Sunday 10th April 2011

Greyhound Box Draw For Nowra – Sunday 10th April 2011

Race No. 1Jack Ingold Memorial Heat 102:43PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KELGANDYS VIOLET55J R Myers (Nowra Hill)
3LIL’ MISS FLEMO25522S R Fleming (Narellan Vale)
6LEGAL PAL6J R Myers (Nowra Hill)
8OKLAHOMA CITY27648D J Sanderson (Kurri Kurri)
Race No. 2Jack Ingold Memorial Heat 202:59PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GRAND GARRY34J R Myers (Nowra Hill)
2YALLAH ALEASIA86T Brown (Yallah)
3DAKODA ROSE35464R C Camilleri (Gunning)
4VALIANT MISS7644M Griffin (South Nowra)
7MISS ALSTED76663P Wood (Warilla)
Race No. 3Order Of The Amaranths Stake03:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1COUNTRY BOB43638B M Burnet (Dapto)
2EBONY GALORE58254K J Midson (Nowra)
3DIAMOND MOLLIE43774E A Trio (Nowra Hill)
4PUNK ME UP65877S Midson (Nowra Hill)
6MATT’S JEZAZZ56847C J Field (Heathcote)
7ZOOM JEZAZZ42154C J Field (Heathcote)
8CRUISANATOR56264C E Williams (Nowra Hill)
Race No. 4Jack Ingold Memorial Heat 303:34PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FOR LEO37668B R Dawes (Leppington)
4LA TALENT644P R Wood (Warilla)
5GENUINE RELTUB23W R Butler (St Georges Basin)
6RIVERBOAT SAL65328J R Myers (Nowra Hill)
7SQUID INSTRUCTOR877R Camille (Gunning)
Race No. 5Jack Ingold Memorial Heat 403:57PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

2RED REWARD23J A Davidson (Bomaderry)
4BLACK DAZZLER2347R L Tiyce (Moss Vale)
5KEL’S DREAM475J R Myers (Nowra Hill)
7RIVERBOAT BILL6J R Myers (Nowra Hill)
8ROCKY RICKY75B R Dawes (Leppington)
Race No. 6Premium Tyre Service Nowra Stak04:14PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Nowra Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FULLY LEGITIMATE83181R Matic (Canyonleigh)
2YALLAH ROGUE42224S K Parrish (Dapto)
3FLASH CAM28842S R Fleming (Narellan Vale)
4LIZ’S CONQUEST71438N Becroft (Kurrajong)
5IRONBARK REBEL21513N Becroft (Kurrajong)
6AGATHA ROSE13533D M Matic (Canyonleigh)
7JOSH’S CONQUEST27117N Becroft (Kurrajong)
8CALLAMAC ACE34357S White (Nowra Hill)
Race No. 7Shoalhaven Shuttle Sprint04:29PM (NSWtime)
Special Event event over 365 Metres at Nowra Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BIT RICH75641M S Matic (Canyonleigh)
2WANT A BISCUIT36312W A Woodham (Appin)
4MISS PRIMADONNA71187E L Robinson (Lake Illawarra)
5ALWAYS THINKIN’31375K J Midson (Nowra)
7TINYSAURUS11112N Becroft (Kurrajong)
8ROCKET RON14322J D Fisher (South Nowra)
Race No. 8Hurricane Luke @ Stud Stake04:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PETITE CONQUEST27457N Becroft (Kurrajong)
2SO CHUFFED62212C A Mackenzie (Londonderry)
3IRON MONKF5231J V Meinrath (St Helens Park)
4PALAMINO SUE76444R L Tiyce (Moss Vale)
5GOOD FOR HER55346J Polidano (Quakers Hill)
6HAVING FUN TIMES78176R W Arnold (Wingello)
7GLORY OF LOVE26734H Markou (Bargo)
8OH BAILES32663V Mcdonald (Albion Park Rl)
Race No. 9K9 Tips.com.au Stake05:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LAMBACH BELLE22111D M Matic (Canyonleigh)
2TELEPATHIC TREK44474R W Arnold (Wingello)
3YENDOR GIRL13751L J Dawes (Lurnea)
4PRINCESS JORDAN23171V Mcdonald (Albion Park Rl)
6TASMAN PRINCESS63524K J Midson (Nowra)
7FANCY INTENT13526P T Daly (Eastern Creek)
8KOOL ICON23333M J Sullivan (Bargo)
Race No. 10Oysters Galore Sth Nowra Stake05:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DYNAMIC GRAY62646G Wales (Tahmoor)
2BALD RAIDER41513J Polidano (Quakers Hill)
3DELLA87288B R Dawes (Leppington)
4HE MANN17577K J Midson (Nowra)
6CRACKER SMILE65378A J Croker (Unanderra)
7OZI PRIDE36447A R Ingold (Milton)
8LET’S DECIDE67717L Refalo (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments