Saturday 31st December 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 31st December 2011

Race No. 1Castlewood Kitchens Maiden Ht 106:57PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PLASTIC CACTUS3FSHG D Adams (Bossley Park)
2DARIEN BALE638FSHS M Evans (The Oaks)
3SINRAP TIGER6FSHL P Polidano (Berkshire Park)
4OUR SERENADE34FSTDB J Caffyn (Berkshire Park)
5MISS IN COMMAND565FSHL G Barnes (Mulgoa)
6EL SUTRO576FSHC M Proctor (Londonderry)
7NEARLY FULL35558FSHG K Cullen (St Clair)
8MYSTIC MARCH76337NBTM T Yates (March)
9MISTY HABANA86FSHN R Auld (Glendenning)
Race No. 2World 4 Pets (1-3) Heat 107:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CONROY’S BOY2771831.45J Zammit (Londonderry)
2TEMPEST SHIRAZ22715FSHC Gatt (Catherine Field)
3TO THE SIDE81433FSHR T Mcdonald ()
4GREYSYND RAIDER63645NBTL Mcfarlane (Jerrawa)
5MEDOUSA63757NBTF Sarlamis (Kemps Creek)
6PRINCE CHARM57652FSHA P Lauric (Balgownie)
7NANNY FITZ52535FSHL G Barnes (Mulgoa)
8SPIRAL JILL6451231.36R Smith (Shanes Park)
9BIG POND55F86FSHP N Betar (Plumpton)
10LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
Race No. 3Redden (1-3) Heat 207:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SQUIZ44867NBTS Lewis (Leppington)
2C’MON CINDY53551FSHT J Halligan (Wallsend)
3KELLYMIRE54568NBTR J Gentles (Windsor)
4UNO BRUZ31FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
5KNOCKA BACK47576NBTP Cini (Londonderry)
6THINGS CHANGE57876NBTJ F Callaughan (Luddenham)
7HEART OF MILLY67625FSHM Player (Tahmoor)
8LITTLE PRETENDER326F4FSHW A Mcdonald (Springside)
9LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
10BIG POND55F86FSHP N Betar (Plumpton)
Race No. 4Castlewood Kitchens Maiden Ht 207:57PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT RESPONSE65244NBTW Hayes (Dundas)
2JUKEBOX78456FSHM Player (Tahmoor)
3SWEET IMAGE57335NBTS Simonetta (Orchard Hills)
4WATTO LOTTO3NBTJ F Callaughan (Luddenham)
5ROWDY RISK7FSTDG J Caffyn (Berkshire Park)
6ELITE GAMBLEFSHD P Barnes (Cudal)
7COLLOSTIME66NBTG D Izzard (Londonderry)
8JACKPOT GEORGE64FSHP Cini (Londonderry)
9MISTY HABANA86FSHN R Auld (Glendenning)
Race No. 5Manago Tiles (1-3) Heat 308:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COME TO RIO63418NBTS Nikolakopoulos (Parramatta)
2WINTER BOTTOM73477NBTR J Gentles (Windsor)
3JUNIOR TINY TOT3263430.91J Callaughan (Luddenham)
4WOOLGOOLGA DANI64133FSHJ R Keller (Cambridge Park)
5HELLO MAL32476FSHR T Mcdonald (Cowra)
6SHINNING BELLE53611NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
7CHOCOLATE STAINF1857FSHF Sarlamis (Kemps Creek)
8WALICKY2336731.04G D Izzard (Londonderry)
9BIG POND55F86FSHP N Betar (Plumpton)
10LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
Race No. 6Steeline Riverstone (1-3) Heat 408:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHEMICAL STORM8418831.18M P Arncliffe (Castlereagh)
2DOSSY’S TIGER71654FSHL P Polidano (Berkshire Park)
3EVANDROS44524FSTDF Sarlamis (Kemps Creek)
4FRUITY SHIRAZ8712130.81C K Chappelow (Sylvania)
5RHINO SPECIAL2533531.02D Duncan (Manildra)
6PRIMAL SPIRIT47553FSHM Cope (Lidsdale)
7GREYSYND ROCK35574NBTL Mcfarlane (Jerrawa)
8PEPE’S BELLE5185531.04J R Keller (Cambridge Park)
9BIG POND55F86FSHP N Betar (Plumpton)
10LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
Race No. 7 Funerals (1-3) Heat 509:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RED SOVEREIGN4441FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
2DARLING AVA36234NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
3SAMMY DIZZLE17667FSHR T Mcdonald (Cowra)
4FLYING LASSIE1FSHJ F Callaughan (Luddenham)
5SWIP NITRO15122NBTL P Polidano (Berkshire Park)
6TADMORE LYN7527631.03R G Thomas (Glossodia)
7LAGOON RAXY2847431.31R J Webster (Cawdor)
8HEAD GAMES46142FSTDK L Blythe (Glossodia)
9LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
10BIG POND55F86FSHP N Betar (Plumpton)
Race No. 8A1k9 Boarding Kennels Stakes09:19PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHAOS AROUND ME15325FSHM Player (Tahmoor)
2NAVIGATING57285FSHM Player (Tahmoor)
3TEARS FOR MUM11384NBTP J Dennis (Mount Druitt)
4MIDNIGHT DREAMER11712FSHD R Pringle (Clergate)
5COOL FUSION1522123.10K M Mcdonald (Springside)
6ATLANTIC QUEEN7156222.55P M Schofield (Berkshire Park)
7VINTAGE DUDE31425NBTG L Rogers (St Marys)
8JIMMY BAMBOO1483322.76P M Schofield (Berkshire Park)
9HENAIM56475NBTD Lane (Toongabbie)
10ZUKO FIREBENDER78848NBTD P Farrugia (Riverstone)
Race No. 9Dinky Di Web Design Stakes09:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S SHUFFLING11FSHM T Yates (March)
2SMART ACHIEVER21555FSHJ A Higgins (Currans Hill)
3SUZIE’S BIG BOY41874NBTL P Polidano (Berkshire Park)
4BELLA LANA3182522.89W Mcdonald (Springside)
5SIR OSTI44264FSTDE Choras (Concord)
6WESTERN CAPE28261NBTS Nikolakopoulos (Parramatta)
7JUST CRUISE OZ71245NBTR E Strang (Hornsby Heights)
8JUDDA’S MEMORY13547FSTDM J Wotton (Kemps Creek)
9KIKEM SHIRAZ78731FSHG L Hobbs (Fairfield)
10MOVING SHADOW84436FSHR B Lee (Oxley Park)
Race No. 10Happy New Year From Richmond09:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COLONEL’S CHOICE22263FSHC Gatt (Catherine Field)
2WOUND UP77166NBTJ Muscat (Rouse Hill)
3OZ FORCE36316NBTR E Strang (Hornsby Heights)
4RESERVOIR SECRET33213NBTP J Barnes (Portland)
5DIAMOND RYAN2418222.93M E Green (Dargan)
6SERGEANT’S MISS43714FSHJ R Keller (Cambridge Park)
7SEVEN NOVICE1FSHD J Taylor (Riverstone)
8CHIEF PEDRO72245NBTS E Crompton (Casula)
9SWEET EMMY LOU15647FSTDR J Gentles (Windsor)
10PEEKABOO HA HA53758NBTL G Barnes (Mulgoa)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments