Thursday 7th August 2008


Race 1 400m M 16.02
MAITLAND GBOTA MAIDEN STAKE
1 GAME KEEPING M CHARMAINE ROBERTS
2 BARB’S MARY M WARREN KELLY
3 BALLISTIC BRETT M COLIN LANE
4 RUSTIC DREAM M GARRY SHARROCK
5 BLUE WEFFALEE M TONY FORBES
6 AUDIBLE SOUND M PAUL ABDALLAH
7 FLYING SHAK M GLEN BEUZEVILLE
8 IRISH GAIN M NEAL GRAY
9 SNAKE DANCE M IAN HILDITCH
10 KOTARA BEAR M RAYMOND LEE

Race 2 450m M 16.22
MAITLAND MERCURY MAIDEN STK
1 LIGHT WEIGHT M THOMAS WILSON
2 SPEEDY BURRITO M WILLIAM BRIGHT
3 TYPHOON JILL M ERIC CASTLE
4 MAIN STREAM M NOEL WILLIAMS
5 BIG TEE MAC M NATALIE ATCHISON
6 SMART ALFIE M RAYMOND LEE
7 MYKONOS ROSE M RICHARD RILEY
8 LOCHINVAR LEVI M ROBERT BRANDOLINI
9 BARB’S LUCKY M BARBARA KELLY
10 LOST ALREADY M COLIN CALDWELL

Race 3 450m 5 16.42
BLUE PAWS SPRINT SERIES HT 1
1 BUBONIC BOY 5 GREGORY HARBORNE
2 JETWASH 5 JASON MAGRI
3 CHARLES DANIEL 5 RONALD DALLAWAY
4 WYNMORE REVENGE 5 ROSALIE MCIVOR
5 MYKONOS MAX 5 RICHARD RILEY
6 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
7 TOTALLY MANIC 5 DENIS BERWICK
8 COOL SHAMAR 5 JEANETTE ROCHE
9 FIRST WEFFALEE 5 TONY FORBES
10 BROWN SUGAR 5 THOMAS PULLMAN

Race 4 565m 5 17.02
STEVE WHALLAND RACE IMAGES STK
1 KASSIE’S BABE 5 GARY ERNST
2 FOOL’S LEGACY 5 TONY FORBES
3 SANDY TWO TIMER 5 WARWICK KINGS
4 ATOMIK BOMB 5 SAMUEL PARRELLI
5 KNICKABOCA ROSE 5 WENDY ISON
6 JORDY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
7 JESSICA ROSE 5 ROBERT CAMPBELL
8 SMARTY JOE 5 LOUISE MCGEE

Race 5 450m 5 17.23
BLUE PAWS SPRINT SERIES HT 2
1 BRIDAL SUITE 5 GARRY SHARROCK
2 ZOAMBER 5 WARREN SLADE
3 VIVALDI ROAD 5 JASON MACKAY
4 SO SLOW 5 CRAIG FRANCIS
5 STAND UP TRACY 5 ROSALIE MCIVOR
6 KODIE’S KISS 5 GREGORY CARRAGHER
7 DYNAMIC SPIRAL 5 RUSSELL HARLAND
8 LAURIE’S DIAMOND 5 LORRAINE ATCHISON
9 FLO ABLE MAN 5 JEANETTE ROCHE
10 SPLENDID TYCOON 5 MATHEW EGGE

Race 6 450m 3/4 17.42
SKYCHANNEL.COM.AU STAKE
1 FIRST OVER 4 JOHN MUNRO
2 BABOLAT 3 GEORGE SINGLINE
3 FANGS FURY 4 WILLIAM DAVIES
4 KNICKABOCA ROB 4 WENDY ISON
5 KEY GUNS 4 BRIAN GORTON
6 BAGO RAIDER 4 KARL MILLER
7 LOCHINVAR BOSS 4 ROBERT BRANDOLINI
8 CAVALLI 4 RON BELL
9 LEIGH ONEK 4 KENNETH SUTTON

Race 7 450m 5 17.58
BLUE PAWS SPRINT SERIES HT 3
1 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
2 AMOS PUZZLE 5 RONALD DAWES
3 GIVE ME LOVE 5 LEWIS GALEA
4 YOUR ROUND 5 WILLIAM DAVIES
5 CERRUTI 5 LORRAINE ATCHISON
6 HANNAH JANE 5 SANDRA WELLS
7 MURRANJI BINDI 5 ROBERT HANCOCK
8 MAELSTROM 5 CHARMAINE ROBERTS
9 MYKONOS MISS 5 TAMARA SPINKS
10 BANANARAMA 5 ERIC CASTLE

Race 8 565m 5 18.15
TAB.COM.AU STAKE
1 RUTH KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
2 SAINTLY KISS 5 GREGORY CARRAGHER
3 WINGEN ASSASSIN 5 JOHN LAWSON
4 WHAT A GOODWIN 5 BRYAN YOUNG
5 MUNMORAH MAGIC 5 STEPHEN WHALLAND
6 ABBI TAYLAH 5 RIKKY MONCRIEFF
7 SINS SPIRIT 5 CYRIL DOOLEY
8 MOSCHINO 5 RON BELL

Race 9 400m 4/5 18.36
HOTEL’S CHALLENGE NEXT WEEK STK
1 NASI GORENG 4 JEANETTE ROCHE
2 ROSES FOR RUBY 5 RON BELL
3 KIMMY’S DIVA 5 BRUCE MACKIE
4 TRIPLE FANTASY 5 NEAL GRAY
5 CIPRIANI 4 JASON FULLGRABE
6 JAY’S FLYER 4 JOHN MARSHALL
7 ATOMIK BIRD 5 SAMUEL PARRELLI
8 FREEMAN KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
9 SNOWY KNOX 5 EMANUEL BORG
10 GOLDEN THUNDER 5 CYRIL DOOLEY

Race 10 400m 5 18.57
GBOTA GREYHOUND RACING STAKE
1 MUNDAKA 5 GARY ERNST
2 TRUE KOBBLE 5 ROSALIE MCIVOR
3 PRO MISS 5 RUSSELL HARLAND
4 BEAR KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
5 I’M ON IT 5 EDWARD KELLY
6 MACHO WYNMORE 5 ROSALIE MCIVOR
7 KELLY’S BETTY 5 WARREN SLADE
8 MASURI 5 WILLIAM BRIGHT
9 JOEY’S PUZZLE 5 LOUISE MCGEE
10 BIG SKY RULER 5 RIKKY MONCRIEFF