Thursday 10th June 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 10th June 2010

Race No. 1Carter’s Canine Capers Mdn Ht 112:49PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LIVE THE RIDE44F44R T Barber (Glenugie)

2ENCHILADA5TC E Suttle (Redland Bay)

3SKATTER GIRL3443R Gardoll (Pillar Valley)

4STRONG WOMAN543V W Sorrenson (Casino)

5ZAC JUNIOR37232D S Yarrington (Seelands)

6CASUAL TRICKD C Schafer (Ettrick)

7THERMAL IMAGEJ Chapman (Grafton)

8RED JOHN3T M Fuller (Park Ridge)

9LONDON UNO88778K R Inglis (Iluka)

10PRIDE OF ZAC785M A Spaandonk (Seelands)

Race No. 2Carter’s Canine Capers Mdn Ht 201:09PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RUBY MULWEE42262S Brown (Frederickton)

2BIZZO67276M A Johnson (Bentley)

3CIPOLLINIJ Chapman (Grafton)

4RED JUNKET65646D A Turley (Leeville)

5MILKCART TRICKD C Schafer (Ettrick)

6BOKARM NICK34765B Merillo (Waterview Heigh)

7WHERE’S SHELLY66342M G Landrigan (Grafton)

8SURFEN SIAM77474J W Free (Fairy Hill)

9SEDGE’S REEF86R Gardoll (Pillar Valley)

10LONDON UNO88778K R Inglis (Iluka)

Race No. 3Carter’s Canine Capers Mdn Ht 301:24PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BIG SHOW FIRE32424W J Brown (Frederickton)

2RAPID NIKITA43432M A Johnson (Bentley)

3FAST SIAM88276J W Free (Fairy Hill)

4HEDREN TRICKD C Schafer (Ettrick)

5TRAVEL BRONCO358R J Huntington (Weston)

6SAT FAT66666D A Turley (Leeville)

7LATE INVITATIONJ Chapman (Grafton)

8PUGSLIE TRICK267T C Wilson (Duranbah)

9PRIDE OF ZAC785M A Spaandonk (Seelands)

10SEDGE’S REEF86R Gardoll (Pillar Valley)

Race No. 4Nature Vet Stake01:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SUNSHINE BILL27235R Gardoll (Pillar Valley)

2ROBCARDI ACE416R D Alchin (Ellangowan)

3HELLUVA HIT75217B R Walters (Coutts Crossing)

4TINA BOND21G E Geary (Kyarran)

5GIGGLING MARLIN26285T C Wilson (Duranbah)

6LYNDAN BLAST12332T J Jordan (Ettrick)

7BILLY BOND35644P J O’Malley (Leeville)

8HEZA BOND26723J E Mclean (Casino)

9TSUNAMI TEARS14578W Smith (Casino)

10JIMMY BOND24658D J Bates (Mt Pritchard)

Race No. 5Daily Examiner Stake02:04PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SAMMILICIOUS54175R Gardoll (Pillar Valley)

2JOE ADIOS62855K J Ackling (Leeville)

3CHASING SLATER16744D J Irwin (Maudsland)

4ROCK MUNCHER15245R Gardoll (Pillar Valley)

5RICH ACCENT12211R Godwin (Coutts Crossing)

6RICH CHARACTER11841R Godwin (Coutts Crossing)

7JIM ADIOS35142K J Ackling (Leeville)

8PHANTOM SMILES23748J W Free (Fairy Hill)

9DEVIL GATE DRIVE54553K J Boan (Murwillumbah)

10PREMIUM SMILE66646J W Free (Fairy Hill)

Race No. 6Shiralee Produce Stake02:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICH DEBATE24253R Godwin (Coutts Crossing)

2ONLY TIME41246R T Barber (Glenugie)

3PHOENIX BOMBER53273T C Wilson (Duranbah)

4RATATOUILLE36562R D Alchin (Ellangowan)

5SUNDOWN61R J Huntington (Weston)

6SUNSHINE SURF13445W Smith (Casino)

7ORARA LASS72744G J Smith (Coutts Crossing)

8KID KARANNE68221D King (Ballina)

9REAL DRIVE67315C Gatt (Catherine Field)

10HOT FROG57441D Turley (Leeville)

Race No. 7Clarence Valley Sheds Final02:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DINJERRA BLAZE57284R K Sheather (Glenugie)

2MARON’S MADAM42743M A Johnson (Bentley)

3HIGH ENERGY35661D Russell (Innisplain)

4ORARA MAGIC21623G J Smith (Coutts Crossing)

5NICKY LYNDAN14762T J Jordan (Ettrick)

6SMACKO42834D A Turley (Leeville)

7SLOW TO LEARN21822F L Currey (Leeville)

8SAM ROSE HI35771T W Thompson ( Lismore)

9LOST IN FRANCE46857C Carter-King (North Casino)

10SUNARIAN56885G W Dunn (Mt Forbes)

Race No. 8 & Gough Stake03:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICH HARMONY11352R Godwin (Coutts Crossing)

2KEN ROSE HI78453T W Thompson (North Lismore)

3MULWEE SUE23643W J Brown (Frederickton)

4YOU BET71185R J Brown (Frederickton)

5NORTHERN ECHO17155R Gardoll (Pillar Valley)

6TAX MAN2114R J Huntington (Weston)

7MILWAUKEE MULWEE14525W J Brown (Frederickton)

8TEN IN TEN34531D Russell (Innisplain)

9ASHLEE TRICK15563T C Wilson (Duranbah)

10WHIPPY CHICK7415T C Wilson (Duranbah)

Race No. 9Calstar Bearings Stake03:19PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MOLLY BOND12474P J O’Malley (Leeville)

2SMILING SHIRAZ68738J W Free (Fairy Hill)

3WICKED TWIST78456P J Simpson (Stratheden)

4WHATEVER OCCURS18345V W Sorrenson (Casino)

5HANSON SHIBAZ41534R C Green (Burleigh Waters)

6ORARA JACK12411G J Smith (Coutts Crossing)

7AMIKA17153M A Johnson (Bentley)

8EURO MAGIC44543W J Brown (Frederickton)

9REA’S LASS64184R W Humphrey (Woodview)

10MISS CARRUTHERS35854P J O’Malley (Leeville)

Race No. 10Iluka Bowls Club Stake03:39PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NICE QUALITY31541R C Cooke (Woodview)

2SUPER PUZZLE31154B R Belford (Gumlow)

3THUNDERING FORCE83341S G Kempshall (Blue Water)

4JARRAH’S ROCKET62582B P Ellis (South Grafton)

5PARIS ON HIGH66474R D Alchin (Ellangowan)

6COOL CYCLONE74523M A Johnson (Bentley)

7TOM’S DIAL41318D R Jones (Minto)

8NEVER SATIN11117J C Perrett (Postmans Ridge)

9BILLIE LEE84464M B (Grafton)

10ORARA BILL68765G J Smith (Coutts Crossing)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments