Friday 27th November 2009


1 – GBOTA MAIDEN STAKE MAID 311M 7.15 P.M.
1 FRANCISTIC – M NIELE
2 FOOL’S TOMBOY – DONNA WIDDOWS
3 SWANKY KATH – DONNA WIDDOWS
4 HEZA CRICKETER – D PETERSEN
5 DYNA RIGDEN – SEAN BANNERMAN
6 LINIMENT – L ANNETT
7 RAVEN TIG – KEITH DERRICK
8 PEDRO VELOCE – ALAN MAHER

2 – LIFE STYLE PETS & PRODUCE HT1 MAID 457M 7.30 P.M.
1 JENMAR DICE – GARY HYLAND
2 DALGAZ LUCY – GARRY PARSONS
3 V A C A N T
4 MISS PEABO – D PETERSEN
5 LIQUORICE – L ANNETT
6 V A C A N T
7 DALGAZ BOB – DALE ASHTON
8 NAKASE STORM – MATTHEW MILLER

3 – LIFE STYLE PET 7 PRODUCE HT 2 MAID 457M 7.45 P.M.
1 SCARBOROUGH – NOLA RICHARDS
2 DALGAZ CHELSEA – DALE ASHTON
3 V A C A N T
4 REBEL INSTINCT – D PETERSEN
5 PLAYFUL GEM – DAVID THOMPSON
6 V A C A N T
7 LAURIE’S HAZE – CHERRYL BRADLEY
8 LITTLE BLUE JACK – L ANNETTT

4 – AG N VET STAKES MX 311M 8.00 P.M.
1 GLENDALE PIRATE – GLENN SCHWENCKE
2 FLASHBACK FALLS – LOIS WOODS
3 GRAND WAY – M NIELE
4 GUBBA’S REWARD – JAMES MCKECHNIE
5 STYLISH CHAMP – GRAHAM BROWN
6 ELLA FELLA TELLA – JASON CAMERON
7 GREENSTONE FRITZ – WILLIAM SCHWENCKE
8 BEATRICE MAY – GARRY HARDING
9 CRAZY WINGS – A FAHEY
10 HARDEN UP SAM – ALLAN MAHER

5 – CRUTCHERS SUPA IGA STAKES 4/5 Gd 457M 8.15 P.M.
1 PARRYDISE DANA – SCOTT PARRY
2 FOGGART’S WALK – KEITH DERRICK
3 TIGGERLONG NESS – GARRY ANESBURY
4 BARRYLEX – LOIS WOODS
5 PORT MALARNEY – PETER WARD
6 DYNAMITE ADO – MATTHEW ADAMS
7 GANDHI’S HEART – NATHAN TOMS
8 DALGAZ DENNIS – GARRY PARSONS
9 GLENDALE WASTREL – D PETERSEN
10 REMEMBER GANDHI – NATHAN TOMS

6 – MAX DERRICK STAKES 5 Gd 457M 8.30 P.M.
1 MAJOR MYSTERY – DAVID THOMPSON
2 SHE’S A SUNLIT – PETER FRENCH
3 BULL BAR MAUDE – L ANNETT
4 SAFE SURF – BENJAMIN TALBOT
5 URANA BANDIT – GLENN SCHWENCKE
6 LAURIE’S BLUE – CHERRYL BRADLEY
7 DYNA TASHA – MARGARET BANNERMAN
8 CROW’S DELIGHT – GARRY HARDING
9 LINSAY ALLEN – MARGARET BANNERMAN
10 PATRICK LANE – SEAN BANNERMAN

7 – CORNFORDS STAKES 4 Gd 311M 8.45 P.M.
1 MINK ADAMS – TREVOR COOK
2 YOU SAID BOLT – NATHAN TOMS
3 SWANKY BEAR – DONNA WIDDOWS
4 BUSTER BOB – M NIELE
5 KID SULLIVAN – GARRY HARDING
6 AYE OH KAY – NATHAN TOMS
7 SWANKY PUMPKIN – DONNA WIDDOWS
8 MARUNGI’S WORLD – PATRICK MCCORMICK

8 – WORKERS STAKES 5 Gd 311M 9.00 P.M.
1 MARLEY LANE – MARGARET BANNERMAN
2 EXOTIC LANE – KENNETH RICHARDS
3 ROYAL ADO – TREVOR COOK
4 WALKABOUT JILL – JASON CAMERON
5 SWANKY SUZIE – DONNA WIDDOWS
6 BEIN’ CANNY – GARRY HARDING
7 ALIBOND – LORRAINE THACKER
8 FREDLY – M NIELE
9 TRAIN OF PAIN – TREVOR COOK
10 PHANTOM ONE – GARY HYLAND

9 – VOLUNTEERS STAKES 4/5 Gd 311M 9.15 P.M.
1 HE WHO NOSE – COLIN THACKER
2 STYLISH BEEN – GRAHAM BROWN
3 MAJOR MIRAGE – MATTHEW ADAMS
4 INNER TRADING – M NIELE
5 WIZARD KEEPING – GREGORY BULMAN
6 SWANKY NATALIE – DONNA WIDDOWS
7 TAMBO TIGER – C NEWMAN
8 SHOO FLY SHOO – D PETERSEN

10 – BLUE PAWS FINAL 5 Gd 311M 9.30 P.M.
1 COOL JESS – BRETT MCKENZIE
2 MILLY’S SURPRISE – BENJAMIN TALBOT
3 POTENZA FURY – CLAYTON BUTLER
4 MISS LIMBO – M NIELE
5 FULLY ARMED – LYN WHITE
6 MISS MILLIE MAC – GARRY ANESBURY
7 SUNLIT LEO – PETER FRENCH
8 STARKASE COMET – MATTHEW MILLER
9 ERAKOR – GREGORY BULMAN
10 GREENSTONE PETE – WILLIAM SCHWENCKE

11 – TEMORA SHIRE COUNCIL STAKES 5 Gd 311M 9.45 P.M.
1 SUNLIT ROAD – PETER FRENCH
2 BUDDHA LEFT GOAL – BENJAMIN TALBOT
3 DYNA MIRANDA – MARGARET BANNERMAN
4 CHICK HICKS – ALICIA THOMPSON
5 SWANKY BEE – DONNA WIDDOWS
6 WILD SAFLISA – ALLAN MAHER
7 PYRAMID HILTON – D PETERSEN
8 SHADY GOLD LARA – SHEREE CAMERON
9 TURTON ROAD – A FAHEY
10 SWANKY ANNIE – DONNA WIDDOWS