Saturday 12th September 2009


Race 1 350m M 13.00
SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES
1 CODY’S HEIR M DAVID SMITH
2 TEARO TOM M LORRAINE HINE
3 Vacant
4 PROJECT MODA M ARTHUR TURNBULL
5 PIN THE KING M UNAVAILABLE
6 Vacant
7 CORN BALL M NATHAN BAYLY
8 MY SAL M CLIFFORD COOPER

Race 2 350m M 13.20
HOT N TASTY
1 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON
2 PIN WITHIN M ROBERT BRANDOLINI
3 SQUIBBED STARE M FRANK SIMONETTA
4 HIGHWAY DELIGHT M CHARLES HARDY
5 Vacant
6 TEARO SAM M LORRAINE HINE
7 POISON INTENT M JEANETTE ROCHE
8 MILWAUKEE MULWEE M WILLIAM BROWN

Race 3 350m M 13.40
WEST KEMPSEY HOTEL STAKES
1 FOND LEE M CLIFFORD COOPER
2 TANDAYA MISS M ARTHUR TURNBULL
3 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON
4 DROP THE CLUTCH M RONALD GWYNNE
5 Vacant
6 TIGER’S WAY M NATHAN BAYLY
7 JIBARU JENNY M JENNIFER BROWN
8 MISS PARK M SHANE CARTWRIGHT

Race 4 350m 5 14.00
CLARK BEDDING STAKES
1 LOVE OF JANET 5 SHANE CARTWRIGHT
2 NATURAL INSTINCT 5 RONALD GWYNNE
3 LITTLE LOU LOU 5 DAWN LYNCH
4 BOOMER HILL 5 STEVEN BAKER
5 STUNNED STARE 5 WILLIAM BROWN
6 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
7 FEAR THIS FELLA 5 RAYMOND LACAVA
8 PHIL’S DREAM 5 CHARLES HARDY
9 RAIN DANCER 5 FRANK SIMONETTA

Race 5 350m 3/4 14.20
WEST KEMPSEY HOTEL STAKES
1 MURRANJI MARY 4 SUZANNE WADE
2 HIGHWAY ROCKET 3 CHARLES HARDY
3 TREV 3 LORRAINE HINE
4 YOU BET 4 RETA BROWN
5 MISSY KUMHEER 3 RONALD GWYNNE
6 SPIDER VALLEY 3 BRIAN DWYER
7 DAME GAIN 3 STEVEN BAKER
8 TRY SOME MAGIC 4 ARTHUR TURNBULL

Race 6 350m 4/5 14.40
AKUBRA SPRINT
1 MULWEE BYE 5 WILLIAM BROWN
2 CHANGSY 5 GREGORY CARRAGHER
3 RIPPLE AGOGO 5 RAYMOND LACAVA
4 DETECTIVE EAMES 4 FRANK SIMONETTA
5 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER
6 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
7 PA’S GIFT 5 ARTHUR TURNBULL
8 WHAT A SMILE 4 RONALD GWYNNE

Race 7 508m 5 15.00
MACLEAY HOTEL STAKES
1 BENROGUE 5 DOUGLAS SUTTON
2 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
3 AWESOME MELTDOWN 5 KANE HEUSTON
4 CALZAGHE 5 GREGORY CARRAGHER
5 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE
6 PETDANAH 5 JEANETTE ROCHE
7 AWESOME MAMA 5 KANE HEUSTON
8 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
9 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE

Race 8 350m 4/5 15.20
PAT ROACHE FINAL
1 DETECTIVE BOXER 5 FRANK SIMONETTA
2 MOONCOIN ROSE 4 GREGORY CARRAGHER
3 CAPTAIN FLASH 5 DIANNE CRAIG
4 LOCO BONITA 5 VICKI BYRNES
5 UNO ROBERTS 5 DAVID SMITH
6 ANIT NUCLEAR 5 GAVIN MAUNDER
7 STEVIE’S ON FIRE 5 JEANETTE ROCHE
8 MARK’S ELECT 5 DAVID SMITH
9 RIPPLE AGOGO 5 RAYMOND LACAVA
10 COOL SHAMAR 5 JEANETTE ROCHE

Race 9 350m NG 15.40
FREDDO MEATS STAKES
1 DETECTIVE BAREK 5 FRANK SIMONETTA
2 HAYDEN’S HIGHWAY 5 DAWN LYNCH
3 DETECTIVE BECK 5 FRANK SIMONETTA
4 SILK WEB 5 KANE HEUSTON
5 MUSKOGEE MULWEE 5 WILLIAM BROWN
6 HIGHWAY ANGEL 5 CHARLES HARDY
7 SPEEDSTER 5 JOHN COOPER
8 JANET’S MATE 5 SHANE CARTWRIGHT
9 RAIN DANCER 5 FRANK SIMONETTA

Race 10 350m 5 16.00
CARPET COURT STAKES
1 DAWNIE’S ANGEL 5 DAWN LYNCH
2 ROSE MULWEE 5 WILLIAM BROWN
3 GYPSY TIME 5 DOUGLAS SUTTON
4 OUR MISS ANGEL 5 CHARLES HARDY
5 FOR YOU DAD 5 TONI WATERS
6 RIPPLE ME SILLY 5 RAYMOND LACAVA
7 MRS. MCMILLAN 5 DOUGLAS BROWN
8 DETECTIVE LOGAN 5 FRANK SIMONETTA
9 RAIN DANCER 5 FRANK SIMONETTA