Sunday 13th September 2009


Race 1 347m 5 13.15
GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 1
1 GREY GOOSE 5 KYLIE MILSOM
2 SHOTGUN GIRL 5 GAYLE MASTERSON
3 BAMBA KING 5 ROBERT WITHERS
4 SUPRA 5 DAVID HOWARTH
5 SHINNING GRACE 5 JOHN WILTON
6 COURT’S CHOICE 5 DAVID POWER
7 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY
8 SHINBONE ARCHER 5 SIMONE TAYLOR

Race 2 347m 5 13.40
GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 2
1 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON
2 SHINERINE 5 RAYMOND BOURKE
3 ISA STORY 5 JAMES HOWARTH
4 ROUNDHOUSE KICK 5 MICHAEL CRAIG
5 WYNMORE ROSES 5 ROBERT DWYER
6 HELLO ASHBY 5 MARK TAYLOR
7 WARATAH ROSE 5 JOHN BASKETT
8 BILLIE’S PRIDE 5 JEANETTE PRITCHARD

Race 3 347m 5 14.00
GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 3
1 SOLVE IT QUICK 5 RAYMOND BOURKE
2 MISS CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
3 CLASSY CAPERS 5 BRIAN CHIVERS
4 AUNTY GAYLA 5 ROSS SHOESMITH
5 DAVY JET 5 JANET SILVER
6 WOTA BANDIT 5 ROBERT HOBSON
7 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
8 TRUCKIN’ THRU 5 KELLIE FENN

Race 4 347m 5 14.20
GBOTA 5TH GRADE HEATS HEAT 4
1 DAISEY SHIRAZ 5 MICHAEL CRAIG
2 CRY AT WILL 5 STEPHEN HOWARTH
3 MULWEE MCCARTHY 5 UNAVAILABLE
4 PRESSURE PUZZLE 5 RAYMOND BOURKE
5 PARTY HAZE 5 CAROLYN YOUNG
6 JEN STAR 5 ROSALIE MCIVOR
7 ALLOW ME 5 MARK MUNN
8 SURF DANCER 5 JAMES FENN

Race 5 347m M 14.40
GBOTA MAIDEN
1 SUNNY SCONE GIRL M JEANETTE PRITCHARD
2 GO FAITH M GAYLE MASTERSON
3 BELLE DIABLO M SIMONE TAYLOR
4 EBONY THREAD M JOSEPH KENNEDY
5 NORTON BLUE M CHRISTINE MEMOREY
6 PITTA PAT M ROBERT HOBSON
7 RUBIX GOLD M RAYMOND BOURKE
8 RENEGADE RAIDER M JOHN BASKETT

Race 6 347m M 15.00
AUSURE INSURANCE STAKE
1 WILLEE WANDA M JOHN BASKETT
2 CONFUSION REIGNS M RAYMOND BOURKE
3 JENNY MY GIRL M ROSALIE MCIVOR
4 BALEENA SPECIAL M JANET SILVER
5 SHEZZA MACBETH M ROBERT WITHERS
6 RICHAY M MARK MUNN
7 DAVEY’S JILLY M JAMES HOWARTH
8 GIVEAWAY JACK M HUNTER JAEGER

Race 7 347m 1/2/3 15.17
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 LUANN LEE 3 ROBERT DWYER
2 HURRICANE HOLLY 2 ROSALIE MCIVOR
3 KELLY’S LEGACY 3 KELLIE FENN
4 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
5 Vacant
6 BEAT’EM 2 KEVIN SILLS
7 WYNMORE REVENGE 1 ROSALIE MCIVOR
8 MACHO WYNMORE 2 ROSALIE MCIVOR

Race 8 347m 4 15.40
BUNDABERG RUM STAKE
1 STORMY WYNMORE 4 ROSALIE MCIVOR
2 ULTIMO 4 RAYMOND BOURKE
3 TRUTHFUL TED 4 MARK MUNN
4 TOLL BOUND 4 BARRY HOBSON
5 Vacant
6 SICARIUS 4 CRAIG CAMERON
7 MISS KAMILAROI 4 JUNE LANESBURY
8 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE

Race 9 440m MX 15.55
J.A.BERRY STAKE
1 WACKO 5 STEPHEN HOWARTH
2 ALPINE SUNSET M STEPHEN HOWARTH
3 FLASH JESSICA M ALEXANDER VERHAGEN
4 SCOOBY DOO M CHRISTINE MEMOREY
5 THORNY WYNMORE M ROBERT DWYER
6 DING HAO 5 JOSEPH KENNEDY
7 HIP LORIAN 5 STEPHEN TAYLOR
8 CLUB MAN M GEOFFREY STACKMAN

Race 10 440m 3/4 16.10
JEFF TEEGE STAKES
1 COURTHOUSE PUB 4 RUSSELL HARLAND
2 GO GO TASHY 4 UNAVAILABLE
3 MR. KODACHI 4 JUNE LANESBURY
4 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
5 Vacant
6 GO GUNDY GO 3 MALCOLM SUCKLING
7 ADAM’S ME MATE 3 MARK TAYLOR
8 WONGAWILLIJAKE 4 MALCOLM SUCKLING

Race 11 440m 5 16.30
2MO RADIO STATION
1 AVA’S GOLD 5 UNAVAILABLE
2 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
3 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND
4 FIERY PICNIC 5 JOSEPH KENNEDY
5 Vacant
6 JETEYE JAI 5 KEVIN SILLS
7 BRUMBY TRICK 5 RUSSELL HARLAND
8 MONKEY DANCE 5 ALEXANDER VERHAGEN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments