Friday 25th April 2008


Race 1 535m MX 19.17
ANZAC SPIRIT MIXED FINAL
1 HAY’S LUCK M RONALD BARBER
2 ROSCOE THE GUN M BRETT TURNER
3 DEADLY CATCH M CHRISTINE PROCTOR
4 DENIRO BALE 5 BRENDAN WHEELER
5 LUCKY FIND M WALTER LUTIGER
6 RIG’S MEMORY M MARK ARNCLIFFE
7 SHE’S A STRYKER M MICHAEL LEE
8 MANANGA PRINCE 5 ROBERT BULMAN
9 HILDA’S SMILE M MARIO ABELA
10 THUNDEREEN M WALTER LUTIGER

Race 2 535m 5 19.40
CCC CANTERBURY INOX STK
1 MURIEL’S BOSS 5 WILLIAM EVANS
2 DREAM ROMINA 5 WAYNE HOGAN
3 COREY’S ME MATE 5 JONATHON MCALISTER
4 ACE ZACE 5 KRISTY SULTANA
5 WAGER 5 RITA NICOLAOU
6 FRENZY 5 RITA NICOLAOU
7 NOAH’S SHOT 5 MARK KNOWLES
8 OMINOUS REIGN 5 DIANNE DUNCAN
9 LONESOME LEADER 5 BARBARA CHENEY
10 TAGALONG 5 TOM ASTBURY

Race 3 535m 5 19.58
CCC CANTERBURY BASELAYER STK
1 SHE’S A MELODY 5 DOMENIC TRAINO
2 JELIGNITE JOE 5 HERBERT KOBERLER
3 QUIN SHARA 5 FRED XUEREB
4 MUZZLE MUZZLE 5 JONATHON MCALISTER
5 AWESOME DARE 5 PAULINE MORAN
6 HYPNOTIC FLO 5 KENNETH BURNETT
7 BETTER WILD 5 RONALD BARBER
8 JUNIOR CRUISER 5 ROBERT AQUILINA
9 LONESOME LEADER 5 BARBARA CHENEY
10 TAGALONG 5 TOM ASTBURY

Race 4 535m M 20.17
SUNDAY CHARITY DAY JUNE 8TH HT 1
1 CYPRUS SHORE M ANDREW COSTI
2 MISS PANAMA M RICHARD DEAN
3 GRACIE GUNSHOT M MICHAEL LEE
4 ASHBY JEWEL M ALLAN MANWARING
5 SENT BEST M JAMIE SAUNDERS
6 NIKITA EXPRESS M PAULINE MORAN
7 BUBBA LOUIE M MARK ARNCLIFFE
8 MAD THUNDER M WALTER LUTIGER
9 ARIANNA PORTA M ANTHONY PAGANO
10 SOBER ASSASSIN M JAMES WHITICKER

Race 5 717m 4/5 20.40
JOHN VARLEY MEMORIAL
1 SEA ASSASSIN 5 NATALE VENUTO
2 GALAXY DIAMOND 5 STEPHEN FRANCIS
3 LYN’S ELEGANCE 5 TOM ASTBURY
4 OTTI KEEPING 4 CHRISTINE PROCTOR
5 SUPER MELLOW 5 DOUGLAS MOXEY
6 ISA HAZY 4 YVONNE HARRIS
7 WESTERN LAND 5 FRANK HARDMAN
8 DISCO GIRL 4 BRETT TURNER

Race 6 535m 4/5 20.58
ELWIN HOLMES MEMORIAL
1 TIGGERLONG GO 4 MARGARET KEYS
2 BETTER OFFSET 5 JUDITH FISHER
3 TATTS AND JACK 4 LISA CURLE
4 SHEOAK KRISTY 4 GEORGE CAFFYN
5 GLEN ABBEY RED 5 BEVERLEY CAFFYN
6 LONELY LIVING 4 DOMENIC TRAINO
7 TOTAL CLASS 5 PAULINE MORAN
8 GOTTA BE BURNS 4 MATTHEW BRUNKER
9 TAGALONG 5 TOM ASTBURY
10 LONESOME LEADER 5 BARBARA CHENEY

Race 7 535m 5 21.17
ANZAC DAY REMEMBRANCE STK
1 TOTAL DIAMOND 5 NICOLE MORAN
2 DRIFTING 5 BARRY RICCIO
3 WHO DID IT 5 JOHN WEBSTER
4 RABRACS 5 WAYNE VANDERBURG
5 NIFTY NIKKI 5 JAMES WHITICKER
6 LUCAS MAXIMUM 5 JOHN WEBSTER
7 HARRY MACCOOL 5 BARBARA CHENEY
8 GO MIGHTY MOUSE 5 NORM BECROFT
9 TAGALONG 5 TOM ASTBURY
10 LONESOME LEADER 5 BARBARA CHENEY

Race 8 618m 4/5 21.40
WENTY LEAGUES CLUB TROPHY
1 KING TATTS 5 LISA CURLE
2 MAGIC FELLA 5 RICHARD MUSCAT
3 WAZZA BARGAIN 4 MARK ARNCLIFFE
4 MY LITTLE DIVA 5 LOLENE BURGESS
5 SPARKLING SPEAR 5 ROBERT SHEPHERD
6 HAZY LUCK 5 YVONNE HARRIS
7 BLACK BOLTER 5 JOHN RYLANDS
8 BREEZE IT IN 5 MARK ARNCLIFFE
9 WILD INFERNO 5 SYDNEY SWAIN
10 TAGALONG 5 TOM ASTBURY

Race 9 535m M 22.00
SUNDAY CHARITY DAY JUNE 8TH HT 2
1 PACE ATTACK M STEVEN WESTMAN
2 FOGGART’S WALK M MICHAEL TYSZYK
3 TIME SERVED M JONATHON MCALISTER
4 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
5 ROSY SENORITA M JOANNE BROWN
6 BETSEY BARETTA M TOM ASTBURY
7 REACHER M PAULINE MORAN
8 MEREDITH GREY M RICHARD DEAN
9 LETHAL MCCOOL M BARBARA CHENEY
10 DARK THUNDER M WALTER LUTIGER

Race 10 400m 4/5 22.17
LEST WE FORGET STAKE
1 BORN TO STRYKE 5 ANTHONY PAGANO
2 BREEZE ON BY 5 MICHAEL LEE
3 MICHELIN STAR 5 PETER LAGOGIANE
4 TWO THOU MICKEY 4 JOHN WEBSTER
5 RYDER’S CHOICE 5 THEODORUS VANDERBURG
6 LITTLE MISS LULU 5 JOANNE ZAMMIT
7 CHAOS 5 ANDREW MATHIAS
8 GLEN ABBEY JIM 5 GEORGE CAFFYN
9 MADDISON CENTRAL 5 NICOLE MORAN
10 WILD NERO 5 ANDREA SPINELLO