Satuday 1st March 2008


Race 1 311m MX 19.25
GBOTA MIXED STAKES
1 PUSSYCAT DOLL 5 N RICHARDS
2 ROSACKY REBEL M TERRENCE KEMP
3 RAWSON M CHRISTOPHER WHITEMAN
4 MIKADO LANE M SEAN BANNERMAN
5 MISS GRAND SLAM 5 MICHAEL DEHLSEN
6 MISS INC M MERVYN PINNEY
7 ALI BROOKER 5 A FAHEY
8 DOLLY LEWIS 5 TERRENCE KEMP

Race 2 457m 5 19.45
M C DERRICK STAKE
1 COLLEGE FASHION 5 MAX BILSON
2 DALGAZ DENNIS 5 GARRY PARSONS
3 MACK STAR 5 KYLIE MCDONALD
4 DREAMLINE BOY 5 Unavailable
5 Vacant
6 DEE BELLE 5 MERVYN PINNEY
7 OVERFLOW DREAM 5 RONALD HUPPATZ
8 MARATHON GIRL 5 ANTHONY MCDONALD

Race 3 457m NG 20.00
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE H1
1 WHERE’S BUNDY 2 UNAVAILABLE
2 TOP PICK 4 LESLIE MITCHELL
3 RUDKEE 2 RONALD HUPPATZ
4 JILL’S REVENGE 2 Unavailable
5 Vacant
6 RAINBOW CAKE 4 DAVID COX
7 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
8 THIRTY BUCKS 3 MATTHEW MILLER

Race 4 311m 5 20.15
T D PET SUPPLIES
1 GUNNA MICK 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
2 BILLY BEE JAY 5 SIDNEY FOOTE
3 STONE THE CROWS 5 GARRY HARDING
4 SAMBA LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 LISA’S REVENGE 5 REX COOK
6 ELITE JESS 5 JOHN BELL
7 SUNLIT JODES 5 JULIE FRENCH
8 PANFURS 5 ADAM DEHLSEN

Race 5 457m NG 20.30
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE H2
1 YOUTAR REVENGE 2 JASON FORMOSA (VIC)
2 NAVAHO LANE 4 MARGARET BANNERMAN
3 PINGA 3 ALAN HARPER
4 DAPHANEY 5 GARY MITCHELL
5 SWEET MOVER 3 VALETTA MCDONALD
6 ELIZA’S CHOICE 5 DAVID COX
7 CONNI’S PRIZE 5 DARREN PETERSEN
8 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE

Race 6 570m MX 20.45
AG-N-VET STAKE
1 ORKO’S MAGIC 5 CHRISTOPHER GLASCOTT
2 CRASH HOT M SIDNEY FOOTE
3 SCARLET LANE M SEAN BANNERMAN
4 MAID OF LIFE M GARY SMITH
5 TIRRANNA BLUE M REX COOK
6 MOULDY CAKE 5 DAVID COX
7 WALTZING WILLOW 5 LORRAINE ROY
8 GOOD ASSASSIN 5 MERVYN PINNEY
9 DUCHESS LANE M MARGARET BANNERMAN

Race 7 457m NG 21.00
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE H3
1 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
2 THUNDER NUTS 4 GARRY HARDING
3 BUSTA MUGGLETON 1 Unavailable
4 MASTER IZMIR 1 GREGG MILLS
5 Vacant
6 BELIEVE YOU ME 4 RODERICK GARTHWAITE
7 ALWAYS LETHAL 4 WESLEY MCDONALD
8 GARY’S PROMISE 4 CAROL WILSON

Race 8 311m BEST 21.15
MOLLY HARMER B16 HEAT 1
1 COURIDJAH LASS 4 MERVYN PINNEY
2 OSTI’S PEARL 2 EDWIN DOSS
3 ROSACKY JAG 5 DARREN PETERSEN
4 ASCANIA 4 VALETTA MCDONALD
5 SIDDONS LEE 4 GRAHAM DIXON
6 COMFORTABLY NUMB 4 JASON WILSON
7 TOKEN ZEPHYR 5 LOIS WOODS
8 ONE BANQUET 1 NOEL BATINICH

Race 9 457m NG 21.30
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE H4
1 OSTI’S TREASURE 4 LYN WHITE
2 DEE PRINCE 5 GARRY HARDING
3 LITTLE PEABO 3 DARREN PETERSEN
4 ITZA PEARLER 4 RODNEY MCDONALD
5 BUSTA MOSS 4 STEPHEN TURNER
6 CLASSICAL OSTI 4 EDWIN DOSS
7 BURMA LAD 4 JULIE FRENCH
8 GARY’S STORM 3 CAROL WILSON

Race 10 457m 5 21.45
MILLERS TROPHY STAKES
1 DE CORER 5 TERRENCE KEMP
2 LITTLE MISS MOSS 5 RODNEY MCDONALD
3 LAYLAH’S LAW 5 RODNEY MCDONALD
4 GO GADGET 5 BENJAMIN GLASCOTT
5 Vacant
6 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
7 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
8 BARRYLEX 5 LOIS WOODS

Race 11 457m NG 22.00
GBOTA/GRNSW COUNTRY CHALLENGE H5
1 SISTER TRILOGY 1 TANIA CAHILL
2 MONTANA BELLE 4 GREGORY BOARD
3 OSTI’S FORCE 3 LYN WHITE
4 NOT CHEAP 2 LESLIE MITCHELL
5 LITTLE BANQUET 2 GILLIAN APPS
6 SUNLIT JULES 5 JULIE FRENCH
7 BACKA BEYOND 3 RODERICK GARTHWAITE
8 JUICY LUCY 3 PAUL BLYTH

Race 12 311m BEST 22.15
MOLLY HARMER B16 HEAT 2
1 CZISLOWSKI 4 TERRENCE KEMP
2 OLAY RAZ 1 GARRY ANESBURY
3 WHERE’S WES 4 RODNEY OAKMAN
4 SAMANTHA VICTORY 1 DAVID JORDAN
5 Vacant
6 FIREFLY FREDDY 4 WESLEY MCDONALD
7 CUTPRICE LASS 4 DARREN PETERSEN
8 PEDEN BANNER 4 GRAHAM DIXON

Race 13 457m MX 22.30
CROWN CUSTOM COMPUTER STAKE
1 MISS ASHOM M MARGARET BANNERMAN
2 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON
3 DUCHESS LANE M MARGARET BANNERMAN
4 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD
5 Vacant
6 IZMIR’S ROSE 5 WAYNE TAYLOR
7 DALGAZ GEM 5 GARRY PARSONS
8 MIGHTY IZMIR 5 WAYNE TAYLOR

Past Discussion