello)
10BLACK BOB88478NBTA B Campton (Vineyard)
Race No. 2Sky Racing 2 Sprint03:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL PEPPER17356FSHF R Jeffcoat (Cowra)
2BORN SHINEY43383FSHA M Hansen (Werrington)
3TRUE HARLEQUIN7345120.21B Lloyd (Warilla)
4FLASH KEILEY3512FSHG Codd (South Penrith)
5MAGIC LAIR242119.92A E Polzin (Goulburn)
6MAGIC LAIRD21156NBTR D Birrell (Appin)
7SIENNA RUBY56132NBTS Beckingha (Ruse)
8IL NERO1654FSHS Fitzgeral (New Berrima)
9JUST BUBBLES65166FSHA J Messina (Llandilo)
10KING LEON6556620.47N W Falk (Tahmoor)
Race No. 3Blue Paws Maiden Heat 103:49PM (NSWtime)
Maiden event over 350 Metres at Goulburn Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CARIE KNOWS74836NBTD Broadrick (Hill Top)
2CALLAH REACH438NBTR L Drake (Flinders)
3ESTELLE STARFSHG Lynch (Raby)
4CAMILLERI ROSE53865FSTDG Hughes (Wingello)
5HAMMER HOFF42NBTL Curle (Kings Plains)
6CHAMPAGNE SHOWER86465FSHA J Messina (Llandilo)
7GAVIN CALLAH3NBTJ K Matthews (Albion Park Rail)
8JENMAR GENERAL327FSHJ R Brown (Pheasants Nest)
9COUGH DROPFSHB C Peck (Grabben Gullen)
10MAC CAVIARFSHS Simonetta (Orchard Hills)
Race No. 4Blue Paws Maiden Heat 204:06PM (NSWtime)
Maiden event over 350 Metres at Goulburn Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1REDRAW37787NBTJ K Matthews (Albion Park Rail)
2ELI’S FURY8257NBTG Hughes (Wingello)
3MAGIC CALLAH6FSHJ K Matthews (Albion Park Rail)
4OCTAGONAL ZARR3345FSHN Staines (Yass)
5KURO ICE533NBTA E Polzin (Goulburn)
6PANTONE GREEN5FSHR E Cook (Darbys Falls)
7RISING VALA626F3NBTA P Bullock (Exeter)
8JENMAROFSHJ R Brown (Pheasants Nest)
9TREASURE TREATFSHL Curle (Kings Plains)
10RAPID SARAHFSHS I Hazlett (Luddenham)
Race No. 5Hurricane Luke @ Stud Stakes04:24PM (NSWtime)
Mixed event over 457 Metres at Goulburn Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MIRO BOLT8243425.73A J Rowe (Goulburn)
2RITZA LUKE14F82FSHA J Lord (Cawdor)
3BLOCKER LAIRD62242NBTR D Birrell (Appin)
4EXTREME ICE7622726.28K M Mulrine (Collector)
5HURRY DARCE62471NBTR Matic (Canyonleigh)
6MISS PHOENIX64773FSHA M Hansen (Werrington)
7RED ORPHAN7152725.92L J Whitton (Spring Hill)
8DAWN KNOWS BEST5224425.75R W Jackson (Hill Top)
9MISS GOLD ROSE6765825.98R W Arnold (Wingello)
10BUZZ KEEPING54666FSTDJ K Matthews (Albion Park Rail)
Race No. 6The Greyhound Recorder Stakes04:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 457 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BERELLA TITAN66257FSHD M Warren (Goulburn)
2DOUGY’S TANTRUM5876726.18S Simonetta (Orchard Hills)
3HIGH CLASS LOVE3313325.93R Matic (Canyonleigh)
4CHATEAU BRAND1377326.20V M Mcdonald (Albion Park Rail)
5ACTION MAN15876NBTS Buckley (Liverpool)
6REPEAT THE DEEDS1717NBTG Hughes (Wingello)
7BROTHER’S MEMORY3525426.44P M Turner (Welby)
8AIN’T IT MAGIC3163826.18A J Rowe (Goulburn)
9BLACK BOB88478NBTA B Campton (Vineyard)
10MISS GOLD ROSE6765825.98R W Arnold (Wingello)
Race No. 7Goulburn Mulwaree Council Sprin04:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTYAD RED RUM33118FSHA S Glynn (Macquarie Fields)
2STUNTMAN34433FSTDF R Jeffcoat (Cowra)
3FLYING NELL4863620.25S Buckley (Liverpool)
4AUSSIE WARRIOR15146NBTC A Betts (Kings Park)
5KNOCKA NAYLOR1725319.88L A Curle (Kings Plains)
6BOY BOOLOMO5783420.17M W Griffin (Cowra)
7COCO MISS36612FSHA J Rowe (Goulburn)
8BIG DEBROWSKI5254720.05D S Broadrick (Hill Top)
9HERNANDEZ3684FFSHA M Hansen (Werrington)
10ADDABILITY672F8FSHG J Anesbury (Lake Albert)
Race No. 8Mellcat Cleaning Sprint05:16PM (NSWtime)
Mixed event over 350 Metres at Goulburn Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BELLARINE3437519.94S K Wadick (Ambarvale)
2LOST PROFITS41131NBTG M Derrick (Tumblong)
3RITZA BEN55553NBTA Lord (Cawdor)
4BLUE MURDER73553FSHA S Glynn (Macquarie Fields)
5REGENT REIGN84446NBTS Beckingha (Ruse)
6MEDITATE44318NBTK M Mulrine (Collector)
7EMILY DAWN2635520.18R W Jackson (Hill Top)
8MEAN NATHAN2533819.94K M Mulrine (Collector)
9JEDDA BELLE54644NBTJ H Aul (Tahmoor)
10WUNDURRA7867719.86W G Turner (Mittagong)
Race No. 9Greyhound Racing Nsw Stakes05:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 457 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MEDICI2745426.21A J Rowe (Goulburn)
2SHARKY RICARDO54582NBTA B Campton (Vineyard)
3CHERRY ON TOP71456FSHG Hughes (Wingello)
4ASHBY GEM38677NBTA B Manwaring (Falls Creek)
5FAST AND FURIOUS55572NBTC A Ragen (Wallacia)
6PERMANENT GUEST41848NBTS I Hazlett (Luddenham)
7CAWBOURNE FLUTE76574NBTA J Lord (Cawdor)
8JEANNIE’S GIRL78365FSHA M Hansen (Werrington)
9BUZZ KEEPING54666FSTDJ K Matthews (Albion Park Rail)
10MISS PAPAYA MOON77487NBTR W Arnold (Wingello)
Race No. 10Sky Racing Sprint05:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Goulburn Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BOXY ROCKS77285FSHA M Hansen (Werrington)
2GELF LAD51720.29N Flegg (Narellan)
3SEVEN TIMES21886FSHM Bullock (Jerrabomberra)
4AGNI42571FSHG A Dixon (Parkes)
5FLASH STATE42815NBTG Codd (South Penrith)
6MAGIC MOLLY73616FSHA Messina (Llandilo)
7CAWBOURNE BURN77120.10A Lord (Cawdor)
8NOTORIOUS LEE1847520.08D J Thompson (Fisher)
9WITH CONVICTION5638720.49J Surr (Marulan)
10BLUE GAUNTLET75768NBTD P Kerr (Queanbeyan)