Thursday 6th November 2008


Race 1 400m M 15.53
CHARMER LODGE MDN
1 HYPER SPIRIT M DARRIN CROSER
2 SIR MOORLAND M HUGH FERGUSON
3 JAG’S EXPRESS M FRANCIS JAMIESON
4 ISA STORY M JAMES HOWARTH
5 SCARBOROUGH BOY M RAYMOND MORRIS
6 TEEVEE RIDDLE M THOMAS GAUNT
7 NELLIE BABE M JACK ALDRIDGE
8 OCEAN EXTREME M NEVILLE BROADBENT

Race 2 400m M 16.15
www.multicam.com.au mdn stk
1 JACK’S CRIMINAL M BARBARA EVELEIGH
2 VALLEY FOX M ERIC FISHER
3 ACUMEN M RIKKY MONCRIEFF
4 EXTREME IMPACT M NEVILLE BROADBENT
5 Vacant
6 SADDLEWOOD LAD M PETER NEILSON
7 JEKELESS EXPRESS M GLENN CULBERT
8 RANGER THOMAS M PETER NEILSON

Race 3 400m MX 16.38
MULTICAM FUTURE/S CON.
1 MIMI MCMULLET M GARY GREENE
2 SNEAKY ENFORCER M CHRISTOPHER PLANT
3 STAND ASIDE M NEIL JORDAN
4 BAM BAM DASH 5 DAVID HOARE
5 OINK M TONY MASON
6 LORD ESCOBAR M BARBARA EVELEIGH
7 ALWAYS QUOTED M JOHN MOONEY
8 EN CHLAIS M MAJELLA FERGUSON
9 JAG’S EXPRESS M FRANCIS JAMIESON
10 COUNTER STRIKE M JENNY BARNETT

Race 4 400m 5 17.00
AUSURE @ CARDIFF/TAREE STK
1 FLY TONIGHT 5 MARGARET ENRIGHT
2 IS THAT NORMAL 5 WAYNE VANDERBURG
3 TAKE THE KITTY 5 KENNETH CHEETHAM
4 JEWEL PINK 5 WALTER SIMMONS
5 BLAZING ENFORCER 5 LARRY CROKER
6 DEVINE IMAGE 5 PATRICK PARRELLI
7 BLAST FURNACE 5 DARREN SULTANA
8 DETROIT 5 RIKKY MONCRIEFF
9 DEVINE MAGIC 5 PATRICK PARRELLI
10 TALK ABOUT ME 5 JOHN MILES

Race 5 400m 5 17.23
AUSURE COUNTRY CUP FNL
1 LUKE PACINO 5 LOUISE MCGEE
2 FOXTROT LAD 5 VICKI BYRNES
3 TANKED 5 MICHELLE SHAMBLER
4 CARLSBERG 5 DAVID SWAN
5 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG
6 ILLUSIONIST FLO 5 DAVID BETTS
7 STAND UP TRACY 5 ROSALIE MCIVOR
8 BROMOLITE 5 GRAEME BOWLES
9 ELITE FLASH 5 JOHN LAWSON
10 WALLAMBA DIGGER 5 ROBERT GLOVER

Race 6 400m MX 17.45
MULTICAM SYSTEMS FUTURE /S FNL
1 GOBSTOPPER 5 JOHN HEAD
2 MONTEGO 5 STEPHEN ATKINS
3 FRECKLE FACE 5 HELEN IVERS
4 SHARON’S GIRL M OWEN LANGLEY
5 SMASH REPAIR 5 JOHN HEAD
6 WILD NIMUAY 5 OWEN LANGLEY
7 WHO WANTS ME 5 MATHEW MONCRIEFF
8 MAD MAGIC 5 MARK SUTTLE
9 EN CHLAIS M MAJELLA FERGUSON
10 STAND ASIDE M NEIL JORDAN

Race 7 565m 4/5 18.09
ASURE @ DUBBO/MAIT ST/
1 SMARTY JOE 4 LOUISE MCGEE
2 CRAZY MOVER 5 JUSTIN KING
3 SIR HERCULES 4 JAMIE LEVI
4 DILLIGENT 5 DAVID BETTS
5 BIG HUGS 5 STEPHEN KUTNJAK
6 MISS CONTENT 5 KENT STRONGMAN
7 DIORISSIMO 5 RON BELL
8 PRIMER 5 RONALD LAMBERT

Race 8 400m 4/5 18.25
AUSURE @ MOREE/TAMWORTH STK
1 NOVA SURF 5 NEAL GRAY
2 QUICKLEE TOMMY 5 THOMAS RICHARDS
3 TIM TAMTERRA 5 JOHN MILES
4 GROOVIN’ THE MOO 4 NICHOLAS CLIFTON
5 MIDNIGHT GAMBLER 4 WILLIAM DAVIES
6 TOMMIE NATE 5 JOHN MILES
7 INCOHERENT 5 MICHELLE SHAMBLER
8 ULTIMO 5 RAYMOND BOURKE
9 WOODIE ROSE 5 RIKKY MONCRIEFF
10 ADAM’S FOX 5 DAVID WILSON

Race 9 450m 4/5 18.42
MULTICAM CNC ROUTING MACH. HT1
1 FLYING ESTHER 4 JOHN MUNRO
2 KEY GUNS 5 BRIAN GORTON
3 MURRANJI NED 4 ROBERT HANCOCK
4 BIG TEE MAC 4 NATALIE ATCHISON
5 Vacant
6 DAPH’S DOUGH 5 KEVIN KEEGAN
7 BRIDAL SUITE 5 GARRY SHARROCK
8 CITY GLAMOUR 5 DANIEL FLANAGAN

Race 10 450m 4/5 18.57
MULTICAM BRIS.&MELB. HT2
1 PURE DRIVE 4 GEORGE SINGLINE
2 MURRANJI TOM 5 ROBERT HANCOCK
3 MYKONOS MAX 5 RICHARD RILEY
4 KING BYRON 4 OWEN LANGLEY
5 Vacant
6 SPRING CHARIOT 4 ANTHONY AZZOPARDI
7 LAST MAN OUT 5 MARK GATT
8 DRUMMA WATER 4 WARREN CUNNINGHAM

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments