Saturday 16th August 2008


Race 1 530m M 13.30
POTTS PARK MAIDEN
1 CYCLONE SARAH M LOLENE BURGESS
2 CHOC SURE M DENIS RICHARDSON
3 BLACK POP M RAYMOND KOPPMAN
4 KEIRA ARIEK M RONALD ROBERTS
5 JEALOUS PARTNER M MATHEW WOTTON
6 MISS MEANDER M GARY SADLER
7 OUTBACK ETHICS M DAVID SMITH
8 TWO MORE PLEASE M UNAVAILABLE
9 TWILIGHT BOY M ZADIA SMITH
10 DOWNUNDER HAYLEY M DAVID MASON

Race 2 440m M 13.48
BANKSTOWN CREDIT UNION MAIDEN
1 STARBURST LILLY M STUART BARRON
2 SWAN LAND M KENNETH FRASER
3 MEANER M SYMON ROBERTS
4 WILLINGLY M SHANE HANNAH
5 MIDNIGHT STRYKER M HAGOB TATIAN
6 LEXI ROSE M FAY SARLAMIS
7 HISTORICAL KIWI M KENNETH MARKHAM
8 WALKABOUT AL M DAVID MCGRATH
9 CAWBOURNE BOTROS M STUART DICKINSON
10 COME ON MAX M G. STERNBERG

Race 3 303m M 14.06
BANKSTOWN CITY COUNCIL MAIDEN
1 CRYSTAL MISS M JOHANNES VANDERBURG
2 BIG SLICK ARIEK M RONALD ROBERTS
3 OCTOBER DREAM M KENNETH MARKHAM
4 MISS TWO BLUES M ANTHONY SPENCE
5 THANKS KIMMY M JOHN MOORE
6 DARB’S WAY M MATHEW WOTTON
7 LIAM’S BOY M DAVID MCGRATH
8 ELITE EBONY M VICTOR OSBORN
9 DERE AND DEN M KEN WARD
10 HIGH FIVE FLYER M BRUCE MCINNES

Race 4 303m 5 14.24
REVESBY WORKERS CLUB STAKE
1 MY DAD’S BALD 5 SYMON ROBERTS
2 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS
3 SURF ABANDON 5 UNAVAILABLE
4 BEEFER 5 LEONARD POLIDANO
5 BOMBO 5 DAVID MCGRATH
6 BLING BLING BABY 5 UNAVAILABLE
7 BLACK FIRE LADY 5 RICHARD JONES
8 JET POWER 5 WARREN BOLWELL
9 ROSY O’GRADY 5 J.ANTONELLI
10 LU LU PIXIE 5 RALPH SMITH

Race 5 303m 4/5 14.42
GREYHOUND SOCIAL CLUB STAKE
1 NITRO BLUEY 4 JOHN REASON
2 LOST MY WAY 5 BRUCE CARR
3 YELLOW PAIGE’S 4 GREG PRIOR
4 HARD TO BEAR 4 ROBERT GENTLES
5 SPOTTY RULZ 5 JOHN GRECH JNR
6 KEEASH BELLE 5 JOHN SULLIVAN
7 KAYLEE BOY 5 ERIC SPARKS
8 MALAHANG 5 UNAVAILABLE
9 PLATINUM EDITION 5 SAM AQUILINA
10 LOLLY MOLLY 5 LENNY POLIDANO

Race 6 440m 5 15.00
BLUE PAWS STAKE
1 LARAPPIN STORM 5 GARY ADAMS
2 HAPPILEE QUOTED 5 PHILLIP CINI
3 TWILIGHT GLOW 5 ZADIA SMITH
4 APPLE CROSS 5 WARREN BOLWELL
5 CAWBOURNE BESS 5 STUART DICKINSON
6 WHERE’S HEROS 5 BARRY RICCIO
7 WINYARRA STORM 5 ROBERT GENTLES
8 GLENDALE BARKLY 5 DEBBIE WHITE
9 PREMIER ONE 5 PAUL BETAR
10 BELONG TO JACK 5 JOHN ALDOUS

Race 7 530m 5 15.18
BIT CHILI STAKE
1 LAGOON MISS 5 JAMES NEWHAM
2 MR. COLANTONIO 5 UNAVAILABLE
3 SHE DEVIL 5 GARY SADLER
4 QUASIMO ROSE 5 COLIN FURNER
5 TEDDY’S DOLL 5 BRUCE WILLARD
6 AWESOME ARIEL 5 ANTHONY MESSINA
7 BEV’S ENFORCER 5 LOLENE BURGESS
8 REMOVED 5 EDWARD SALMON
9 TADMORE MADDY 5 TOM ASTBURY
10 BIG TIP 5 UNAVAILABLE

Race 8 530m 4/5 15.36
SAM CAUCHI APPRECIATION STAKE
1 MY LITTLE DIVA 4 LOLENE BURGESS
2 CONDALEEZA 5 ALFRED AGIUS
3 MY ENFORCER 4 PETER MANTACH
4 KASHKOW LOTTO 4 GARRY ERWIN
5 BETTY BOMBSHELL 5 SIMON MA
6 SMALLVILLE 4 PHILLIP CINI
7 JET BLACK HAVOC 5 MATHEW WOTTON
8 BOW COLLISION 5 UNAVAILABLE
9 NOAH’S MARK 5 BRUCE MCINNES
10 QUOTA OF ALE 5 NOEL WRIGHT

Race 9 440m 3/4 15.54
GOLDSTAR MUZZLES STAKE
1 CHRISTOS 4 ROBERT GENTLES
2 GAZSHA 4 GARY ADAMS
3 BIRKEN ED 3 GEOFFREY GREVILLE
4 EBONY BRIN 3 HAROLD HUGHES
5 NOAH’S SHOT 4 UNAVAILABLE
6 ALL SPICY 4 DAVID MCGRATH
7 ICY CONQUEST 4 ALFRED CHIRCOP
8 KIM’S DINGO 3 GEOFFREY GREVILLE

Race 10 440m 5 16.12
GRNSW STAKE
1 MICKY’S GIRL 5 UNAVAILABLE
2 RICKY BOBBY 5 ANTHONY MESSINA
3 RAGING DOLLAR 5 FRANK SANOTTI
4 EARLY SECRET 5 JANEL ERWIN
5 WILLIE BE QUIET 5 SHANE HANNAH
6 JESSAD 5 DAVID MCGRATH
7 LEG STUMP 5 UNAVAILABLE
8 FINE ACHIEVER 5 DANIEL PICKERING
9 BROOKE’S GAL 5 PETER MANTACH
10 MAD THUNDER 5 PETER FALAS