Thursday 18th June 2009


Race 1 400m M 15.54
WELCOME TO MAITLAND GBOTA MDN
1 NIGHT VISION M TIMOTHY FERRIER
2 STEVIE’S ON FIRE M JEANETTE ROCHE
3 STUNNED STARE M SABRINA BROWN
4 JAY’S MULDOON M JULIE LAURANTUS
5 DALKEN FLYER M DALE LEARD
6 JEREMIAH BULFROG M RHONDA BERWICK
7 TOKEN OF DREAMS M COLIN CALDWELL
8 KISS ME DEC M KEVIN KEEGAN
9 TAY LEE M IAN ROSE
10 BLACK TEDDY M DESMOND TUILLIER

Race 2 450m M 16.18
BRAND SANGSTERS GOOD GUYS MDN
1 PORPLYZIA M ERIC CASTLE
2 BOYS NOISE M BRUCE MACKIE
3 CLEVER SAL M THOMAS BRABHAM
4 SHIRL’S MAGIC M MARK DAVIDSON
5 THUNDER SIYAN M TONY MASON
6 REA’S LASS M BRIAN GORTON
7 FLASH KESTRAL M DESMOND TUILLIER
8 MR. ACHIEVER M NORMAN PATEMAN
9 ROSIE BLEW M DEBORAH WILSON
10 PRAIRIE SUNSET M BRIAN MITCHELL

Race 3 400m 5 16.34
S/GRNDS IN HOUSE WNT CH HT 1
1 HEAT 5 JENNY BARNETT
2 ALL THE MAGIC 5 ROBERT GREEN
3 DIVER’S EAGLE 5 DARRYL DIVER
4 RED CHEV 5 WILLIAM LUSTY
5 RUM BLASTER 5 PETER AKERS
6 BALDESSARNI 5 LORRAINE ATCHISON
7 MR. KODACHI 5 JUNE LANESBURY
8 MISS SISSY 5 PETER COHEN
9 BOMBER’S CHANT 5 JULIE LAURANTUS
10 KRAMSKI 5 TERRY PRIEST

Race 4 400m MX 16.54
FARROW WYATT CHRTED ACC B/P FNL
1 BALLARD M BARBARA REES
2 JUST BRUCE M GREG KENNEDY
3 ULTIMEYES M STEVAN VAS
4 PETTIGO STARFIRE M ANTHONY SLUSHER
5 MAGICAL SON 5 TERRY PRIEST
6 BEST OF ZORRO M GREGORY MILLER
7 NORAVILLE 5 PETER JACKSON
8 COMMANDER SHAK M SCOTT FARLEY
9 KIMMY’S ROSE M BRUCE MACKIE
10 PATCH UP JOB M NICHOLAS CLIFTON

Race 5 450m 5 17.15
MULTICAM CNC ROUTING MACHINERY
1 HESA FELON 5 DARREN SULTANA
2 HOOKY BOOKY 5 MARK BELL
3 MURRAY COD 5 MARK BELL
4 TICABOND 5 JOHN BARRETT
5 JAY’S FLYER 5 JOHN MARSHALL
6 STANDING OVATION 5 MAJELLA FERGUSON
7 SCARBOROUGH BOY 5 RAYMOND MORRIS
8 CHLOE TANGA 5 KENNETH BELL
9 WHAT ABOUT HARRY 5 STEVE CARR
10 MUNDAKA 5 GARY ERNST

Race 6 400m 5 17.31
S/GRNDS IN HOUSE WINT CH HT 2
1 JUST JUDE 5 RONALD LONG
2 MUD BLOOD 5 DARREN SULTANA
3 FLYING ESTHER 5 JOHN MUNRO
4 KISS ME MA 5 KEVIN KEEGAN
5 TEARAWAY TIGER 5 KENNETH BELL
6 SOMBRE PHANTOM 5 MATHEW EGGE
7 GABLE MCTIGER 5 HELEN HANSON
8 MISS SUSHI 5 MEL DALEY
9 SHOOTER MCDEE 5 RUSSELL HARLAND
10 IMA FLYER 5 BRUCE MACKIE

Race 7 450m FFA 17.55
HUNTER VALLEY WHOLESALE CHICKEN
1 GROPER MICK 4 MARK BELL
2 STONER 4 JOHN CARR
3 WEMBLEY WHISPER 4 ROBERT GREEN
4 STEADFAST TAMMY 2 ERIC CASTLE
5 Vacant
6 POISON WOK 4 JEANETTE ROCHE
7 STUN GUN 4 GEOFFREY GREVILLE
8 ARCHIE KANE 3 GEOFFREY GREVILLE

Race 8 400m 5 18.10
S/GRNDS IN HOUSE WINT CH HT 3
1 OCEAN EXTREME 5 JAMIE QUINN
2 MULWEE SUE 5 WILLIAM BROWN
3 DIVER’S PRINCESS 5 DARRYL DIVER
4 WILLY MINT 5 RAYMOND WATSON
5 JAZZY TOKAAM 5 THOMAS PULLMAN
6 LASANCE 5 IAN ROSE
7 MR. CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
8 TRUE ENFORCER 5 NEIL GOOGE
9 JESSICA ROSE 5 ROBERT CAMPBELL
10 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL

Race 9 565m 5 18.29
MAITLAND MERCURY STAKE
1 JUMPIN’ CANARY 5 MARK BELL
2 KOKODA SUN 5 NATASHA ALGIE
3 ROCKSTAR IMAGE 5 NICHOLAS HEALEY
4 BURN IT 5 ANDREW GROIZARD
5 Vacant
6 BLUE FLASH 5 MICHAEL MOWLE
7 MOTOR MAN 5 BRUCE MACKIE
8 SUPERSONIC CYRIL 5 BRUCE MACKIE

Race 10 400m 5 18.47
S/GRNDS IN HOUSE WINT CH HT 4
1 BLACK COUGAR 5 WARREN HARPER
2 SATAN’S ZONE 5 WILLIAM LUSTY
3 MISS MASON 5 RUSSELL HARLAND
4 MISS GRAPPA 5 MATHEW MONCRIEFF
5 HALF A BUCCANEER 5 VICKI BYRNES
6 LUCI TEE 5 DARREN SULTANA
7 COME ON CURLY 5 THOMAS PULLMAN
8 BEAT’EM 5 KEVIN SILLS
9 NATURE’S INTENT 5 KENNETH MIDDLEBROOK
10 SKY ROCKET OZ 5 ROBERT STRANG