Saturday 12th April 2008


Race 1 610m NG 13.00
REGENCY JEWELLERS STAKES
1 SHEARWATER GIRL 5 BRENT RYAN
2 SNOW STRYKER 5 LESLIE FLETCHER
3 SONIC FLASH 5 GARY DAWSON
4 SUBTLE TEARS 5 OWEN LANGLEY
5 Vacant
6 SHANDY LAFOURCHE 5 ROWENA SAXON
7 DREAM ROMINA 5 WAYNE HOGAN
8 SAMMY BATISTE M JASON LOPES

Race 2 414m BEST 13.15
WESTFUND HEALTH CARE STAKES
1 REMEMBER TO CALL 4 RAYMOND GOLD
2 SHACOBY ROCKET 3 TERRENCE NORTHEY
3 RAIL ROAD JIM 3 IAN ROBINSON
4 GO HALVES 3 MARGARET GREER
5 STRYKE ME CRAZY 4 KEN HORNERY
6 FLYING BOPA 4 LEONARD POLIDANO
7 MOST RELIABLE 4 BARRY ELMS
8 FORSI 4 ANTHONY MEDINA

Race 3 610m NG 13.30
HENRYS PLANT HIRE STAKES
1 SCHMICK STITCH 3 RONALD BROWN
2 SHAZZA 5 WAYNE HOGAN
3 JEN OF EVE 5 LEONARD POLIDANO
4 MR. OTAZEL 5 LESLIE FLETCHER
5 IF IN DOUBT 4 ANGUS MORGAN
6 SMILES OF DESIRE 4 JOHN BRAIN
7 NOAH’S MARK 4 BRUCE MCINNES
8 MAVRIKI LADY 3 IAN ROBINSON

Race 4 414m M 13.45
DIANA & TERRY BANKS STAKES
1 DARREL THE MAN M ROBERT HARRISON
2 SOVEREIGN PUZZLE M STEPHEN HOWE
3 SHIRLEY MAREE M RONALD BARLOW
4 SLY MATILDA M CHRISTOPER BRENNEN
5 CHINNY WEAPON M RAYMOND HOLT
6 GLORIOUS GEM M ROBERT OLDFIELD
7 SHAKEISHA M MARK AUSTIN
8 BROKEN VOWS M MALCOLM CHONG
9 BLAZING BENNY M DIANE WELLS
10 DANES CHANCE M DIANE WELLS

Race 5 287m NG 14.00
WANG VILLAGE MEATS STAKES HEAT 1
1 TAKA 5 CASIE O’NEIL
2 MRS. TOKEN 5 GEOFFREY SIDEBOTTOM
3 RESCUE 5 RONALD BARLOW
4 MISS INCA M GEOFFERY CASE
5 WILLIE BE QUIET 5 ANTHONY MEDINA
6 ROJAC GLEN 5 ROBERT SHEPHERD
7 ARCTIC AURA M RAELENE MCNAMARA
8 BORN BEAUTIFUL M KEITH LAUER

Race 6 287m NG 14.15
WANG VILLAGE MEATS STAKES HEAT 2
1 ROJAC EMMA 5 RAYMOND THOMAS
2 KAIDYN JACK 5 NICOLE MCDONALD
3 SEAN’S CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
4 JAZEM M WILLIAM O’NEIL
5 MINI MAREE M RONALD BARLOW
6 PIXIROSE 5 PATRICIA SIDEBOTTOM
7 NOTTA BARKER 5 JOHN VELLA
8 DOOM SIDE M LEONARD POLIDANO

Race 7 287m NG 14.30
WANG VILLAGE MEATS STAKES HEAT 3
1 BIKINI MODEL M BARRY DAWES
2 DIRECT QUEEN M DIANE WELLS
3 BLACKWING LAIR 5 BERNARD O’REILLY
4 ELITE HONEY 5 LESLIE FLETCHER
5 SHESA QUE TEE 5 BARRY CUTTING
6 MAY’S FLYER 5 CHRISTOPER BRENNEN
7 EXCEPTIONAL ACE 5 ANDREW MATHIAS
8 PINAY DIOSA M JESUS ROSAS

Race 8 287m NG 14.45
WANG VILLAGE MEATS STAKES HEAT 4
1 MEMPHIS RIDDLE M LESLIE FLETCHER
2 ANGELINA ANGEL M LESLIE WHITTON
3 DYNAMITE BILLY 5 DIANE WELLS
4 ROJAC CRAIG M ROBERT SHEPHERD
5 LITTLE DEVIL M KEITH LAUER
6 MEDWAY BOY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
7 RANDY JOHNSON 5 RAYMOND SMITH
8 IMA PRETTY BOY M WILLIAM O’NEIL

