Sunday 12th December 2010

Greyhound Box Draw For Nowra – Sunday 12th December 2010

Race No. 1Happy 80th Bday Ross Ivers02:18PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PYRAMID PARK38T78K Waddington (St Marys)
2DYNAMIC ENFORCER5T Caines (Wedderburn)
3LOVE THAT DRESS47K J Midson (Nowra)
4SLIPPERY GYPSYP Murray (Shoalhaven Head)
5ALWAYS THINKIN’65356R Birrell (Appin)
6HERE COMES KENNY7A J Powell (Bargo)
7RETURN OTISA J Croker (Unanderra)
8OH BAILES7V Mcdonald (Albion Park Rl)
9EYES65R W Arnold (Wingello)
10SWANEES BEST66667B M Burnet (Dapto)
Race No. 22012 Summer Pup Classic Open02:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PERFUMED HORROR46422R W Arnold (Wingello)
2DYNAMIC GRAY42145G Wales (Tahmoor)
3FRITZY’S FLYER84124P T Daly (Eastern Creek)
4AGATHA ROSE2421D M Matic (Canyonleigh)
5SULTAN SEA12G Prior (Peakhurst)
6SISTER BLISTER41282O R Makin (South Nowra)
7YENDOR GIRL22621L J Dawes (Lurnea)
8OZI PRIDE1136J D Fisher (South Nowra)
9OLAY STAR FLYER25516P R Jones (Koonawarra)
10SHE’S A TOOVEY661B Dawes (Leppington)
Race No. 3Robshots Photography Maiden02:53PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Nowra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MAKE IT ROCK4657K J Staines (Jerrawa)
2COME IN STRANGER335D M Warren (Mummel)
3ASHBY BOY34535A B Manwaring (Falls Creek)
4JAYLEE ORIGINAL47737P Goodsell (Falls Creek)
5FAST STORM22538S A Steele (Dapto)
6ROCKET SCIENCE54342K J Midson (Nowra)
7HE MANN65667K J Midson (Nowra)
8FLYING PEGGY23P Cherry (Bomaderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Betfair Blue Paws Maiden Final03:11PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $1,190 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RUN FOR IT44622T Caines (Wedderburn)
2GREPOLIS543D Sultana (Londonderry)
3CRACKER SMILE2J Aul (Tahmoor)
4INTENSE PLEASURE3A B Manwaring (Falls Creek)
5YALLAH ROGUE36551S K Parrish (Yallah)
6MISS DOUBT72524K S Waddington (St Marys)
7KU TIKI5T364C Bell (Yallah)
8COURAGEOUS LEE32731A J Powell (Bargo)
9OPONONI STARLITE67855C Bell (Yallah)
10EYES65R W Arnold (Wingello)
Race No. 5Autopro Superstore Nowra Stakes03:36PM (NSWtime)
Free For All event over 365 Metres at Nowra Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CLAIM TO FAME13153A J Powell (Bargo)
2NEIL’S TREASURE21411P R Jones (Koonawarra)
3BIT RICH31624M S Matic (Canyonleigh)
4THINK QUICK47413D W Knocker (Langwarrin)
5*** VACANT BOX ***
6SLIPPERY RAH RAH63381J J Kegg (Shoalhaven Heads)
7ROCKET RON32645J D Fisher (South Nowra)
8CRUISANATOR25535C E Williams (Nowra Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Hurricane Luke @ Stud Final04:00PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Nowra Of $1,440 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1EM’S LAD61321C E Williams (Nowra Hill)
2BLUE MARQUEE14153J Lloyd (Warilla)
3PLATINUM LOVE22421R Matic (Canyonleigh)
4FLASH CAM82511S R Fleming (Oakdale)
5ELMO WINE FISHER42242R Cattermol (Nowra)
6BELLA TAE DAWN54182R W Jackson (Hilltop)
7HUSKY RAIDA213D M Warren (Mummel)
8I’M READY1742K J Staines (Jerrawa)
9FLYING AVALON63553J Boersma (Warilla)
10OLAY ZARA73164P R Jones (Koonawarra)
Race No. 7Premium Tyre Service Nowra04:17PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Nowra Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AKABARNI ASSASIN81117S Barwick (Basin View)
2SIMBA SIMBA54575R W Arnold (Wingello)
3OLAY ZARA73164P R Jones (Koonawarra)
4WARRIGAL LAD33764J Boersma (Warilla)
5*** VACANT BOX ***
6SLIPPERY PHANTOM73245J J Kegg (Shoalhaven Heads)
7MY MATERIAL42214A J Powell (Bargo)
8MAKE IT FIRST33134K J Staines (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Brands 4 Fans Nowra Stakes04:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1OLAY JEWEL81376P R Jones (Koonawarra)
2EBONY GALORE66582K J Midson (Nowra)
3SAN JOSE51111R Matic (Canyonleigh)
4LEIGHTON GOONEY53143G Hughes (Wingello)
5DYNAMIC TEX37434V M Mcdonald (Albion Park Rail)
6JAYDAN DAWN23277R W Jackson (Hilltop)
7COUNTRY BOB75433B M Burnet (Dapto)
8CHERINA77868J Aul (Tahmoor)
9ANGELIC OSTI64726D Sultana (Londonderry)
10ROSEY KIM42458B R Dawes (Leppington)
Race No. 9Bomaderry Sheetmetal Stakes04:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RUBY DAISY214T L Bryant (Nowra)
2FULLY LEGITIMATE73123R Matic (Canyonleigh)
3WALLY SLATER87715S Arnold (Old Erowal Bay)
4FLYING AVALON63553J Boersma (Warilla)
5*** VACANT BOX ***
6QUEEN SARLAMIS57245R W Arnold (Wingello)
7COOL SAINT55766N W Ovington (Yerrinbool)
8GOOD FOR HER83284J Polidano (Quakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Douglas Transport Nowra Stakes05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MUSTARD JAR26225R White (Thirlmere)
2IONA HABIT26125R J Walker (Catherine Field)
3FAST MIRAGE13756S A Steele (Dapto)
4RED HOT RUBY62154A J Powell (Bargo)
5DELLA55351B R Dawes (Leppington)
6THICKNESS87122J Stivala (Mount Pritchard)
7BAKER’S PUZZLE83237S D Fitzgerald (New Berrima)
8BALD RAIDER52432J Polidano (Quakers Hill)
9FANCY INTENT47634P T Daly (Eastern Creek)
10BACK THERE47757B G Campbell (Toolijooa)