Monday 28th April 2008


Race 1 535m MX 16.32
BLUE PAWS MIXED FINAL
1 TINNER ZEFFLENYH M MARIO PAVLIN
2 IRREPLACEABLE 5 MAJELLA FERGUSON
3 ROSCOE THE GUN M BRETT TURNER
4 KISSY SUZUKI M DEAN JONES
5 SMASHING AMY 5 MAJELLA FERGUSON
6 OTHERS QUOTED M JOHN MOONEY
7 PACE ATTACK M STEVEN WESTMAN
8 LONE TEAR M NICOLE MORAN
9 EMMA BITES M VINCENT BENNETT
10 SHE’S A STRYKER M MICHAEL LEE

Race 2 535m 4/5 16.52
BIG DADDY COOL @ STUD NOV HT 1
1 SPOOKY 5 NEIL STAINES
2 IN MY DAYS 5 PAUL BIGENI
3 TOP DROP 5 JOHN BRAIN
4 NIFTY NIKKI 5 JAMES WHITICKER
5 ACE SABATINI 4 TRACEY HURST
6 CAN GO FAST 5 KEITH WILTON
7 MISS PERCEPTION 5 SHANNON KIRBY
8 ABOUNDING 5 BARRY ELMS
9 BOOMSTICK 5 PAULINE MORAN
10 IBROX WHISPER 5 WILLIAM DANCE

Race 3 400m 5 17.12
DROOPYS MARCO @ STUD STAKE
1 TUNACO 5 SHANE POOLEY
2 ONE EYE OPEN 5 LEONARD POLIDANO
3 MOST RELIABLE 5 BARRY ELMS
4 WIZARD KEEPING 5 PAUL BOYD
5 MEDWAY REVENGE 5 JOANNE ZAMMIT
6 ACHILLES REIGN 5 MATTHEW BRUNKER
7 LIME FANTASY 5 ROY WHITE
8 BERT’S THUNDER 5 WALTER LUTIGER
9 MISS FIESTA 5 ANDREW DRAPIEWSKI
10 CHEEKY GIRL 5 PETER MASSA

Race 4 535m M 17.30
ADDIS BOY @ STUD HT 1
1 HENRY WINKLE M BARBARA CHENEY
2 HAY’S LUCK M RONALD BARBER
3 GEM’S MAGIC M BRUCE CAMPTON
4 BOLTING BREE M BARBARA CHENEY
5 GRACIE GUNSHOT M MICHAEL LEE
6 HILDA’S SMILE M MARIO ABELA
7 BELDON SILVER M PAUL BOYD
8 DARK THUNDER M WALTER LUTIGER

Race 5 535m 4/5 17.45
BIG DADDY COOL @ STUD NOV HT 2
1 ALBERT KHARN 5 DENIS HAMPSON
2 LITTLE MISS LULU 5 JOANNE ZAMMIT
3 LITTLE HELPER 5 KIM HYDE
4 ST. POPPA WALLY 5 NEIL STAINES
5 KEN IVALOAN 4 GLEN CULBERT
6 RECKLESS BANKER 5 JODIE GOOCH
7 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON
8 TUSKEGEE 5 BRETT LAZZARINI
9 IVANOVIC 5 TRACEY HURST
10 IBROX DREAMER 5 WILLIAM DANCE

Race 6 618m 4/5 18.05
ELITE STATE @ STUD NOVICE FINAL
1 NAVADA SUNRISE 4 TRACEY BRUCE
2 SILVER SHIRAZ 5 JOHN FLEMING
3 SHEARWATER GIRL 5 BRENT RYAN
4 MISSES CHOICE 5 BRETT TURNER
5 MICK TANGA 4 CAROLYN REINKE
6 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
7 SNOW STRYKER 5 LESLIE FLETCHER
8 CARRIBEAN WAVE 5 CHRIS ARLETOS
9 AWESOME LIBBY 5 JOHN RUDD
10 DREAM ROMINA 5 WAYNE HOGAN

Race 7 618m 5 18.25
BIT CHILI @ STUD STAKE
1 REBKEL 5 STEPHEN KUTNJAK
2 HOME FOR LIFE 5 TRACEY LEECE
3 BIG BOY MARIAH 5 MATTHEW GODDEN
4 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY
5 CRASH MAGOO 5 DEBBIE WHITE
6 KUMTA RUMBA 5 WALTER LUTIGER
7 DREAM ROMINA 5 WAYNE HOGAN
8 NIMBLE ROCK 5 JOSEPH AGIUS

Race 8 535m 4/5 18.40
CHARITY SUNDAY JUNE 8TH STAKE
1 MY HONOUR 5 SHANNON KIRBY
2 DANCE ONA DIME 4 LEE CODD
3 DEAKSEY 5 TROY SUNDSTROM
4 LIKE A STAR 5 WILLIAM DANCE
5 ARKUS BARKUS 5 JODIE GOOCH
6 ELITE ENFORCER 5 VICTOR HOKIN
7 AWESOME MARIAH 5 MATTHEW GODDEN
8 MODERN CHARIOT 5 STEVEN WESTMAN
9 CHASIM BELLA 5 DONALD BETHEL
10 QUINLAN’S RUN 5 WALTER LUTIGER

Race 9 535m M 19.00
TAB.COM.AU HT 2
1 SOBER ASSASSIN M JAMES WHITICKER
2 DILLIGENT M DAVID BETTS
3 BOND VOYAGE M LEANNE BARNES
4 THUNDEREEN M WALTER LUTIGER
5 DOOM SIDE M LEONARD POLIDANO
6 SHE’S A STRYKER M MICHAEL LEE
7 SHY GAL M HERBERT KOBERLER
8 CAMELOT KATE M BARBARA CHENEY

Race 10 400m 4/5 19.21
DINKYDIWEBDESIGN.COM.AU STK
1 LADY CHEVIOT 5 ROY WHITE
2 WILD NERO 5 ANDREA SPINELLO
3 RAIN KING 4 ANDREW MATHIAS
4 GOLD STATED 5 GREGORY LYE
5 ALERT STATE 5 JOANNE ZAMMIT
6 ARCHIE KANE 5 GEOFFREY GREVILLE
7 MADDISON CENTRAL 5 NICOLE MORAN
8 WATTA CASE 5 MARGARET GREER
9 IRISH DAPPER 5 ANDREW DRAPIEWSKI
10 SINS COMET 5 JUBAL BEADMAN