Race 9 287m NG 15.00
WANG VILLAGE MEATS STAKES HEAT 5
1 BAILEE’S BULL M KEITH SELTEN
2 GARDARWAR M BARRY DAWES
3 SMILING JET M ROBERT SHEPHERD
4 SENATOR HAWK 5 WAYNE O’BRIEN
5 NATURE’S OWN 5 TERENCE BOURKE
6 LITTLE PINAY M RONALD BARLOW
7 MY DESIRE M KEN HORNERY
8 SWANKY SWIFT M PENNY WILLIAMS

Race 10 287m BEST 15.15
R & A CHAINSAWS STAKES
1 WALLS OF TROY 4 NICHOLAS TREMAIN
2 WILD LILAC 4 ANTHONY MEDINA
3 WILD DESIRE 4 JO-ANNE HORNERY
4 SANDY ALOMAR 4 RAYMOND SMITH
5 NO MERCY 3 DIANE WELLS
6 PRECARIOUS 4 JOHN MOORE
7 ONE EYE OPEN 4 LEONARD POLIDANO
8 CRYPTIC CUP 4 EDWARD FOYLE
9 DINNER SUIT 4 RAYMOND SMITH

Race 11 414m M 15.30
MAVIS DEIGNAN STAKES
1 ECO EDEN M TREVOR JONES
2 RAYMOND’S ME DAD M KEITH SELTEN
3 FRISKY GEM M ROBERT OLDFIELD
4 BORDER GAL M NOEL HAYWARD
5 COOTA WEAPON M RAYMOND HOLT
6 AMITY STREET M JOHN MOORE
7 BONES FOR ME M PATRICK DALY
8 TRUMBY’S TALE M LESLEY REYNOLDS
9 BLAZING BENNY M DIANE WELLS
10 SEVENTEEN THREE M DIANE WELLS

Race 12 506m M 15.45
COLLINS LIGHTING STAKES
1 BIG TIP M CHARLES PINE
2 OCTANE AL M TREVOR JONES
3 TIME ON EARTH M OWEN LANGLEY
4 INKABILITY M JAMES BRIDGE
5 CARENDAN M KEITH SELTEN
6 MISS SKAIFE M ROBERT HARRISON
7 NEWS BOY M CHRISTOPER BRENNEN
8 JOSEPH’S LINE M KEN HORNERY
9 OVER EXPOSURE M RONALD BARLOW

Race 13 506m 5 16.00
M & F HALLINAN REARING STAKES
1 HAYLEY’S COMET 5 NORMAN CURBY
2 DRIFT RUNNER 5 JEREMY MCGRATH
3 CALL ME SUE 5 WAYNE O’BRIEN
4 TANGLES 5 EDWARD SANCHEZ
5 ETHAN NIKITA 5 KEVIN SIMMONS
6 MAVRIKI LILY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
7 LATE TO FIRE 5 BRENT RYAN
8 TADMORE RIFLE 5 SHANNON KIRBY
9 PAIGE’S DARLING 5 KEITH SELTEN
10 BLUE FIN 5 JOHN VELLA

Race 14 506m 5 16.15
GLEN STARR REARING STAKES
1 EBONY IMAGE 5 RHONDA VINCENT
2 RIMSKY REASON 5 EDWARD SANCHEZ
3 NOTHING SERIOUS 5 ROBERT HARRISON
4 VAL OPAL 5 GEOFFREY WILLIAMS
5 DISCRETE DESIRE 5 RAYMOND HOLT
6 SUNDANCE KID 5 RAYMOND THOMAS
7 SMALLVILLE 5 PHILLIP CINI
8 SWEET EMILY 5 BRUCE MCINNES
9 SELENE 5 SHANNON KIRBY
10 TORNADO TEDDY 5 NORMAN CURBY

Race 15 506m 4 16.30
LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES
1 AWESOME BOGART 4 JOAN KEELEY
2 CONSCIOUS 4 JOHN MOORE
3 SILVER MONTY 4 CECILY VINCENT
4 PUZZLERS CHOICE 4 PETER KENNEDY
5 DRIFT GIRL 4 ANDREW MATHIAS
6 WATTA DIGGER 4 MARGARET GREER
7 TRANSLATE 4 JOHN MOORE
8 RUBBER BAND 4 THEODORUS VANDERBURG